furulya.hu

Furulyás fórum

szakirányú továbbképzés Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
kriszti
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Május 24. 15:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Ti mit tudtok a Szegeden és Debrecenben induló képzésekről? Mármint a végzett fúvós tanárok számára meghirdetett furulyás képzésről. Lehet hogy hülye vagyok, de én nem jöttem rá, hogy a 8 órát hetente vagy havonta kell érteni. Ez hétvégenként lesz vajon?
A díja ugyan elég magas (havonta kb a fél fizetésed) Bánatos
Nem egyszerű. Vajon indul jövőre is? (Akkor elkezdhetek spórolni, most sajna nem tudok ennyit előkapni a mellényzsebből, bármennyire is szeretném.)
Kíváncsi vagyok hány embert érdekel. Az ötlet egyébként nagyon jó.
Írjatok, sziasztok: Kriszti
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
neszti
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Június 4. 21:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Kriszti!

Én úgy tudom, hogy heti 8 óra 1 éven keresztül. Ha a közelben laksz, akkor Neked szerencséd van. Én csak várok, hogy az ország másik felén is legyen ilyen képzés. Illetve nem értem, hogy miért kötelező a fúvós diploma. A tapasztalat azt mutatja, hogy sok fúvós kolléga - bocsánat a kivételeknek - nem bánik úgy a furulyával, mint az az elmélet szakos, aki ezt tanítja 15 éve elég sok sikerrel. Ha felvételizni kell, akkor nem mindegy, hogy milyen típusú a diplomád? Sajnos sok kolléga még a mai napig nem becsüli eléggé a hangszerünket és ha nem azok kapják meg a képzést, akik szeretik és jól csinálják, hanem nagy részben azok akiknek a diplomájuk megfelel, de nem szívügyük a furulya tanítása, akkor nem jutunk elöbbre. Bocsánat, hogy ezt most mind itt írtam le, de a nagy része ide tartozik. Várom a véleményeket.

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Június 6. 09:01 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Neszti!

Szerintem is probléma hogy sok fúvós kollega nem tekinti kihívásnak a furulya tanítását. Nálunk kijelentették hogy pl artikulálni hülyeség, ők nem is tanítják. Idén több növendéket kaptam akik már évek óta furulyáznak. Náluk óriási ellenállásba ütköztem, úgyhogy végül úgy döntöttem hogy őket tanítom tovább ahogy eddig csinálták és csak akiket én kezdek tanítani, azokkal próbálok egyéb hangindítást is. Szinte titokban kell csinálni...
Ezért is vagyok kíváncsi vajon hány ember jelentkezik.
Persze az anyagiak is lehet akadály, úgyhogy ez önmagában még nem információ.
Nam tartom kizártnak hogy téged is felvennének ha a felvételin megfelelsz, mivel szerintem ennek a képzésnek az lenne a célja hogy aki tanít, az jobban csinálhassa. Te tanultál egyébként korábban egyéb fúvós hangszeren?
Üdv: Kriszti
neszti
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Június 6. 21:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Kriszti!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen, tanultam fúvós hangszeren, konzis érettségim van oboából. Nem tudom, hogy érek-e vele valamit. Majd próbálkozom, bár valószínüleg nem Szegeden, hiszen nekem az hetente 2-szer 8 óra utazás lenne. Úgy gondolom, ez egyáltalán nem megoldható. Tanítás, család és egyéb dolgok mellett lehetetlen. Te az ország melyik részén laksz? Debrecenbe vagy Szegedre szeretnél felvételizni?
Amúgy minden bizonnyal nem egy vagy két évig indítják a képzést, hiszen nagyon nagy a hiány egyes hangszerekből, pl. furulya és gitár.
Az artikuláció szerintem is nagyon fontos. A kollégáimmal nekem mondjuk szerencsém van, hiszen hallják a növendékeim fejlődését, és látják a regionális versenyeken elért eredményeket. A gyerekeknek meg nem
mondom, hogy ez most artikuláció vagy egyéb, hanem mutatom, kérem, hogy hogyan csinálják és kénytelenek fülelni a szebb megoldást. Ha már észrevették melyik a szebb, akkor elmondom, hogy kell csinálni. Így a nagyobb növendékek sem ellenkeznek, akiket más kollégátktól vettem át.
Egyébként Neked milyen végzettséged van? Hol végezted a főiskolát?
Várom válaszod.
Szia
Neszti

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Június 7. 07:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Neszti!

Én Szegeden végeztem egyetemi tagozaton oboán.
Most is itt lakom Szeged közelében. Most épp hat év gyes után próbálok újból munkát keresni, mert közben megszünt az állásom. Bánatos Itt (is) sorra zárnak be a magánzeneiskolák, és mivel itt van a konzi, zenetanárból túlkínálat van. Sőt, még diplomás furulya tanárok is vannak. Az egyik oka hogy nem jelentkeztem a továbbképzésre, hogy nincs pénzem, a másik, hogy még nem is biztos hogy a pályán tudok maradni. Most jelentkeztem mindenhova , megvárom a szeptembert, aztán ha nem lesz tanítás, akkor kezdhetek gondolkodni mi leszek ha nagy leszek...
Persze ha át kéne képződnöm, akkor is szeretném legalább hobbi szinten megtartani a zenét. Mondjuk egy-két magán növendék vagy ilyesmi, inkább magam miatt mint a pénzért Boldog .
Te merre laksz, ha nem titok? Mióta tanítasz zenét?
Szia: Kriszti
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu