furulya.hu

Furulyás fórum

Technika Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
eve
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Június 27. 08:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Nekem rengeteg kérdésem van, biztosan azért, mert most úgy kezdtem újra furulyázni, hogy nincs módom tanárhoz járni.
Most leginkább azt szeretném megtudni, hogy ha az ember egy allagro tételt játszik és abban nincs kötés jelölve, akkor a rövid hangokat elég duplanyelvvel játszani, vagy szinte mindet el kell indítani?
Elindítva én nem tudom elég gyorsa játszani, kötni meg ugye nem lehet... Összezavart
Ugye a duplanyelv a megoldás? Vagy van valami, amiről nem tudok?
További szép napot!
eve
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Beghdadi Younes
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 18. 18:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

az allegro tételt nem muszáj dupla nyelvel fújni hanemcsak simán
türüdürü
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Január 30. 17:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bocs az hülye kérdésért,de mi az a duplanyelv?
zsozsimano
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Február 9. 12:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A szimplanyelv mikor azt mondod a furulyába, hogy tütü, vagy düdü. A duplanyelv arra van, hogy gyorsabban tudj furulyázni gyorsabb tételeket, de nem minden esetben használhatod.
Duplanyelv például: tükütükü, vagy nügünügü. Ezt, ha sokat mondod furulya nélkül rááll a nyelved. Próbáld ki!
Van egyébként triplanyelv is. Nagyon boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. November 22. 18:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Segítség.

Boldog
Illetve minden rendben, csak kérdéseim volnának technikai téren.
Az egyik éppen ez. Tanárom szerint ez nem fontos (ez a tüdütüd-zés) ....bár próbálgatom, de még nem hallom a különbséget, de nem adom fel.

A kérdésem az, hogy nagyon szeretném, ha elmúlnak a vinnyogás a furulyából ujjváltáskor....annyira igyekszem gyorsan váltani, de mégsem sikerül teljesen.
Bánatos
akkor mindig vinnyan egyet szegény...bár most már csak akkor ha legato próbálok játszani...tütü-zve nem.

A Furulya című könyv nagyon jó, azt szoktam olvasgatni, ha már nagyon elfáradok gyakorolni.

Tehát, van e valakinek tanácsa a nyikkanás megszűntetésére?
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fodor Csaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 18. 00:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia

Szerintem úgy tudod ezt megszűntetni ha lassan gyakorolsz többet. Ha legato játszol vagyis nem ütöd meg a hangokat akkor nem fog "vinnyanni" Boldog hogyha pont egyszerre fogod le a következő hangot az összes szükséges ujjaddal, ha pedig megütögeted a hangokat vagy artikulálsz akkor pedig szinkronba kell hoznod a nyelvedet és az ujjaidat, ezt szintén lassan érdemes gyakorolni, ha etüdöket gyakorolsz akkor azokon ezeket el tudod sajátítani.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 24. 14:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Köszönöm válaszodat, aki tartja itt a frontot, Csaba!
Boldog
írásodon jót kuncogtam, HOGYHA PONT EGYSZERRE FOGOD LE...résznél...merthogy pont ez nem megy. Tehát a legato, a másik remekül megy, amikor ütve kell skálázni. Akkor semmi vinnyanás....de a legato....bár egyre javul tanácsod hatására (és a gyakorlás hatására)
Kacsint
Kívánom, hogy találkozzunk sokan ebben az évben ében-, és buxus furulyáikat elajándékozó milliomosokkal... Kinevet
üdvöz-
Éva
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
falapi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. 11:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Tudna nekem valaki átfogó segítséget nyújtani abban, hogy mikor és mit mondunk a furulyába?
Mert letöltöttem néhány év zeneiskolát, mégsem hallottam arról semmit, hogy ekkor tütü-vel fújd, akkor rürü-vel, megint máskor tükükü-vel stb.
És az alt furulyánál különösen hiányát érzem ennek a tudásnak.
(Főleg mivel már néhány gyerkőcöt is tanítgatok furulyázni...)
Előre is köszi a segítséget!
Fodor Csaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. 14:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Falapi!

Le lehetne írni ezeket az artikulációkat és az alkalmazásukat, de azt gondolom hogy sokkal hatékonyabban meg tudod tanulni, hogyha például beszerzel egy Lőrincz-Paragi furulyaiskolát és azon végig haladsz. Ott a legegyszerűbb fogások és ritmusoktól indul el, és amikor tanít egy újabb ritmust, pl.: ti-riri akkor ott egyből meg is tanítja hogy azt milyen artikulációval játszd, ugyanez ha két átkötött hang...stb Én ezt tenném a helyedben, és nem mellesleg ezeket a darabocskákat amiken keresztül megtanulod, a gyerkőcöknél is tudod alkalmazni. Boldog

üdv.: Csaba
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
falapi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. November 25. 22:17 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Csaba!
Köszönöm a tippet! Így fogok tenni!
Minden jót!
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 25. 19:41 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv!

Lehet h buta kérdés, de mi az artikuláció gyakorlati jelentősége? Boldog
Persze a különbséget hallom, de miért jó?

Előre is köszönöm!
Gabi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 15. 17:15 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Helló! Mivel megláttam ezt a témát, rögtön idejöttem, mert van egy kis problémám... mikor gyorsan kell fújni, kábé a 6. ütemnél be szokott dugulni, és olyankor jobb megállni, mert a magas hangok elég gyötrelmesek lesznek Nagyon boldog Vagy egyszerűen bele kell törődni, hogy folyton eldugul? Boldog
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Március 3. 21:48 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Lehet h buta kérdés, de mi az artikuláció gyakorlati jelentősége?
Persze a különbséget hallom, de miért jó?

Szia Nóri!
Bocs ,hogy későn válaszlok,de csak most olvasgattam a fórumot.
Én két éve tanulom normálisan az artikulációkat furulyán (persze tanártól,egyedül nem is bírnám) , előtte nem is foglalkoztam az egésszel.Szerintem sokkal könyebb eljátszani egymás után a gyors hangokat,mintha csak össze-vissza fújogatnánk.
És a másik ,hogy az artikulációk segítségével még a darab karakterét is visszatudod adni.Sokszor van, ha tanár odaad egy darabot,azt otthon átnézem,utána ejátszom neki , ő pedig elmondja mikor mit kéne "belemondani",összekötni,szétválasztani és nagyon nagy különbség van kettő között.
Szerintem ha sokat próbálkozol vele meglátod majd,hogy sokkal izgalmasabb és szebb így a darabod.Persze két ember soha nem játszik ugyanúgy,sztem nem is kell,ezért jó,h ekkor beletudod vinni a saját kreativitásodat is.(természetesen a stílusnak megfelelően)
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2020 furulya.hu