furulya.hu

Furulyás fórum

Virtuozitás - muzikalitás Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 17. 11:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Újfalusi László írta:

Csak valahogy azt nem bírom, hogy ezt a hangszert a legtöbb ember nem ismeri el. Vagy legalábbis nagyon sokan. "Ja, még mindig furulyázol?"-és hasonló mondatok. Sok idő kell még, hogy elnyerjük a kijáró elismerést. Bár azért ebben az is benne van, hogy sok helyen tényleg színvonaltalanul tanítanak furulyázni. És sokan még mindig csak egy olyan hangszernek tekintik a furulyát, ami jó arra, hogy elkészítsen egy komoly hangszert (merthogy ez ugye szerintük nem az...)

Akkor azoknak nyugodtan mutogadhatod az alábbi videót... érdemes:
http://www.blockfloete-online.de/modules/Uploads/Gabi/SchwelmV3.wmv
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 17. 14:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Alfa_Hold írta:

Ez valami poénvideó? Mármint a ruhából meg az előadásmódból ítélve. Mert én Vivaldit még nem hallottam így előadva... Egyébként ez nagyon jó darab, én is játszottam, és nagyon szeretem. Meg a következő concerto is ebből az opusból, a La Notte című. Húúúú na az még mekkora zene! Nagyon boldog
Egyébként tényleg nem semmi ahogy kavar az ujjaival ez az ember!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 17. 14:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Újfalusi László írta:
Alfa_Hold írta:

Ez valami poénvideó? Mármint a ruhából meg az előadásmódból ítélve. Mert én Vivaldit még nem hallottam így előadva... Egyébként ez nagyon jó darab, én is játszottam, és nagyon szeretem. Meg a következő concerto is ebből az opusból, a La Notte című. Húúúú na az még mekkora zene! Nagyon boldog
Egyébként tényleg nem semmi ahogy kavar az ujjaival ez az ember!

Komolyan kérdezed? Pironkodó
Ez az ember ma a leghíresebb furulyavirtuózok egyike...Kacsint Piers Adams
Ő "poénkodhat"...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 17. 16:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hát ezt nem tudtam. Tényleg durva ahogy virgázik egyébként.
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 22. 17:21 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Véleményem szerint a furulyán gyorsan játszani ("virgázni") nem igazán kihívás (legalábbis profiknak), de valóban szép furulyahangot oly ritkán hallani (még profiktól is)!
"...nagyobb művészet kevéssel sokat, mint sokkal keveset mondani!" (Quantz ~ 1752)

Ez a videó egy cirkuszi bohóckodás!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 23. 08:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

dr.bubó írta:

Ez a videó egy cirkuszi bohóckodás!

Summás egy ítélet az előadó a helyszín és a körülmények ismerete nélkül, gratulálok!

Egyébként ez egy koncertfelvétel a Red Priest nevű formáció által.

A koncert mottója pedig "Barokk karnevál".

Aki pedig esetleg beszél németül:
http://www.blockfloete-online.de/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=105
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 23. 10:19 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ha extravagáns régizenei előadást hallgatnál, a javaslatom inkább: Il Giardino Armonico
Tőlük zeneileg is értékelhető előadásokat hallhatsz, mellesleg elég virtuózak!

A hozzászólást legutóbb dr.bubó szerkesztette 2006. Március 27. 23:09-kor. [1]
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 23. 10:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

dr.bubó írta:
Ha extravagáns régizenei előadást hallgatnál, a javaslom inkább: Il Giardino Armonico
Tőlük zeneileg is értékelhető előadásokat hallhatsz, mellesleg elég virtuózak!

oké megnézem.
Egyébként én is inkább a szép hangzásra helyezem a hangsúlyt, mint a gyorsaságra...
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 23. 11:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

ténleg akik látták a videót!

ez a bohóckodás szoprán vagy alt furulya?
nem tudom megítélni, mert az én szopránom kisebbnek tűnik a kezemben, az altom meg nagyobbnak.

köszi
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 23. 18:15 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Most nem nagyon van időm újra megnézni a videót, de az biztos, hogy a darab altra íródott. Feltőnt volna, ha szopránon játssza. Altnak kell lennie.
beliicha
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 26. 11:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Megnéztem a videót. Kétség kívül virtuóz és színpadias (értsd jól!)
De ez a Vivaldi concerto szinte felismerhetetlen0. Ha jól hallottam, akkor a ,,Tengeri Vihar" volt. Iszonyú gyors - és érthetetlne számomra. Olyan érzésem volt, mintha a video lett volna felgyorsítva.
Számomra érthetetlen. Persze nagyon technikás.
Viszont az nagyon felszabadulttá tette őket, hogy kívülről játszottak.
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 26. 13:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Igen az, a Tengeri Vihar. Igen, egy kicsit talán "túl gyors", de talán nem is az érthetőség volt a cél, hanem ahogy írtam, szerintem ez egy poén, egy vicc.
Ahhoz, hogy az ember tényleg teljesen szabad legyen, ahhoz kottta nélkül kell játszani. Ha kell a kotta, akkor még úgysem tudja annyira az ember, hogy elég szabad lehessen, ha meg már tudja anélkül, akkor korlátoz a mozgásban, és nem engedi, hogy "elszálljon az ember agya".
beliicha
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 26. 19:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Lehet, hogy itt tényleg Barokk Karneválról van szó. De ha arról van szó, akkor hallgasd meg Il Giardino Armonico előadásában a Vivaldi 4 évszakot.
Az általam eddig ismert felvételektől jeletősen elüt. Mint ahogyan ez a feldolgozása a ,,Tengeri viharnak" is. Hát ellentétben a Vivaldival, ez igencsak negatív benyomást tett rám.
Néha nem voltak együtt ebben az iszonyatos tempóban, szétszórttá tette.
Kapkodó, rohanó.

Amúgy a kottából való játéknál nekem egy nagyon nagy bajom van (ja és persze az általános felszabadultság hiánya): nem látom az emeberek szemét, nem tudok belenézni. Ti hogy vagtok ezzel?
Volt, aki egy vizsgám után mondta, hogy nagyon zavarta, hogy belenéztem a szemébe..nem tudom.. mit gondoltok erről?
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 26. 21:33 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hát ez egy kicsit kezd off lenni, de én van, hogy az embereket nézem, viszont ha izguok, akkor inkább elnézek a fejük fölött.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 27. 11:58 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

beliicha írta:
Lehet, hogy itt tényleg Barokk Karneválról van szó. De ha arról van szó, akkor hallgasd meg Il Giardino Armonico előadásában a Vivaldi 4 évszakot.
Az általam eddig ismert felvételektől jeletősen elüt. Mint ahogyan ez a feldolgozása a ,,Tengeri viharnak" is. Hát ellentétben a Vivaldival, ez igencsak negatív benyomást tett rám.
Néha nem voltak együtt ebben az iszonyatos tempóban, szétszórttá tette.
Kapkodó, rohanó.

Amúgy a kottából való játéknál nekem egy nagyon nagy bajom van (ja és persze az általános felszabadultság hiánya): nem látom az emeberek szemét, nem tudok belenézni. Ti hogy vagtok ezzel?
Volt, aki egy vizsgám után mondta, hogy nagyon zavarta, hogy belenéztem a szemébe..nem tudom.. mit gondoltok erről?

ez a videó a másik fórumon tulajdonképpen a hüvelykujj technika(ki hogy csinálja?) kapcsán jött elő.
labanc
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Március 27. 22:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Megnéztem az említett videót. Nagyon érdekes és egyéni, de zeneileg tökéletesen gusztustalan és stílustalan. Ha poénnak szánták, annak jó, de sajnos, egyéb felvételeiket is ismerve (Corelli: Karácsonyi concerto, La Follia stb.), tartok tőle, hogy ők ezt komolyan gondolják. A Giardino felvételei mögött iszonyatos mennyiségű elméleti háttér van, a Red Priest esetében ebben annyira nem vagyok biztos. Amúgy pénzkereseti lehetőségnek nem rossz a dolog, meg hát világhíresek is lettek ezzel a bohóckodással, amely elég távol eshet mindentől, amit a barokk zenéről a források alapján tudni lehet. Ha például Quantz ilyesmit írna, hogy "ezek a szertelen olasz kollégák 3 ütemet sem képesek egy tempóban eljátszani", akkor igazolva látnám a Red Priest kilengéseit, de így...
Ellenben minden forrás állítja, hogy Vivaldi árvaházi zenekarában a legapróbb finomságokig minden tökéletesen együtt volt.
Vegyünk mármost 15-20 konzis korú leányzót, és tegyük fel, hogy mindegyik egyszerre és egyidejűleg a Red Priest játékmódjával próbálkozik. Kinek lenne kedve meghallgatni?

Egyébként még egy illúzióval le kell számoljak: ez a mű ilyen tempóban sem különösebben nehéz. Okosan van megírva, mert akkor is jól működik, ha bután játsszák.
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Március 28. 16:31 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

labanc írta:

Egyébként még egy illúzióval le kell számoljak: ez a mű ilyen tempóban sem különösebben nehéz. Okosan van megírva, mert akkor is jól működik, ha bután játsszák.

Na za mondjuk tény, hogy azért eléggé kézre áll a darab. Főleg egy-két segéd/mellék/fogást bevetve.
furioso
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 11. 15:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Ha egy hangszeren előadunk valamit, nem azt szoktuk mondani: játszunk?

A Giardino valóban elbűvölő, kétszer hallottam őket élőben, de nagyon tudom ajánlani a Cecilia Bartoli-val készült koncertfilmet is. A 4 évszak felvételük szerintem az eddigi legjobb, amíg nem ismertem, a Ch. Hogwood-osat tartottam annak. Az a helyzet, hogy az angolok eléggé angolok, szerintem a Giardino jelenleg a legjobb olasz-tipusú együttes, de már vannak követőik is, úgy hallom.

Viszont a videón látható produkció se nem akar Giardino, se Hogwood, se más lenni, ők úgy játszanak, ahogy nekik tetszik. Azoknak, akiknek ez "nem jön be", azt ajánlom, ne nagyon hallgassák, hacsak nem mazohisták.

Üdvözlettel: Molnár Pali
labanc
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Április 18. 22:31 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

A Giardino Armonicotól a legjobb, amit életemben hallottam (eddig kb. 8 koncertjükön voltam), az C. Ph. E. Bach egyik szimfóniája volt... ja és egy másik alkalommal Monteverdi Tankréd és Klorinda párviadala.
Az ilyen igényszintű zenére aztán végképp nem lennék kíváncsi a Red Priest előadásában...

Egyébként Piers Adams közreadói munkássága sem lebecsülendő: ő jegyzi Krähmer műveinek modern kiadását.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 20. 08:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

labanc írta:
Sziasztok!

A Giardino Armonicotól a legjobb, amit életemben hallottam (eddig kb. 8 koncertjükön voltam), az C. Ph. E. Bach egyik szimfóniája volt... ja és egy másik alkalommal Monteverdi Tankréd és Klorinda párviadala.
Az ilyen igényszintű zenére aztán végképp nem lennék kíváncsi a Red Priest előadásában...

Egyébként Piers Adams közreadói munkássága sem lebecsülendő: ő jegyzi Krähmer műveinek modern kiadását.

Csak azt nem értem, hogy milyen alapon fikázzátok az egyik vagy másik előadót.... Ez olyan magyari mentalitás megint, ami általában alpári politikai vitafórumokról köszön vissza.
Kicsit több intelligenciára számítottam zeneszerető emberek fejéből...

Vagy csak megint a szakmai irígység...?
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu