furulya.hu

Furulyás fórum

hatlyukú népi furulya Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
sr.terez
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Május 24. 06:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!
http://www.pasztorfurulya.eoldal.hu/cikkek/hangszertanulas/fogastablazat_-jatekmod
Remélem segít. Nekem segített.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
kapcabetyár
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 17. 12:12 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdvözletem mindenkinek!

Sikerült beszereznem egy 6 lyukú népi furulyát és abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudtok e Miskolcon vagy környékén olyan embert aki furulya oktatással foglalkozik, mert én hiába kutattam eddig nem találtam senkit Összezavart és nagyon szeretnék megtanulni rajta játszani.

Előre is köszönöm a segítségeteket!!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
sultu
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2012. Március 5. 18:17 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

http://www.afolk.hu/bolt/index.php/Fogastablazatok/erdelyi-dunantuli-furulya-fogastablazat-hungarian-recorder-fingering.html
Jómagam ez alapján kezdtem tanulni pár napja. A fújás erősségével lehet oktávot emelni illetve kvintet. A félhangokat, hajlításokat a lyukak félig lefogásával lehet elérni. Nagyon könnyen rá lehet érezni a fújástechnikára. Csak foglalkozni kell vele és meghálálja. Pengetős hangszereken már jópár éve játszom, de ez most egy tök új dimenzió, nagyon élvezem! Nagyon boldog
Eone1911
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2014. Augusztus 6. 15:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Balogh Sándornak van egy olyan remek kiadványa hogy a Magyar Népi Furulya játék alapjai. remek tankönyv. Fogás táblázattal, hangzó anyaggal segít hogy elsajátíthasd az alapokat és később az autentikus gyűjtött dallamokat. mindenkinek ajánlom figyelmébe aki most ismerkedik a hangszerrel.
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu