furulya.hu

Furulyás fórum

"Miért épp furulyás vagy?" Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
nyergesújfalu
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. November 15. 15:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nem is tudom hogy furulyás vagyok-e? Fuvola szakon végeztem a főiskolán. Már akkor vettem egy altfurulyát. Néhány darabot átírtam "c" hangolású furlyára, majd rájöttem, hogy gyorsabb az olvasást megtanulni "f"ben, mint lekottázni. Német rendszerű furlyámon a villa "h" fogással gondjaim voltak. Néhány év múlva amikor tanítani kezdtem egy "hamis " furulyával találkoztam, ez volt a barokk fogású. Vettem magamnak, és sokáig minden tanév elején tömten- furkáltam, azaz átalakítottam tanítványaim furulyáit. Úgy hozta az élet hogy olyan iskolába kerültem, ahol csak furulyát kellett tanítanom. Minden évben voltak vagy ötvenen. Voltak akikkel csoportosan foglalkoztam, voltak akikkel egyenként, kamaráztunk, zenekaroztunk. Nagyon sok kottapapírt használtam el. Versenyekre jártunk, sokat szerepeltünk mindenfelé. Szerettük egymást, a furulya tartott össze minket. Hét év után újból a fuvola tanítás következett. Mindkettőt szeretem. Most is vannak ügyes furulyásaim, néhány a sok fuvolás mellett. Mindig azt szeretem csinálni amit éppen kell. Szeressétek azt amit csináltok. A furulya is ugyanolyan csodálatos és nehéz hangszer, mint a többi. Például a francia korabarokk díszítések zenei világa, mai fuvolán megoldhatatlan, de furulyán...

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007. Január 16. 15:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mácsai Kristóf írta:
Üdvözlök Mindenkit!
11 éves vagyok,vajdasági.
A zeneiskolában furulyán tanultam,és nemrég kaptam egy pásztorfurulyát.Ezen hallás után játszottam eddig.Szeretnék ismerkedni és keresek kottákat.

Köszönöm Nagyon boldog

Kedves Kristóf!

Én (a blockflöte mellett) pásztorfurulyán tanulok az Óbudai Népzenei Iskolában. Jól teszed, hogy hallás után játszol, a stílust így lehet igazán elsajátítani. A kotta persze nagy segítséget jelent. Népzenei kiadványokat a Hagyományok Házában lehet például beszerezni. (Budapest, I. Corvin tér 8. www.hagyomanyokhaza.hu) A kottákhoz általában van hangzó anyag is. Ha jól tudom, interneten is meg lehet rendelni a kiadványokat.

Üdvözlettel: Barbi
ui.: Elnézést a késői válaszért, de csak mostanában találtam rá erre a honlapra.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. Január 28. 22:49 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

nyergesújfalu írta:
..... Néhány év múlva amikor tanítani kezdtem egy "hamis " furulyával találkoztam, ez volt a barokk fogású. Vettem magamnak, és sokáig minden tanév elején tömten- furkáltam, azaz átalakítottam tanítványaim furulyáit....

Kedves Mester!

Ez az áthangolás németről barokkra nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Szívesen kipróbálnám, ehhez kérném a segítségét: mivel és hogyan kell betömni a lyukat, hogyan kell meghatározni az új lyuk helyét és átmérőjét? Segítségét előre is köszönöm!

Üdvözlettel: István
Zsófi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 6. 22:25 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!Boldog

Nagy meglepetésemre szolgált, hogy van a furulyásoknak is saját weboldala - méghozzá nem is akármilyen! -, így mikor ráleltem a fórumra, rögtön ihletet kaptam:)

Nos, én idestova 8 éve furulyázok, kisebb-nagyobb sikerekkel, véleményem szerint még inkább amatőr szinten. Több furulyám is van, szoprán, alt, szopranínó és tenor is, mind barokk típusúak.
Elsős koromban kezdtem zenét tanulni, a szülők és a zeneszeretet egyaránt közrejátszott benne. Mivel falunkban is volt/van egy zeneiskola, ide írattak be, természetesen furulyára, hogy ezzel "készítsenek elő" egy "komolyabb" hangszerre, azonban annyira megszerettem mind a hangszert, mind a tanárt (mind a korán jött sikerélményeket:)), hogy maradatam, s így az egyik legöregebb furulyás vagyok a suliban. Imások játszani, nincs is felemelőbb érzés annál, mikor a sok gyakorlás meghozza gyümölcsét, s nagy szerencsémre a tanárom eszméletlen aranyos, így minden egyes órám inkább szórakozás, mint megfeszített tempójú tanulás. Többször is volt már egy-egy olyan időszakom, mikor elbizonytalanodtam, s azt gondoltam, túl öreg vagyok már egy ilyen hangszerhez, hiszen nem tartottam a furulyát túl komolynak, s olyan közegben is életem/élek, ahol mindenki játszik valamilyen tiszteletet parancsoló, "valódi"-nak titulált hangszeren. Ma már tudom, hogy a furulya nagyon is valóságos, nem egyszerű hangszer, amibe tényleg igazi művészet elmerülni. Ettől függetlenül az iskolámban is valóságos kuriózum vagyok, mindenki 'a furulyás lány"-ként ismer, de ezt már egyre kevésbé bánom, mert igyekszem velük is megértetni, hogy a blockföte korántsem olyan amatőr hangszer, mint hinnék...

Ez lenne az én kis történetkém, köszönöm, hogy megoszthattam:) Nagyon örülök, hogy ráleltem erre a fórumra, mert mint lelkes furulyarajongó, kezdtem nagyon egyedül érezni magamat...Boldog

Üdv,

Zsófi
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Annamária
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Március 3. 20:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Én 13 éves vagyok, 7 éve furulyázok és imádom.Sokan mondják hogy miért nem váltok meg ilyenek,de szerintem ezt nem lehet megunni Nagyon boldog .Légyszi írjatok ezzel a témával kapcsolatosan Boldog
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. Július 25. 15:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Én sem igazán furulyásként kezdtem a pályafutásomat, Pápán tanultam és tanulok is fuvolázni, ám mikor a harmadik tanárváltáson is átestem kezdett elegem lenni. Már majdnem otthagytam az egészet, mikor a tanárom kitalálta, hogy hoppá, hiszen előkészítőben ezek a gyerekek furulyázni tanultak, hát csináljunk egy együttest, így aztán mégis maradtam. Harmadik éve elég keményen zenélünk együtt heten az együtesben, eleinte csak furulyáink voltak, később gitárosunk, csellistánk, és ütősünk is lett. Mostanára egyre több helyre hívnak minket fellépésre, és néhány verseny is a hátunk mögött van. Ennek a nagyszerű csapatnak a hatására kezdtem el komolyabban érdeklődni a furulyázás iránt, és nekiláttam magántanárhoz járni. Nagyon szeretnék zenei pályára lépni, de a szüleim szerint nem nagyon lehet belőle megélni, ráadásul nem sok időm van az érettségiig, és kötve hiszem, hogy ennyi idő alatt lehetne belőlem valami... ezért aztán egyelőre marad az együttes, és a magántanár, aztán ha lesz egy diplomám, esetleg utána megpróbálkozom a komolyabb folytatással... persze a tervek mindig változhatnak... Összezavart Mindenesetre keményen gyakorolok, és igyexem minél jobban megfogadni az "igazi furulyások" tanácsait.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
csab
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Október 30. 21:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A kislanyom (aki 3 es fel eves volt akkor) kapott karacsonyra egy "jatekfurulyat" (fabol). Persze o ezt egyaltalan nem tudta ertekelni, annyit jelentett neki, mint egy sip, aminek eleg bena a hangja. En nagy zenerajongo vagyok, fo hangszerem (az enek mellett) a diatonikus szajharmonika, es alapvetoen bluest jatszom rajta (legalabbis akkor igy volt). Gondoltam, hogy a furulya egy egyszeru kis jatekhangszer, biztos van rola informacio a weben, gyorsan megtanulok rajta jatszani (kis naiv), es ot is megtanitom. Gyorsan megtanultam, hogy legalabb ketfele fogasu hangszer van, de akarhogy probaltam a jatekfurulyat fogni, bun hamis volt. Na mondom, ezt nem adom a kislanyom kezebe, szoval elfutottam a hangszerbolta es kertem egy egyszeru muanyag furulyat. Aulos nemet fogasut javasoltak, talan 2-3000 forint korul volt. Megvettem, es elkeztem rajta tanulni. Nagyon megtetszett. Hamar megtanultam azt is, hogy hiba volt nemet fogasut venni, es vettem egy barokk fogasu Yamaha-t. Elkeztem tanulni egy ingyenes lecketerv alapjan, amit letoltottem a webrol.

Ekkoriban kezdtem furulyas zenet hallgatni, pl. Vivaldi Picolo Concertoit, es teljesen lenyugoztek. Rajottem, hogy nagyon szeretem a barokk zenet. Szorgalmasan gyakorlok barokk darabokat, es kacerkodom a gondolattal, hogy vegyek egy alt furulyat is. (Kicsit felek attol, hogy egy teljesen uj fogasrendszert meg kell tanultom.)

A helyzet ironiaja, hogy a kislanyomat (azota 4 es fel eves) meg mindig nem sikerult ravennem, hogy akarjon furulyan tanulni. Van egyebkent egy masik kislanyom is, aki meg csak masfel eves, es a felesegem is zenei beallitottsagu (o zongorazott), es van egy ilyen almom, hogy majd negyen csinalunk egy furulyaegyuttest. (Basszus, tenor, alt, szopran.)
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
balaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. November 1. 11:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Csab!

Nyugodtan kacérkodj az altfurulyával is, gyorsan meg lehet szokni a transzponálást. További sok sikert! : )
Anita
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Január 5. 15:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én gitározni akartam eredetileg. De a gitár nem szeretett engem. Nemrég elkezdtünk viszont furulyát tanulni a suliban. Ez nagy öröm számomra, mert végre van egy hangszer, ami barátjának tekint, s mindenhová velem tud jönni. Csoda hangja van, ha rátalálok egy-egy szép dallamra.
Egyébként még csak néhány hete muzsikálok, de szeretnék a hangszer "mestere" lenni. Nevető
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Benedek FÜLEP
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Január 6. 16:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Anita, kedves furulya.hu Fórumozók!

Mindig örvendek a téma hozzászólásainak, s most különösen jó látni, hogy a honlap szerkesztője is milyen szép munkát végzett.
Az új esztendőre kívánok hasonló szép eredményeket, egészséget és örömöt!
Remélem idén még több alkalmunk lesz a személyes találkozásra, hazai koncertjeimről és a "furulyások" ügyeiről ezentúl megpróbálok új információkkal szolgálni Nektek - jó hír: 2008-ban egy meglepetés van készülőben
Üdv mindenkinek, kellemes zenehallgatást és muzsikálást kívánok!

A hozzászólást legutóbb Benedek FÜLEP szerkesztette 2008. Szeptember 14. 15:51-kor. [1]
Anita
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Január 6. 18:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Már alig várom a meglepit! Nagyon boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Január 30. 17:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A témára visszatérve...Hát én még nem vagyok jó furulyás,csak 3 éve kezdtem hobbyból,itthon.Igazából nagyon hosszú úton jutottam el hozzá.7 éves koromban beírattak a zeneiskolába előképzőre,de én ki nem állhattam,már hangszert akartam tanulni.Sztem a tanár nagyon rossz volt,nem értettem semmit és mivel más különóráim is voltak, egy félév után otthagytam az egészet.Általános iskola alsó tagozatában sokan nyagattak ,h járjak vmilyen hangszerre,de én a tanár miatt (meg nem is tudtam volna választani hangszert a sok közül) nem akartam.Aztán 10-11 éves koromban rájöttem ,h hülye voltam,és megfogattam ,h nem akarok úgy meghalni ,h nemtok semmilyen hangszeren játszani,amikor mások szerint megvan rá a képességem.Aztán 12 éves koromban addig nyaggattam a szüleimet,amíg kaptam egy szoprán furulyát ,és a süss fel napot,meg más könnyű dolgokat megtanultam egy két ember segítségével.Aztán a bátyáim elkezdtek gitározni,hát gondoltam akkor én is meg akarok,ezért beiratkoztam a zenesuliba klasszikus gitárra,itt is ugyanúgy egy félév után rájöttem,h igazából nem is olyan szép hangszer,de nem hagytam abba tanulva a korábbi esetből.Akkoriban nagyon hanyagoltam a furulyát,de úgy tértem vissza hozzá,h a templomi gitáros miséken csak egy-egy ütemecskét bejátszottam. Itt egy kedves fuvola tanár tovább segített a haladásban,mivel most van készülőben furulyából a diplomája.Jobban megismerkedtem a régizenével,és szeretek is kamarázni csellóval,hegedűvel,v fuvolával.És ma már a gitár szorult háttérbe,de még egy kicsit azt is szeretem.Mivel kis koromban nem foglalkoztam zenével sajnos nem mehetek zenei pályára,de nem tom mi lesz,mert kezdi elnyomni a rendes iskolai tanulást.Erre tudnátok tanácsot adni???
Bocsánat a sok rizsázásért,de nagyon belejöttem.
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Június 7. 10:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

De jó téma!
Most vettem észre.
Látom van jó és rossz élményetek egyformán.
Nekem mindig elég sokat kellett a zenéért "küzdeni". 77-es vagyok, ének zenei általános iskolába jártam, tehát a furulyatanulás volt első hangszeres élményem.
Aztán a zongora.
De nem kedveltek az általánosban a tanáraim, sem a zongoratanárnő. Szóval nem volt jó élmény, és érdekes: a közösség hiánya erősebben vezetett a zenéhez. (mindenre nyitottságot tanultam zenei téren szüleimtől) Nincs testvérem, és szerettem volna sok barátot. ...mondjuk a zongora ehhez nem éppen jó hanszer! Később bántam, hogy nem vonós, fúvós hangszert tanultam. (közben valami történt a jobb csuklómmal, pár mm-rel "felemelkedett", nem egyenes a billentyűk felett)
(Szüleim tanyáról kerültek városba, furulyás élményük nekik volt, mert nagyapáim juhászok voltak, de komolyzene szinte semmi)
Aztán ment az élet...és csak egy maradt meg: az éneklés. Azóta kórusokban énekelek, ezt nagyon szeretem.
Most is, egy nőikarban.
Közben lett bölcsész diplomám,és a kezdeti fogyatékosságom: nem tudok rögtön szerethetővé válni, és nem úgy kommunikálok ? (nem tudom) "kitört": jó nagy munkanélküliség, pedig szeretem az irodai munkát, a rendrakást.
Munka nélkül: Ez borzasztó. Egy elkülönítő tábor. (így éreztem)
Csend. Maradt csak a zene (meg egy fájós gerinc). Barátok nem. Pénz sem.
A nőikarban nehéz néha, mindenki a gyerekéről beszél, meg családról, kicsit "lenéznek" (én meg egyfolytában tanultam valamit.)
...és most jött a furulya, mert megtaláltam otthon! Boldog ...VISSZA A GYÖKEREKHEZ!
Már beszereztem egy barokk altot is.
Most remélem mehetek zeneiskolába. Már megszoktam amúgy, hogy egyedül kell mindent megoldani....ha nem sikerülne beiratkozni.
Még próbaidőn vagyok (kórházi dolgozó) és anyagilag "tartok" a helyzettől, de akkor itthon egyedül.
JÓ OLVASNI TITEKET!
Micsoda szerencse és áldás lehet zenével foglalkozni, azért élni, becsüljétek meg, tényleg kincs.
Jó egészséget kívánok!
É
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 7. 16:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Örömmel írhatom ide, hogy beíratkoztam, és a jövő héten már kezdhetem is a furulyát tanulni.
Boldog
éljen, éljen.
Kicsit vicces helyzet volt, hogy a tanár kérdésére :"Hány éves? Kisfiú, kislány lenne az új tanítvány?"
válaszom: Én lennék, 31 vagyok.
Nagyon boldog
De akihez kerültem velem egyidős, és szoprán és altfurulya is lesz a héten. Viszont tényleg barokk fogást tanítanak, annak ellenére, hogy ének-zenés voltam, és ott (az emlékeim alapján) német fogással tanultunk.

Szóval örülök...hát családilag is meglepődtek, hogy nem nyelvet tanulok, meg efféle....valami hasznosat.
Kacsint ...üdvözlet.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Benedek FÜLEP
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 14. 15:49 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Zizi,

szeretettel gratulálok,
furulyás tanulmányaidhoz sok sikert kívánok!

Mindenkinek jó tanévkezdést!

F. Benedek

Hajnoca
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 11:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem erről szól, de hozzáértő emberektől kérdeznék.
Egyáltalán nem értek a furulyázáshoz ... igaz általános 4.-ben napköziben valami ragadt rám. Nagyon boldog
A sors úgy hozta, hogy óvodapedagógusnak tanulhatok. Megvan még a régi furulyám, de az Yamaha szoprán és a fősuliba alt kell.
Tud valaki segíteni nekem abban, hogy hol tudok Vác és Dunakeszi környékén 'beszerezni", venni ilyen furulyát? Mi a különbséga germán ás a barokk fogás között? Honnan tudom, hogy melyikről van szó?
Köszönöm, hogy 'meghallgattatok", azt mégjobban, ha segíteni is tudtok nekem.
Üdv:

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 15. 16:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Valószínű hogy Vácon van hangszerbolt. Műanyag kategóriában Yamaha, vagy Aulos márkájú hangszert érdemes venni, a többi elég "gagyi" minőségű anyagból van. Ezeknél a márkáknál is a drágább, jobb minőségű anyagból van, ami szebb hangminőséget eredményez. Ha nincs Vácon altfurulya, budapesten nagyon sok helyen lehet kapni. Vannak interneten vásárolható, házhozszállítással. CSAK BAROKK FURULYÁT VEGYÉL!
Ha pontosabb segítségre lenne szükséged írj.
Üdvözlettel: Pásztói Tamás

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Október 3. 20:28 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mindig is nagy szerepet játszott az életemben a zene! Három évet voltam tenor citerás, majd abba hagytam, s két évig kerestem a számomra legmegfelelőbb hangszert! Gondoltam a gitárra, zongorára és a furulyára, de még a pánsíp is megfordult a fejemben! Most szeptemberben a Szekszárdi szüreti napokon, ott volt Bán György furulya készítő és elvarázsolt a játéka! Akkor tudtam, hogy nekem is furulyásnak kel lennem! Más nap meg is vettem azt a furulyát, amibe azonnal beleszerettem! Egy Német C Szopranisszímó! Nagyon boldog Egy nap még lehet, sőt biztos, hogy egy másik hangszeren is fogok játszani! zongora biztos hogy megfogok tanulni és valószínű, hogy a gitárt is! Na, de még is akkor is a furulya lesz a kedvencem! Boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Október 4. 10:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv.
evafurulya, a minap amikor állványt vettem (mert a zongoránál nem tűnt fel, hogy hova teszem a kottát, a furulyánál igen hihi) szóval a boltban néztem a citerák árait! DÖBBENETESen drága!
MI az a szopranisszimo? Úgy tudtam szoprán-alt-tenor-basszus furulyák vannak. ..ez egy nagyon pici furulya?
Kacsint ELŐRE! Még magadtól is kezdheted tanulni, nekem jól jött...a tanárnő örült neki, korrigált, a sötét foltokat világítjuk most meg...

Hajnoca a barokk fogásra (most ahogy tanulgatom) az a jellemző, hogy sok benne a villa fogás, ami viszont elég nehéz...viszont itt olvastam a fórumon, hogy hangzásilag tisztább.

SEGÍTSÉG!
Hogyan tudnám elérni, hogy ne kattogjak? Úgy értem vannak hangok, amiknek a váltásakor a két ujjam nem tud olyan gyorsan cserélődni, hogy ne hallatszódjon egy nyikkanás.
Bánatos
ez letör. Gyakoroltam, de legato ívnél még mindig hallatszik.

Azt találtam ki, hogy egy régi diktafonra feljátszom az egyik szólamot, és így tudom magam kísérni. (már csak meg kéne találni a régi diktafont)
A múltkori órán már benn ült a következő kislány, és annyira tetszett neki a kétszólamú előadásunk a tanárnővel, hogy látszott rajta: ez elég nagy lökés volt neki a tanulást illetően.
A Czidra féle altfurulya iskola remek, apránként vezet be a hangokba.
evafurulya
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Október 4. 12:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Igen! Sajnos a citerák nagyon drágák! Ezért, ha valaki akar venni, célszerűbb hangszerkészítőtől és nem boltban! Vagy legalább is amikor utoljára kérdeztem a citera tanáromat, akkor ő azt mondta, hogy így olcsóbban tudok venni! "DE EZ KÉT ÉVVEL EZELŐTT VOLT!"

EZ A FURULYÁM AMI NEKEM VAN! VALÓBAN EGY NAGYON KICSIKE FURULYA! AZ JELENLEGI ÉNEK TANÁROM AKI "FÉRFI" NEM TUDOTT RAJTA JÁTSZANI, MERT TÚL NAGYOK VOLTAK AZ UJJAI! SZOPRANISSZIMÓ ANNYIT JELENT, HOGY LEGMAGASABB HANG! VAGY LEGALÁBB IS AZ ÉNEK TANÁROM EZT MONDTA NEKEM!

Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2020 furulya.hu