furulya.hu

Furulyás fórum

"Miért épp furulyás vagy?" Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 12:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia, SingSing!
Lehet, hogy most állt össze bennem a válasz arra a kérdésre, miért szeretem az orgona hangját?
A beszélgetős része talán egy másik topic lenne, ugyanennek a fórumnak. Én is azt hittem először, hogy pörgősebb..
DE volt, hogy napokat vártam egy "életjelre". Boldog
ez van, talán a furulyások nem annyira "élnek a fórumon", hanem csak életük kiegészítője...
a furulyások nem a netfüggők közül kerülnek ki Boldog
És ennek én tulajdonképpen örülök.
Azt javasolnám, a Keleti témával kapcsolatban meg térjünk át a privát mail-ezésre, nehogy valaki furcsán nézzen ránk itt emiatt....
Sose lehet tudni.
Kacsint

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 19:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

SingSing írta:
Hát, ez nem egy pörgős topic...
Azt hittem, hogy beszélgetős, de nem olyan fajta.

De talán igen. Csak kell egy kis idő, mert nem mindig netelek.
Érdekeseket írsz.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Andris05
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 12:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Én ennek az oldalnak a hatására kezdtem el furulyázni... 40 éves vagyok ...
Örököltem a kedvenc nagyapámtól (aki már sajnos régen eltávozott) egy kis hallást. Ő a gyerekkori emlékeim szerint kitűnően citerázott, fél napokon keresztül tudott úgy játszani, hogy kétszer nem ismételte el ugyanazt a nótát... Így aztán mindig közel álltam a zenéhez, legyen az bármelyik válfaja, mindegyikben megtaláltam a szépséget, csak legyen igényes...
Nekem nem volt lehetőségem zenei iskolába járni, csak az általános végén érkezett hozzánk egy olyan zenetanár, akit az elhivatottsága miatt sokan bolondnak, bogarasnak néztek (mellesleg igen szigorú is volt Megijedt ), de sok más osztálytársammal ellentétben én először jártam örömmel ének órákra...
Visszatérve a furulyához: egy olyan hangszert kerestem, amely egyszerű, olcsó, bármikor, ha van egy kis szabad időm elővehetem, és gyakorolhatok rajta. Miután itt a fórumot olvasgatva kiválasztottam kezdéshez egy aulos 500-as altot, rá kellett döbbennem, hogy az egyszerűség igen relatív fogalom... Megijedt
Mit is jelent nekem a furulyázás? Rendkívül stresszes a munkám, állandóan kimerült, ingerlékeny voltam, de ez már a múlté. Amikor előveszem a hangszert és elkezdek játszani, megszűnik a világ minden gondjával, bajával együtt...
Virtuóz már sohasem lesz belőlem, de nekem ez így megfelel, annál is inkább, hogy a családtagjaim is észrevették rajtam a jó értelemben vett változást.
Bocs a hosszúságért!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Tüttyös
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 15:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nagyon jó volt végigolvasni az írását. Örülök, hogy egymásra találtak a zenéléssel. Boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 20:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Tényleg jó olvasni...mostanában töredezek le, hogy ugyanígy feszült vagyok a kórházi munka miatt....és van úgy, hogy nem megy a furulyázás....bár amióta vettem egy fa-furulyát máshogyan érzem, jobban szól, nem párásodik annyira, jobb "íze" van.
A héten volt Kodály születésnapja...hát aggasztó, amilyen most a gyerekek, és felnőttek zenéhez való hozzáállása... Bánatos ...nőikarban énekelek, még ott is küzdeni kell, pl. egy Hegyi éjszakákért. Pedig CSODÁLATOS énekelni...legutóbbi koncertünkön egy klarinétos kísért minket...de irigyeltem...szép hangszer, szép hang...teherpakoló (vagy mi volt), mert a zenetanárságból nem élt meg.
Összezavart
Andris, jó, hogy ezt leírtad...erőre kapok én is...vettem pl. a kis sorozatot a népdalokról (pedig Ének-zenés voltam...de azóta kiolthatatlan vágy él bennem a zene, éneklés, tanulás stb. iránt) szóval örülök ennek, hogy van még, aki ilyen "öregen" tanul, és szereti a furulyát.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 23:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én is nagyon szeretnék furulyázni, de valahogy nem tudok dalokat találni, amiket le tudnék játszani... Van pár kottám, de az ugye ének kotta. Ha letöltök egy furulyára való kottát, akkor azt vagy nem ismerem, kottából meg nem tudok tökéletesen olvasni, vagy iszonyat nehéz nekem. Bánatos Épp ma kaptam elő a mélyfurulyámat, mondom valamit pötyörgök rajta, de amiket tudok, még azok se szóltak rajta jól. :/
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Andris05
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 23:15 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Örülök, hogy tetszett az írásom. Van egy mondás, amely valahogy így szól: öreg az, aki annak érzi magát. Egy jó adag humor, egy kis délutáni zenélés, egy sakkparti, egy kis erdei kocogás, egy érdekes sci-fi, mind-mind erőt adhatnak a mókuskerék elviseléséhez, a fiatalosság megőrzéséhez...
Sokszor előfordul velem is, hogy hazaérve úgy érzem, hogy az ajtó mögött azonnal összeesek, de rájöttem, hogy az nem fizikai fáradtság, csak a napi hajsza szellemi törmeléke (a valódi fáradtságot csak a kiadós alvás tudja meggyógyítani). Ilyenkor nyúlok a furulya után, és a szemét a fejemből szép lassan kiürül, ha pedig motoszkál bennem egy friss dallam, ami kidolgozásra vár, akkor még könnyebben megy a saját álomvilágomba történő átlépés... Vicces, de ilyenkor azt sem hallom, ha szólnak hozzám... Nagyon boldog
Andris05
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 18. 23:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Seclusion! Kottaolvasás nélkül tényleg nehéz lehet...
Valójában az idő előrehaladtával egyre jobban fog az menni, csak nem kell türelmetlennek lenni! Ismerek egy másik mondást is : lassú víz partot mos...
De elég mára belőlem... Pironkodó
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 19. 07:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Seclusion!
Az interneten megtalálhatóak az alap kották (furulyára) amik segítenek a kottaolvasásban!
pl. www.antikvarium.hu oldalon Béres kapható olcsón! (házhoz jön)....kis népdalokkal mutatja a szoprán fogásokat.
Ha nagy, altfurulyád van, akkor
Czidra: Altfurulya iskola
Általában ez is kapható.
Másik új kottás oldal www.kotta.info ...ez már drágább, mert új kottákat árul. A hangszer kategóriában kiválasztható szoprán, vagy altfurulya.

Andris, szerintem csak jó, ha olvasunk bizakodókat, sőt olyanokat, akik saját dallamokat próbálgatnak....nekem a kottaolvasás miatt ez a tulajdonságom eltűnt. Leolvasni oké...de saját.... Összezavart semmi....
Tényleg: nincs egy nőtlen öcséd?
( Boldog ...ez vicc volt.)
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Andris05
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 19. 08:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Andris, szerintem csak jó, ha olvasunk bizakodókat, sőt olyanokat, akik saját dallamokat próbálgatnak....nekem a kottaolvasás miatt ez a tulajdonságom eltűnt. Leolvasni oké...de saját.... semmi....
Tényleg: nincs egy nőtlen öcséd?
( ...ez vicc volt.)

A kottaolvasás nem tünteti el a kreativitást, a vágyat arra, hogy újat hozzunk létre, legfeljebb csak elkényelmesít, ha mindent készen kapunk. Nem gondolom azt magamról sem, hogy monumentális műveket tudnék létrehozni, ami megváltoztatja a történelem menetét... Megijedt
De... Akármilyen parányi az a dallamocska, mégiscsak saját, érdemes neked is megpróbálkozni vele, hidd el, jó szórakozás lesz! Boldog
Öcséim vannak, de ők irtóznak még a gondolatától is annak, hogy hangszert vegyenek a kezükbe, csak én vagyok ilyen elfajzott fekete bárány a családban (régen ketten voltunk...)... Síró-rívó
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 19. 09:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Köszönöm az ötleteket! Boldog
Petyus
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 30. 16:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

seclusion írta:
Én is nagyon szeretnék furulyázni, de valahogy nem tudok dalokat találni, amiket le tudnék játszani...

Felajánlom böngészésre az együttesünk netes kottatárát:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/
Ebből is elsőnek pl. ezt:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/kajoni03.pdf
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 31. 10:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Petyus írta:
Felajánlom böngészésre az együttesünk netes kottatárát:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/
Ebből is elsőnek pl. ezt:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/kajoni03.pdf

Köszi! Boldog BÚÉK
Hópehely
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Március 31. 21:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szisztok!
Az én történetem egyzserű...
Másodikban annak rendj és módja szerint beiratkoztam szólfézsra, majd harmadiknban az egy éves előkészítő után hangszert kellett választani.Nekem álmom volt a furulya, így az lett.Két évet játszottam majd egy évre abbahagytam, de társként mindig mellettem állt és nem felejtettem el amit a két év alatt tanultam, mert szrgalmasan szinten tartottm.Majd hatodikos koromban másik iskolába kezdtem járni, ahol minden fajta muzsika nagyon fontos és így elsőtől kezdve tanult mindenki furulyázni.Szoktak lenni ugyan úgy mint az énekkel fellépések a furulyával is, az iskolai hangversenyen tulajdonképpen az egész iskola furulyázik.Természetesen nem úgy tud az osztály, mintha egyenként tanítanának, de én úgy érzem, hogy ahoz képest, hogy "tömeg oktatás" igen csak magas a színvonala.Persze azóta se fejlődök, inkább szintentartásként van meg.Nagyobb terveim nincsenek a furulyával, de nagyon szeretem és amikor csak tehetem ének órán kívül is előveszem és szeretném ezt a szokásomat továbbra is megtartani Boldog .Jövőre emellé a zongorát szeretném behozni, de nincsenek olyan terveim, hogy valamelyikből is művésszé váljak Boldog .

Zsó
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Április 6. 08:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hát, akkor az "amatőr szekcióban" is üdv!
Én is csak "néha előveszem" a hangszereket, de már nem török csúcsokra Boldog

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Április 7. 18:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én így szeretem... Nagyon boldog
bogica24
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Április 10. 13:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok bogicanak hivnak ,24 eves vagyok sokat sportoloknem reg kezdtem el edeklodni a furulya irant vann egy muanyag furulyam amit enmetorszagban vasaroltam ,es azota lenyugozott ha esetleg valaki segiteni tudna tanulgatni rajta vagy tud egyszerubb kotakat a tavaszi szel vzet araszt dalocskat mar nagyjabol fuljom de meg nem tokeletesen,korhatar nelkul barki irhat fiuk lanyok akik erdeklodnek a furulya irant es tudnak szep egyszeru magyar dolcskakat
e amilc imem
bogica24[kukac]yahoo.com
bogica24
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Április 10. 13:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

bocsanat a helyes irasert ezt elsietem
EperBaba
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Június 23. 17:58 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

TomNewman írta:
Hát, akkor az "amatőr szekcióban" is üdv!
Én is csak "néha előveszem" a hangszereket, de már nem török csúcsokra Boldog

Na hát itt is találkozunk:)Vagyis csak itt:)

10 évesen kezdtem el furulyázni az Ózdi Erkel Ferenc Zenesuliban, drága szolfézstanárom javaslatára, aki szerint akinek nincs tehetsége, az menjen furulyásnak.Bár minden álmom az volt,hogy hárfázhassak, a hangszer hiánynak és a fent említett oknak köszönhetően Nagy Károlyhoz kerültem furulyára. Nem mondom, szerintem sem volt sohasem tehetségem, de elkezdtem venni az órákat.Döcögősen indult,mert én is lüke voltam és nehezen tanultam meg és a tanár modora is durcás volt az elején (igaz nem csak velem:D), de végül két év után felajánlotta, hogy kezdjek el járni én is a hétvégenkénti Laurum Blockflöte együttes próbáira; eleinte csak "megfigyelésre", majd az akkori repertoárnak és műsornak megfelelően részt vettem a műsorban mint táncos (volt saját ruhánk és koreográfiánk is:D) és végül mint alt furulyásBoldog Olyan 5 évig voltam az együttes tagja, legalábbis így emlékszem, de hát a kamaszkor rám is hatással volt, meg egyéb más dolgok is és végül kiléptem. Őszinte leszek; én sohasem tudtam igazán megtanulni a furulyázást. Nem mert nehéz volt, hanem mert nem volt semmi tehetségem, így sokszor volt,hogy mellé fogtam, nem jó ritmust fújtam le, de ami kellett, azt eljátszottam, szerencsére az előadásokon jól ment minden és nem égettem le az egész társaságot:) A tenort sohasem tanulhattam meg:)Emlékszem,hogy egyszer órára behozta a tanárúr a tenort és aki együttes tag volt, ki kellett,hogy próbálja mennyire fekszik neki; na nem a hangzása, hanem a mérete:)Hát az én pici,rövid ujjaim nem érték el rendesen a lyukakat, így megmaradtam altnak:) A próbákon egyébként valósággal rettegtem az elején, mert ha új darabot kellet begyakorolni, nem mindig sikerült jól leolvasni a kottát és csúnyán melléfogtam, akkor pedig iszonyatosan éreztem magam:S Amit viszont jól megtanultam az az, hogy hogy kell helyesen, megfelelő mértékkel fújni a hangszert és az,hogy éld bele magad, még akkor is ha nem érted mit fújsz:) Sokszor jártunk fellépésekre, mi is idős otthonokba főleg ünnepekkor, illetve a környező nagyvárosokba mint Miskolc, Kazincbarcika, de voltunk külföldön is illetve a "mag" évente járt amolyan továbbképzés félére Keszthelyre:) Aztán idővel már tényleg nagyon jól mint a dolgunk, volt felvétel is,még emlékszem arra a szombatra amikor görcsben állt a gyomrom nehogy elrontsam:) A cd még mindig megvan valahol otthon, majd megkeresem és ha gondoljátok teszek fel pár számot:) (azthiszem ez még nem súrolja illegális terjesztés határátNagyon boldog).
Furulyázni jóBoldog Sok évig nem vettem elő, de aminap elővettem, bár kottát nem találtam (pedig az összes megvan még otthon) így kútfőből fújtam, de jól esett:) Úgy igazán ^^ Majd egyszer sohanapján ha lesznek gyerekeim,biztos,hogy bemutatom nekik:)A furulya hangja altatódal a kicsiknek:)

Adrienn
Bogcsikah97
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Július 1. 18:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hátha már ide ennyien írtak, akk gondoltam leírom h miért épp furulyát választottam.....azért mert a sulinkba jött egy Ének-Zene tanár és ő oktatott furulyát, ki akartam próbálni és sikerült is....meg nagyon szerettem volna már valamien hangszeren játszani!Nagyon boldog Pironkodó Nevető Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu