furulya.hu

Furulyás fórum

Furulya adok-veszek Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 29. 06:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok,

eladó egy még bejáratós(2006 februári vétel) C-szoprán Küng Studio körte,
barokk, duplalyuk, két részes furulya.

(Szólamváltás miatt adom el.)

Irányár: 16.000Ft
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Május 30. 14:21 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Még mindíg új gazdáját keresi.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
komendag
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. November 3. 19:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Engem érdekelne a furulya...

komendag[kukac]vipmail.hu
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. November 4. 08:34 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok, a furulya elkelt.
a Topik zárható.
VM
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. November 13. 11:13 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ne zárjátok még!
Én egy használt barokk altfurulyát keresek. Nem kell a legszebb hangúnak lennie, (nem vagyok azon a szinten, h. ez számítson), sőt, sajnos még abban sem vagyok biztos, h. a szerelem hosszú életű lesz, de mindenképp szeretném kipróbálni.
Szóval aki tud ilyet, az legyen szíves, szóljon!

Zámbó Petra
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. November 25. 21:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

Van egy honlap,ahol eleg sok elado hangszer var gazdara,ajanlom mindenkinek. a cime:www.ebay.de,itt be kell lepni a Musikinstrumentebe,majd Flötebe es vegül a Blockflötebe.
(Bocsi az ekezetek miatt,külföldröl irok.)

Remelem tudtam segiteni.

Üdv
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
inius
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Március 23. 18:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok,

eladó egy nagyon jó állapotú, alt Moeck (538) Steenbergen.

irányár: 180.000 ft
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Szabó Árpád Zoltán
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Április 13. 09:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

[Azt hiszem ez az üzenet talán az "adok-veszek" topicban nincs rossz helyen...]

Furulyák Amerikából

Kis furulyaegyüttesünkben ( http://www.adventista.hu/furulyaegyuttes/ )nemrégiben szükségessé vált két basszus és egy tenorfurulya beszerzése. A hazai kínálatról egy debreceni Yamaha hangszerkereskedésben, és az atlantisz-music.hu weboldalán tájékozódtam, ahol történetesen ugyanazokat az árakat mondták:

Yamaha YRB-302B
61.900,00 Ft
http://www.atlantisz-music.hu/shop/catalogue/c65/c770/c783/c788/p9678

Yamaha YRT-304B
20.900,00 Ft
http://www.atlantisz-music.hu/shop/catalogue/c65/c770/c783/c788/p9693

(A kódnevekről: a Yamaha a furulyákat "fejlesztési generációk" alapján római számokkal különbözteti meg. Így a különböző katalógusokban Yamaha YRB-302B és Yamaha YRB-302BII, valamint Yamaha YRT-304B és Yamaha YRT-304BII is szerepel. Egyes szoprán modellek jelenleg a harmadik generációnál tartanak, a tenorból és a basszusból a másodiknál. A generációk közötti különbségek nem túl látványosak, a tenorfurulyánál pl. a fejrészen lévő logó régebben hiányzott a felirat mellől, az új modellek minden esetben dupla (C/C#) billentyűvel készülnek.)

Az interneten az amazon.com és az ebay.com katalógusában keresgéltem, és találtam is, de az árak (különösen, ha postaköltséget is számoltam hozzá) meghaladták a magyarországi árakat.

Most, hogy írom ezt a kis tudósítást, meglepve látom, hogy van 229$-ért basszus, 57$-ért tenor, ha egy hónapja is lett volna, lehet, hogy ezeknél kötök ki. Az amazon.com-ról rendeltem már könyveket korábban többször is, ebben az esetben az lett volna a különbség, hogy itt egy "The Instrument Store" nevű cég neve van feltüntetve, mint eladó, ami valamilyen partnerségi kapcsolatban van az amazon.com-mal, és ilyen cégtől még soha nem rendeltem. Ami nem volt túl bizalomgerjesztő: van egy űrlap, amin keresztül üzenetet lehet küldeni az eladó cégnek. Én megkérdeztem őket néhány részletről (a yamaha verziószámokról, és hogy milyen anyagú a furulya hordtáskája, mivel láttam már egy műbőr jellegű anyagból és textilesből is hordtáskát a furulyák mellé), de valami miatt nem kaptam semmilyen visszajelzést.

A következő (és végső) állomás a http://www.lazarsearlymusic.com/ volt, ahol a

http://www.lazarsearlymusic.com/Yamaha-Recorders/yamaha_recorders.htm

lévő listán elég barátságos árakat találtam ($55.95 a tenor, $228.00 a basszus).

Erre a weboldalra úgy bukkantam rá, hogy tagja vagyok a "recorder" angol nyelvű furulya levelezőlistának

http://launch.groups.yahoo.com/group/recorder/

amelynek tagja néhány furulya kereskedéssel foglalkozó illető is, akik készségesen osztják meg szakértelmüket és tapasztalataikat a többiekkel, és diszkréten feltüntetik a weboldalukat is (a reklámozás egyébként ütközik a lista szabályzatával). A lazarsearlymusic.com tulajdonosa egy Bill Lazar nevű úriember, akitől elkeztem tudakozódni, hogy kiderítsem, érdemes-e tőle rendelnem.

Először e-mailben (2008.03.09. 8:25) azt kérdeztem tőle, hogy tud-e Magyarországra küldeni, és mennyire becsüli a postaköltséget. Válaszában (2008.03.10. 0:50) az állt, hogy természetesen tud, "US Global Priority Mail"-lel és biztosítási költséggel együtt körülbelül $65.

Ezután, csak hogy biztos legyek a dolgomban, megkérdeztem (2008.03.12. 13:49), hogy mi a helyzet ezekkel a Yamaha verziószámokkal, és hogy milyen kiegészítők tartoznak a furulyákhoz. Továbbá, hogy VISA kártyával fizethetek-e nála.

(A verziószámok kérdése azért is izgatott, mert a yahoogroups-os levelezőlistán egy 2004-ben kelt érdekes levélre akadtam, éppen Bill Lazartól, aki arról számolt be, hogy egyes Yamaha basszusfurulyák ingadozást mutatnak a minőségben. Ez engem először bizonytalansággal töltött el, hogy mekkora az esélye, hogy ebből a régi, hibás szériából származó furulyát árul. De átgondoltam a dolgot, és arra jutottam, hogy ha egy boltos még ezt is meg meri tenni, hogy elmondja, hogy a beszerzés alatt lévő hangszerek nem ütik meg a kívánt minőségi szintet (és ezeket nyilván visszaküldte a viszonteladójának garanciában), akkor az a vevőivel szemben érzett felelősségről tanúskodik, vagyis nem ad ki rossz hangszert a kezei közül.)

Válaszában (2008.03.12. 18:46) le is írta, hogy ő a legújabb generációs YRT-304BII és YRB-302BII modelleket forgalmazza (altból és szopránból pedig a harmadik generációs YRX-302BIII kódjelűeket), és hogy a verziók között apró különbségek vannak, amikről a Yamaha sehol nem írja le, hogy pontosan mik is, de a nagy logók a legújabb modellek jellemzői. A VISA kártyával való fizetéssel kapcsolatban leírta, hogy természetesen lehet, és a következő információkat kell megadnom a rendeléshez: kártyaszám, lejárati dátum (Expiration date), és a 3 jegyű biztonsági kód (a kártya hátoldalán levő szám utolsó 3 számjegye), valamint a számlázási, és szállítási cím, és egy telefonszám.

(Nekem az ERSTE banknál van folyószámlám, mégpedig "online" típusú, amihez jár egy "virtuális" VISA kártya. Ezzel a kártyával bonyolítottam korábban az amazon.com-os rendeléseimet is. A kártya úgy működik, hogy egy vásárlás előtt a telebank rendszeren keresztül (telefonon) limitet kell emelni a kívánt összegre, egyébként pedig nincs rajta levonható pénz, tehát a kártyainformációk illetéktelen kezekbe kerülése sem veszélyes.)

Bill (így írja alá a leveleit...) külön felhívta a figyelmemet, hogy ha elküldöm ezeket az információkat, a számokat szavakkal írjam le, és két külön e-mailben küldjem a részleteket.

Ezután döntöttem, és elküldtem a rendelést (2008.03.13. 9:26).

A következő üzenet, amit kaptam (2008.03.14. 14:09), az USPS_Shipping_Services[kukac]usps.com címről érkezett, amiben értesített az amerikai posta (United States Postal Service), hogy a részemre egy csomagot adtak fel, aminek a mozgását a CJ166259717US azonosítóval követhetem a webes nyomkövető rendszerben:

http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do?origTrackNum=CJ166259717US

A linkre kattintva látható a végeredmény:
Your item was delivered in HUNGARY at 5:23 PM on April 11, 2008.

Az Additional Details-re kattintva ezek az események láthatóak:
Delivered Abroad, April 11, 2008, 5:23 pm, HUNGARY
At Foreign Delivery Unit, April 11, 2008, 8:13 am, HUNGARY
Out of Foreign Customs, April 10, 2008, 7:06 am, HUNGARY
Into Foreign Customs, March 19, 2008, 2:22 pm, HUNGARY
Arrived Abroad, March 19, 2008, 12:10 pm, HUNGARY
International Dispatch, March 17, 2008, 9:16 am, SAN FRANCISCO
Electronic Shipping Info Received, March 13, 2008

A dátumokat alaposabban szemügyre vével látható, hogy az egész procedúrához közel egy hónapra van szükség, amiből három hét a magyar vámhatóság és a posta ügyintézési ideje.

(Mivel türelmetlen voltam, ezért menet közben felhívtam a Magyar Postát(leginkább 06-1-477-65-89, 06-1-477-65-80, és 06-1-477-65-70 az osztályvezető), hogy érdeklődjem csomagom holléte felől, és a következőkről tájékoztattak:
Miután a csomag beérkezik Magyarországra, átadják azt vámkezelésre. (Uniós országon kívűlről érkező csomagok után vámot és áfát kell fizetni.)
A vámhatóság felbontja a csomagot, ellenőrzi, és az érték alapján megállapítja a fizetendő összeget.
Erről értesíti a Postát, ami erről küld egy levelet (2008.04.02.) a címzettnek. Ennek a levélnek az alján szerepel egy mondat, hogy idézem "A fent megjelölt vámértéket elfogadom, illetve a kalkulált köztartozásokat és a kezelési költséget megfizetem." Ezt az oldalt aláírva faxon vissza kell küldeni a postának.
Ezt a nyilatkozatot a posta továbbítja a vámhatóságnak, ami ezután határozatot hoz (2008. ápr. 9.), amit a csomaggal együtt kiszállít a posta, és az átvételkor kell kifizetni. (Legalábbis vidékre ez a helyzet, különböző internetes fórumokon azt olvastam, hogy a budapestieknek személyesen kell átvenniük a csomagot az Orczy téren.))

Summa summárum

94941 Forintot vont le a számlámról Bill (228 + 228 + 56 + 65 = 577 USD, itt nem értek mindent teljesen, mert a vámhatóság 569 USD alapján állapította meg a vámot/áfát. Ez tehát azt jelenti, hogy a postaköltség után is fizettem(?), úgy tűnik...)
22165 Forint a vám és áfa
1400 Forint a postai kezelésnek a díja

A végösszeg: 118506 Forint. (Ha Magyarországon vásároltam volna, a végösszeg 144700 Forint lett volna, tehát az egy hónapos várakozással együtt 26194 Forintot takarítottam meg.)

A csomag, ahogy a nyomkövető információi alapján is látható, 2008. április 11-én, pénteken déltájban érkezett meg. A postás tájékoztatott, hogy három napon belül panasszal élhetek, ha valami gond lenne a csomag tartalmával (internetes fórumokon igazi rémtörténeteket lehet olvasni arról, hogy kinek mije veszett el a postai/vámkezelési eljárás alatt).
Nos, jelentem, a csomag tartalma semmi kívánnivalót nem hagy maga után, és a hangszerek kifogástalanok, vadonatújak, minden tartozék megvan, és gyönyörűen szólnak Boldog

(Mivel én még nem fújtam korábban basszusfurulyát, külön érdekes volt, hogy egyes hangok fogása eltér az alton megszokottól, pl. az alsó esz, ill. a felső cisz. Ezeket a mellékelt fogástáblázat tartalmazza, kelleni fog egy kis idő, amígy megszokom, de minden hangszer más és más, és ez kicsit felidézi azt az időszakot, amikor először kezdtem el szopránfurulyával foglalkozni, úgy 8 éve, amikor heteken keresztül haladtam hangról hangra, fogásról fogásra. Ehhez képest most két nap alatt átfújtam az egész alt-repertoáromat a basszuson Boldog Boldog

Megérte.

Üdv:
Szabó Árpád Zoltán
Tiszafia
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 7. 08:27 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Eladó egy szlovák fujara G-s hangolású 165 cm hosszú sötétbarna bodza az ára 25.ezer forint zansin[kukac]freemail.hu
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 7. 19:19 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok!

keresek egy jó, de azért viszonylag olcsó, fa, barokk altot. Van ötletetetek, merre?

Előre is köszi!
Fanni
Szabó Árpád Zoltán
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 7. 21:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sciona írta:
sziasztok!

keresek egy jó, de azért viszonylag olcsó, fa, barokk altot. Van ötletetetek, merre?

Előre is köszi!
Fanni

Ha új furulya is szóba jöhet, a Mollenhauer Denner modellje a jó, és (olcsónak nem merném nevezni, de talán) megfizethető kategóriába tartozik, az alt körtefából ( http://www.mollenhauer.com/Shop/en-us/p_80.html ) pl. 51595 Ft a Corpus.hu webes katalógusában ( http://corpus.hu/?page=hangszeraruhaz&categ=furulya_&s=price1&sd=asc&p=0&mark=Mollenhauer&l=100 , 5206-os azonosítóval ).

Persze érdemes szétnézni akár a Mollenhauer más modelljei között, vannak a Dennernél olcsóbbak is, de a jóságukról nem tudok érdemben nyilatkozni.

De a Moeck 4302-es sorszámot viselő körtefa alt Rottenburgh-ja 60010 Ft is valószínűleg egy kitűnő választás. ( http://www.moeck.com/pages.php?pid=107 )

És aki szereti, annak a Küng Studio sorozatának altja is szép, ( http://www.kueng-blockfloeten.ch/en/studio/alt.php?page=1 ), körtefából 42585 Ft.

Remélem, segítettem ezzel a korántsem teljes felsorolással. További modellek és árak között lehet bogarászni a fenti címeken. Végülis az újak árait akkor is érdemes figyelemmel kísérni, ha egy használt hangszer lesz a kiválasztott.

Üdv.
Árpád
Hajnoca
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 10:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segíteni.
Nem értek a furulyákhoz. Összezavart ...
... Viszont óvodapedagógusnak készülök és szükségem lenne egy Yamaha, alt, germánfogású furulyára. (Csak ez jó, mert a tanítónő ezt kérte.) Nekem lenn itthon furulyám, de ... a baj az vele, hogy szoprán!

Amúgy mi a különbség a germán és a barokk furulya között? Meglehet őket egymástól különböztetni? ....
Előre is megköszönöm mindenkinek a segítségét.
Sziasztok

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 12:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

http://mollenhauer.com/HTML/ENGLISH/need-to-know-fingering.htm

Az utolsó mondat szabadfordításban (és nézd hozzá a képet): a barokk ujjrendet könnyű felismerni, ha összehasonlítjuk szopránon az F, alton az bé hanghoz tartozó lyukat: a barokk ujjrendű furulyán ez lényegesen nagyobb, mint a germánon.

A kép ábrázolja is az F hang megszólaltatásához szükséges fogásokat germán és barokk furulyán. Ha ezeket lefogjuk a másik fogásrendszerű furulyán, a fülünk is segít a döntésben.

Üdvözlettel:
Árpád

(ps. erre nem vonatkozott kérdés, de nem állhatom meg, hogy el ne mondjam, a germán fogást többnyire a furulyatörténelem egyik tévedéseként tartják számon. Alkotója maga is belátta, hogy nem lehet vele tiszta hangolást elérni, és ezután nem használta, de addigra már annyira népszerű lett, hogy az igény miatt mai napig gyártják.

Egyetlen erénye, hogy az F (szopránon) hangot nem villafogással kell lefogni. Ám a villafogás megtanulása a furulya helyes tartásához amúgy is sokat hozzátesz, és megtanulható.

Ez persze nem zárja ki, hogy jót muzsikáljunk egy germán furulyán (nekem is germán volt az első, mikor még nem is hallottam arról, hogy létezik ez a kettősség), sem azt, hogy később a tisztább hangok miatt átálljunk barokk fogásra.)
Hajnoca
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 13:13 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Árpád!

Köszönöm üzeneted.
Most már tiszta, hogy mi a különbség. Boldog

Azt véletlen nem tudod, hogy hol lehet ilyet venni? (Yamaha, alt, germánfogású) Budapest, Dunakeszi és Vác környékén elsősorban.
Vagy bármelyik hangszerboltban beszerezhető?

Szia

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 13:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Gondolom, ezt tartják hangszerboltokban.

Ami a rendelést illeti, először itt néztem meg:
http://corpus.hu/?page=hangszeraruhaz&categ=furulya_&mark=Yamaha

de úgy látom, altból (YRA = Yamaha Recorder Alto) csak barokk rendszerű van.

Ezután megnéztem itt:
http://www.atlantisz-music.hu/ , Katalógus->Zenekari hangszerek-> Fafúvósok-> Furulya

Felül érdemes beírni a "keyword"-höz: YRA, és enter. Ez leszűkíti a találatokat egy oldalnyira. Az összes közül úgy látom, egyedül az YRA-27 van germán rendszerűnek írva: http://www.atlantisz-music.hu/shop/catalogue/c65/c770/c783/c788/p9672

Szétnéztem a Yamaha weboldalán tájékozódás céljából, és ott is úgy látszik:

http://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/winds/recorders/?act=additional_keyword&additional[keyword]=yra&checked_object=&page=2

hogy az YRA-27-ről és az YRA-28-ról írják, hogy kijön germán változatban is. De erről hátha boltban többet/megbízhatóbbat tudnak, vagy valaki itt a fórumon segít.

Üdv.
Árpád
Hajnoca
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 14:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Árpád,
tényleg nagyon sokat segítettél ezekkel.
Köszönöm.

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Június 22. 10:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Eladó egy alig használt új állapotban lévő, Yamaha YRT-304B II tenorfurulya.
Minden tartozéka megvan (tok, tisztító, zsír).
Ár: 22000Ft
Érd.: 30/8253249

Gergő
lázár
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2012. December 3. 00:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Akusztikai kísérletekhez keresek eladó használt műanyag barokk fogású altfurulyát nagyon olcsón, akár kopottan vagy sérülten is. Email: dujklaz(kukac)gmail.com
nemzo
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2014. Július 25. 07:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Zenésztársak!

Eladó kettő darab használt Yamaha YRB-302B II-es basszus furulya. Az egyik alig pár órát volt használva, a másik viseletesebb, de szép hangszer. Mind a kettő jobb szériából való (több hangszeren végzett, zenetanári összehasonlítás alapján). Az egyik 60.000, a másik 55.000 Ft. Ki lehet próbálni, ha komoly a vásárlási szándék.

Azonnal elvihető mind a kettő. Pest megyében, Budapesten ingyenes házhoz szállítás.

Elérhetőségek: nemzo[kukac]ps.hu , 20/886-0282

Szép napot!

Zoli
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu