furulya.hu

Furulyás fórum

Heinrich furulya billentyű? Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 28. 00:01 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Kaptam egy 25-30 éves Heinrich fafurulyát, ami a hobbi igényeimhez teljesen jó állapotban van, de hiányzik a legalsó hanglyukról a billentyű, csak a csapágyazása (vagy minek lehet nevezni azokat a tüskés gombócokat) van rajta. F hangolású, 48cm hosszú, így alighanem altfurulya, bár kicsit furcsa, mert ami képeket találtam altfurulyákról, azokon nincs billentyű. Ennél viszont nem érem el rendesen a legalsó lyukat enélkül.
Szóval van-e esetleg itt valaki, akinek van ilyen furulyája és tudna pár fotót csinálni a billentyűről?
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 1. 21:19 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Látom, hogy sokan megnéztétek ezt a témát, de sajnos választ még nem tudott adni senki. Feltettem egy képet a kérdés tárgyáról, hátha így ráismer valaki, de bármilyen hasonló billentyű kialakításról is szívesen vennék egy közeli fotót, az is segíthetne reprodukálni.

Kép
RókAttila
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2012. Január 17. 16:19 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia! Nekem egy Jupiter márkájú billentyűs altom van, ha még érdekel, tudok csinálni fotót róla. Tudod pótoltatni a hiányt esetleg a Corpus Hangszerbolt szervizében. Bár ilyen esetben lehet olcsóbban kijön egy új altfurulya.
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2012. Január 18. 14:12 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia! Köszönöm, még érdekelne, küldtem emailt a címemmel. Vettem közben egy alt Yamahát, mert én is úgy gondoltam, hogy annyit nem ér az egész, hogy szervizbe vigyem. Fotó nélkül viszont még műszaki emberként se akarok időt tölteni a kísérletezéssel, de ha van kép, akkor azért a Yamaha mellé is megcsinálnám, mert amúgy teljesen jó állapotban van.
Amúgy nem nagyon értem ezt, mert tele a Google alt furulya képtalálatokkal, de nem találok közte billentyűst, vagy csak elvétve egy-egy homályos, aprócska képen.
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu