furulya.hu

Furulyás fórum

Furulyazenekar Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
guerre
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. Június 12. 10:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy milyen könnyű darabokkal érdemes kezdeni zenekarozást másodikas gyerekekkel?
(Két hét múlva egy hetet minden nap bejönnek a suliba, hogy játszunk valamit - ezt előkészületnek szánom jövőre karácsonyi hangversenyre, vagy bármely alkalomra.)
Vannak nagyobbak is, akik altfurulyáznak, és van akit rá tudok venni tenorra is.
Válogattam az itt letölthetők közül, de annyira nagy az anyag, hogy ha valaki már egyszer átrágta, esetleg javasolna valamit, amivel nem nagyon tudok melléfogni...

Köszönöm!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. 20:47 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

guerre: írtam privát e-mailt!

Petyus, kérdezted a "miért épp furulyás vagy" rovatban, hogy ki hangszerelte az ózdi zenekar muzsikáját..
megvallom őszintén, tudni pontosan nem tudom.
Abban viszont biztos vagyok, hogy Nagy Károly, a zenekar vezetője elég közeli kapcsolatban volt ahhoz Czidra László művészúrral, hogy tőle Keszthelyen, a kurzusokon több kottát is kapott a zenekar.
Lehet, hogy pont Czidra-féle kottákból játszották fel az anyagot.
Akik most a nyáron ott voltak Keszthelyen, talán többet tudnak segíteni (válaszolni a kérdésedre).
Vagy, ha úgyis jössz Ózdra, megkérdezzük Karcsit, a zenekarvezetőt. együtt.
Az a tuti.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 7. 08:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Guerre!

Végre sikerült szkenner-közelbe kerülnöm!
négy rövid kottát olvastattam be egyelőre, aztán majd biztos lesznek még...
Erdélyi fejedelem tánca - --> hang
Signore Delle Cime
Rondó - -->hang
Ugróstánc

Nekem a Rondó volt az egyik első megtanulandóm. Ha csak a szopránt és a basszust fújja egy-egy diák, már úgy is nagyon hallgatható. Szerintem, amatőr szerint legalábbis.
És nem kisgyerekkoromtól tanulok zenélni tehát tényleg könnyű.

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Február 2. 21:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Van egy furulyazenekarom és kottákat szeretnék hozzá kérni, már végigböngésztem a netet, de amiket találok azok vagy túl nehezek még a 9-11 éves korosztály számára, vagy nagyon unalmasak.Boldog

A már belinkelt rondót eljátszottuk az nagyon nagy sikert aratott.

Ha esetleg még van ilyesmi azt nagyon szívesen vennénk:)

Köszönettel,

Bernardo Nagyon boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu