furulya.hu

Furulyás fórum

BESZÉLGETÉS, pletyka, csevej, "OFF-topic" Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 12:23 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Akkor itt lehetne a nem kimondottan furulyás témákban "csapatépíteni", kommunikálni, beszélgetni.
Szerintetek?

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 19:47 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

TomNewman írta:
Akkor itt lehetne a nem kimondottan furulyás témákban "csapatépíteni", kommunikálni, beszélgetni.
Szerintetek?

Támogatom az ötletet.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 22:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Az ilyen, Nem kimondottan szakmai témájú topicok fel szokták pörgetni kicsit az életet, és jobban meg tudjuk ismerni egymást.
Ezért bátorkodtam létrehozni. Köszi a támogatást, Petyus!
Kacsint

A hozzászólást legutóbb TomNewman szerkesztette 2009. Augusztus 24. 23:45-kor. [1]
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
SingSing
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 24. 21:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok,
Köszi a fórumtémát, csípőből támogatom, s feldobok néhány javaslatot a beszélgetés témájához. (ami nem közvetlenül furulya, de azzal együtt élő)
- Szerinted miért zenélsz?
- Menekültél-e már a zenébe? (én sokszor?)
- Zenéltél (furulyáztál-e) már csecsemőnek? /2-6 hónapos kor között?
- Megismerkedtél-e már valakivel (barát, partner) a zene útján?
- Egy hangszer számodra mennyire "ereklye", személyes tárgy, vagy csak annyi mint egy "diskman"? (itt elárulom: nekem szent)
- Végzel-e "térítő" munkát a zenéddel/hangszerhasználatoddal?
- Most egy kicsit húzósabb: kihoztál-e depresszióból már embert zenével? (Én igen, eszt megsúgom, s a későbbiekben el is mesélem a dolgot)
....
Na, majd még néhány témát írok, és hajrá, de: ne legyetek netfüggők(!!) de MINDEN POZITÍV DOLGOT OSSZATOK MEG!

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 24. 22:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bocsánat a buta helyesírási hibákért, visszaolvasva láttam azokat.
Túl heves voltam?...Ez sem mentség...
Tényleg, bocs.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 24. 23:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv! Jók a kérdések, és több kérdésre is igennel válaszolok.

A hibákkal lkapcsolatban: a saját Hozzászólás utólag szerkeszthető.. (a bejegyzés JOBB FELSŐ sarkában az "ÁTÍR" gombra kattintva).
- Menekültem, rengetegszer (inkább a zene, mint az alkohol).
- igen, sőt, furulyás CD-t hallgatott az első fiam már születése előtt rengeteget.
-A feleségem a zenének köszönhetem (hosszú történet, talán egy blogban egyszer leírom).

háát, a furulya semmiképpen nem légycsapó, vagy dobálni való játék. a szintetizátor is számomra az a készülék, amivel zenét lehet játszani. nem autópálya a játékautóknak, meg tányér/poháralátét, meg hasonlók.

a "térítő"-témát klicsit konkrétabban megfogalmaznád? Így lehet, félreértelmezem.. azt meg nem szeretném.

a depresszió.. háát, saját magam sokszor. másokat.. nem tudom. nem merném egyértelműen kijelenteni.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 24. 23:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia, botlottam a saját magam elejtett kőbe: amiket leírtam - bevallom - csak több órás személyes beszélgetés során tudnám megdumálni...azt amiket leírtam/leírtál.
Van ilyen. Sokat markoltam, ...
Ezek akkora témák, hogy "teljes embert" igényelnek.
Most nem visszavonulót fújok, csak azt mondom: ezen fórum keretei meglehetősen korlátozottak az olyan stílusú beszélgetéshez, amit mi elképzelünk.
Ezek szerint van olyan is, amire az internet nem jóBoldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 25. 21:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Semmi gond! erre is használható a Privát Üzenet, itt, az oldalon.
Vagy az E-mail. Vagy MSN-Messenger, Skype, telefon, és persze, amit említettél is, a személyes találkozások.

Ha meg akarunk oldani valamit, akkor meg lehet oldani Boldog Nem csak a nyilvános fórumon lehet.. Nevető

A "zenével barátot szerezni" témához kicsit visszakanyarodva:
ex iskolatársam mesélte az új sulijában, hogy van egy haverja, aki muzsikálgat. Amatőr, de muzsikálgat. A suliban két lány erre felkapta a fejét. Ők is zenéltek. Egyikük a mai napig, zenekarban játszik.
Rábeszélték az ismerőst, hogy hívja meg a "muzsikálós amatőr haverját" a koleszba (azaz engem).
elmentem. vittem kottát, hangszert.
Megismerkedtünk a zenész-lányokkal.
Ma egyikük a feleségem. Ő az, aki ma is zenél.
Röviden is le tudtam írni. El se hiszem. Boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 26. 16:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia, TN,
Térítő és depresszió - most erről
A "térítést" a következőképpen értettem: közeleb vinni valakit a muzsikához.
Megmagyarázom. Mivel én sok emberrel vagyok interaktusban - angolt és jógát tanítok - sokakkal mélyebben is elbeszélgetek néhányukkal, mint a tanár/edző kapcsolat igényelné.
Példa. Volt egy egész vagabund srác, aztán az edzések után lenyugodott. Beszéltem vele: - Figyelj, hogy állsz a komolyzenével? Mivel...? - volt a láthatóan egyértelmű válasz.
Ekkor felajánlottam neki, hogy hallgassunk meg 1-2 CD-t. OK, beleegyezett.
Feltelttem Liszt: Les Préludes szimf. költeményét úgy, hogy előtte ~10 percig beszéltem róla, hogy mit fog hallani.
Merghallgattuk, s azt mondta: Na, ne! Mindebből én eddig kimaradtam?
Tudsz még mondani műveket?
Kb. 1,5 óra kellett ahhoz, hogy egy fiatalember elfogadja, s szeresse a komolyzenét.
Summa summárum: az embereknek NINCS MEGMUTATVA A ZENE.
Bevallom, én is a zene által kerültem közelebb a feleségemhez.
Elmentünk egy koncertre, és én előtte elmondtam neki, hogy mit fog hallani. Ez nyert...Boldog
Depresszió: Kimutatható, hogy a zene javítja az agy szerotonin ellátását.
Volt néhány tapasztalatom azzal, hogy tök depiben lévő embert a "zenére történő rámutatással" sokkal jobb hangulatba tudtam hozni. Talán kicsinységnek tűnik, de nekik óriási lépés volt.
-----------------------------
TomNewman írta:
Üdv! Jók a kérdések, és több kérdésre is igennel válaszolok.

A hibákkal lkapcsolatban: a saját Hozzászólás utólag szerkeszthető.. (a bejegyzés JOBB FELSŐ sarkában az "ÁTÍR" gombra kattintva).
- Menekültem, rengetegszer (inkább a zene, mint az alkohol).
- igen, sőt, furulyás CD-t hallgatott az első fiam már születése előtt rengeteget.
-A feleségem a zenének köszönhetem (hosszú történet, talán egy blogban egyszer leírom).

háát, a furulya semmiképpen nem légycsapó, vagy dobálni való játék. a szintetizátor is számomra az a készülék, amivel zenét lehet játszani. nem autópálya a játékautóknak, meg tányér/poháralátét, meg hasonlók.

a "térítő"-témát klicsit konkrétabban megfogalmaznád? Így lehet, félreértelmezem.. azt meg nem szeretném.

a depresszió.. háát, saját magam sokszor. másokat.. nem tudom. nem merném egyértelműen kijelenteni.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 27. 15:33 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

SingSing írta:
Feltelttem Liszt: Les Préludes szimf. költeményét úgy, hogy előtte ~10 percig beszéltem róla, hogy mit fog hallani.

Kb. 12 éves koromban írtam rá forgatókönyvet. A filmet azóta sem csináltam meg.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Tüttyös
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 24. 13:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mivel ez az OFF topic szerintem ide illik ezt írnom.

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Zenéljetek sokat az ünnepek alatt is, mert ez még szebbé teszi az egészet!

Üdv!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 26. 14:26 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Tüttyös írta:
Mivel ez az OFF topic szerintem ide illik ezt írnom.

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Zenéljetek sokat az ünnepek alatt is, mert ez még szebbé teszi az egészet!

Üdv!

Hát egy szép új szopranino furulyával a fa alatt nem nehéz Kacsint
Köszönöm Jézuska! Nagyon boldog Kacsint

És persze mindenkinek boldog karácsonyt! Boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Petyus
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. November 12. 13:51 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ungaresca Consort 10 éves jubileumi koncert

2010.11.20. Szombat 18:00
Szekszárd, Wosinsky Katolikus Közösségi Ház
(Béla király tér 9. Belvárosi plébánia)

http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/meghivo10eves1old.pdf

Egyéb info:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/

Üdv!
Péter
thaisia
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. December 11. 12:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Aki el szeretne menni az Orfeo Zenekar 2010. december 12-én tartandó Harmonia Caelestis koncertjére, annak előzőleg regisztrálnia kell a belépőjegyért. A 4583007 telefonon kell keresni Dudás Dorottyát vagy a dudas.dorottya[kukac]budavar. hu e-mail címen igényelni.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu