furulya.hu

Furulyás fórum

Jel a furulyán, milyen gyártótól lehet? Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Liuna
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 4. 11:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Egy Németországba lejáró távolabbi ismerőstől kaptam ajándékba egy szép germán fogású szoprán fafurulyát, gondolom német gyártású is. Ilyen "trapézos" szabású. Nincs rajta felirat sehol, csak egy jelecske (logo?). Kérdés, mit jelenthet, minek a jele, logoja, ismeri-e valaki?

Kép

Itt picit jobban látható:

Kép

És a teljes furulya:
Kép

(Bónusz kérdés: van-e valami neve a formájuknak, amelyik kicsit "trapézosan szélesedő" és egyben van az alja, illetve a másiknak, aminek tányérszerűen fejeződik be a vége?)

Előre is köszönöm Boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
vas(i)furulya
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 11. 09:42 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Liuna!

Nem akarlak elkeseríteni, de ez a furulya mint hangszer nem sokat ér, sőt jóformán semmit. Hogy a jel mit jelenthet, nem tudom, de a jelet hordozó hangszer szempontjából ennek nincs nincs jelentősége. Ha a hangszerhez érzelmi szálak kötnek, természetesen tartsd meg, de mint hangszert ne használd, kisgyerek kezébe meg főképp' ne add, mert elromlik a gyermek zenei hallása.

Ha jó, ugyanakkor olcsó furulyát szeretnél, javaslom az Aulos 503-as vagy 703-as darabját. Ezek ugyan műanyagok, ám szép hangjuk van. Ha fából szeretnél viszonylag olcsó és jó furulyát, a Mollenhauer alaphangszereinek valamelyikét ajánlom, ám mindenképpen angol (barokk) rendszerűt.

Remélem, válaszomat nem érzed kioktatónak, lelombozónak; nem ez volt a célom.

Jó furulyázást!
vas(i)furulya
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 11. 09:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Elnézést, de a hozzászólásom 3. sorában kétszer gépeltem be a "nincs" szót. Bár ennek talán nincs is jelentősége...
Liuna
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 11. 09:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nekem nem probléma, ha nem ér sokat, a kíváncsiság hajtott elsősorban. Jól szól, nincs gondom vele. Azóta megtudtam az előző tulajonosától, hogy kb. a 60-as évek óta volt meg neki. Lehet, hogy majd szerzek egy barokkosat, ill. gondolkodok néha egy tenoron is egy picit. Köszönöm a tippeket! (Van egyébként egy műanyag furulyám is, már nagyon meglazult alul sajnos az alsó végénél...)
vas(i)furulya
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 11. 10:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Liuna!

Akkor nincs semmi gond. Az a fontos, hogy Te magad elégedett légy vele. Remélem, nem sértődtél meg.
Liuna
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 11. 17:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

vas(i)furulya írta:
Kedves Liuna!

Akkor nincs semmi gond. Az a fontos, hogy Te magad elégedett légy vele. Remélem, nem sértődtél meg.

Nincs semmi gond. Természetesen nem Boldog
Őszintén megvallva, a zenei hallás elrontáson csodálkoztam picit, én nem hallottam hamisnak. Elsős koromban kezdtem játszani (először anyukám Jupiterén, az elveszett, aztán lett egy német fogású műanyag, bevallom, ahhoz szoktam hozzá, évekig játszottam rajta hallásból).

Nem ég és föld a kettő hangja között a különbség, de nem hallom hamisnak, a hangmagasságaikat egyformának hallom. De az biztos, hogy ha/amikor lesz új furulyám, az már barokk lesz, érdekel az is Boldog És valószínűleg fa.
vas(i)furulya
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 12. 17:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Természetesen ránézésre nem tudom megállapítani, hogy hamis-e vagy sem. Ám gyerekkoromban hasonló kinézetű furulyám volt, kegyetlenül hamis hanggal. Azonkívül a hangszín is fontos, nemcsak a tisztaság. Sőt a tisztaságot lehet segédfogásokkal javítani, a hang szépségét már kevésbé.
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu