furulya.hu

Furulyás fórum

"Miért épp furulyás vagy?" Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
kopepe
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 27. 11:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Nagy örömmel találtam rá erre az oldalra. Mielőtt a bemutatkozásig eljutottam, már sok fórumtémába beleolvastam. Ez is megerősített abban, hogy itt helyem...
Azt viszont sajnálattal veszem, hogy nagy forgalmat nem látok a fórumon. Talán az én itteni jelentkezésem is pusztába kiáltott szó lesz...Bánatos sebaj, bepróbálkozom.
Maradva a témánál: miért éppen "furulyás"?
...mert több évtizedes érlelődés után talán most érett meg a helyzet...
...mert több hangszeres próbálkozás után ez végre megérintett...
Ilyen egyszerű ez. Ezért.
Zenei általánosban annak idején kötelező alapot jelentett a furulya. Aztán felnőtt fejjel időnként leporoltam a fiókban elfekvő valamelyik kis hangszert. Mert azok jöttek, mentek, ajándék ide-oda, stb. De mostanában azt veszem észre, hogy el sem teszem a fiókba a szerszámot, sőt, az a jó, ha mindig a látóteremben, s a kezem ügyében tudhatom! Amit vele teszek, az már rendszeres gyakorlásnak tekinthető. Úgy érzem, nem hiába, szerintem egyre magabiztosabban teszem.
Ha fújhatom, az engem kikapcsol, megnyugtat. Mit? Bármit: ami számomra megragadó, szép dallam... na, ez nagyon széles kört ölel fel:)

A környezetemben sajnos nincs, akihez segítségért fordulhatnék. Egyre több kérdés merül fel bennem, a megfelelő fórum-oldalakon jelentkezni szeretnék velük. De jó is lenne, ha valaki reagálna is ezekre.

Jóknelegyetek, sokat zajongjatok mint én.

Köszi, ha valaki meghallgatott!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 27. 13:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szervusz, "kopepe"!
Amint olvasom, nem ma ismerkedsz a zenével, hanem már pár dolgon túl jutottál, mire minket megtaláltál!
Meg mire a furulya mellett "kikötöttél".
Ez jó. Jó, mert van mihez viszonyítanod, jó, mert van gyakorlatod, rálátásod, tapasztalatod.
Nekem a második hangszer, amivel elkezdtem ismerkedni... max a harmadik, de az előző kettőt nem kellett fújni Boldog
Viszont az tény, hogy a furulyások között és által tudtam a klasszikus zenével inkább ismerkedni, itt tanultam meg, hogy melyik vonalközbe milyen hangot mér és hogyan jelölünk, emellett az igazi együtt játszás élménye, a "zenekarhoz tartozás" is a furulyások által érintett meg.
Sajnos semmi sem tart örökké, így a jó sem.
Szerencsére a rossznak is vége szakad egyszer. Ha most nincs is a környezetedben olyan, aki segítségedre lenne a furulyázásban, azért szerintem csak idő kérdése, és egy akkora városban biztosan találsz hasonló érdeklődésű barátokat! Pironkodó Kinevet
És erre ez a fórum is jó kiindulópont lesz. szerintem.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 27. 22:41 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Egy ideje már vissza-visszataláltam erre az oldalra, most végre regisztráltam is. Boldog
Nálam miért éppen a furulya? Kb. ugyanazért, amit Kopepe feljebb megfogalmazott, csak az ide vezető út volt más annyiban, hogy nálam a zenetanulás kimerült az egyszerű általános iskolai énekórákban, ezelőtt több mint 25 évvel, így kottát sem tudok olvasni. Ugyanakkor valamiért mindig vonzott a zene művelése is, nem csak a hallgatása. Különórás hangszertanulásra gyerekkoromban pénz nem volt, süldőkoromban kedv Boldog , azóta pedig 3 gyerekes családapává érve idő, illetve már a korom is... Hobbi szinten ezalatt sokféle hangszerrel próbálkoztam, de mindegyiknél eléggé kezdeti szinten megrekedtem, segítség és alighanem tehetség híján. Boldog Viszont amikor a lányom elkezdett furulyát tanulni, láttam, hogy milyen jól halad, gondoltam, hogy ezt talán még én is meg tudom tanulni, így eleinte a feleségem gyerekkori furulyáival próbálkoztam, majd amikor a lányom germánról barokkra váltott, magamhoz vettem a letett Yamahát is. Először nagyon idegen volt az egész, tele kudarcokkal, utána meglepődtem, hogy a korábbi, más hangszeres próbálkozásaimhoz képest mennyivel jobban haladok, persze csak szigorúan hobbi szinten. Azóta állandóan az asztalomon van és minden nap, amikor csak kedvet érzek hozzá, fölveszem és fújok ezt-azt, ami tetszik. Csak azért, -ahogy Kopepe írta- mert kikapcsol, megnyugtat ebben az őrült rohanásban. Nekem nem is kell már ettől több egy hangszertől így 40 fölött.
Ami nekem még egy kis pluszt ad a játék élvezetéhez, -habár lehet, hogy itt szentségtörés ilyet írni-, az az, hogy én a Yamahára szereltem egy mikrofont, és többnyire visszhangosító+fejhallgatóval játszom, és ez a térérzet számomra még felemelőbbé, megnyugtatóbbá teszi a dallamokat.
kopepe
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 28. 13:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Szia Tom, Peterb!
Örülök hogy párbeszéd alakul, és annak is örülök, hogy csodabogárként nem egyedül én látom így a dolgokat. (haha, csodabogár, nem is annyira, a környező fejekbe kellene belelátni)
A "zenekarhoz tartozás" élménye nagyon tetszik.
A "miért" kérdésre tán válaszolunk, de az "éppen furulyás"-ra kevésbé.
Ez most elgondolkoztatott. Miért nem szájharmonikás, hárfás, stb ?
A hozzászólók véleményéből is ez a "mert megérintett" jön elő. De miért éppen a furulya?! És miért, miért?
A fuvola hangja mindig is nagyon közel állt hozzám, de azt, mint hangszert egyszerű gyakorlati okokból nem tudtam magamra vonatkoztatni.
Furulyán már játszogattam. És ez a hangszer kezelési technikáját tekintve viszonylag egyszerű. És viszonylag olcsó. Hátizsákba belefér. És még mittudomén...
Ha valamilyen zenében furulya-hangot hallok- akár szólóhangszerként, akár nem - nos, akkor nekem már rááll a fülem.

Az egyedül való, saját próbálkozáson szeretnék most már túllépni.
Tán még abban a szakaszban vagyok, amikor a helytelen beidegződéseket tanári segítséggel még javíthatom. Az sem lenne nagyon nagy baj, ha valami hibát tekintve már nehezen javítható lennék, sebaj. Nos, akkor legfeljebb annak tudatában hangszennyezném a környezetemet.
Említettem: szívesen fújok el bármilyen dallamot. Néha vannak kétségeim: illik ezt? Furulyával? Magyarnépdalokon túl Beatlest, Vangelist, stb., mindent ami jön? vagy van ennek olyan "etikus" vonatkozása, amit én nem ismerek? (hiszen én azt gondolom nem véletlenül születnek kimondottan furulyára írott darabok - hm, én még nem is ismerek... Bánatos )
Mi a véleményetek?
Nenyugodjatok!
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 28. 22:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

hehe
BEATLES-kottákat kaptam anno egy ismerőstől.. kimondottan furulyára!
tehát olyan hangmagasságban kottázva, hogy a furulyán simán kijátszható legyen. Akkor ezeket még inkább szintetizátoron próbáltam gyakorolni, akkor még nem izgatott a fúvós téma.
A kották megvannak a mai napig, az ismerős, aki ezeket adta, időközben más "minőségekbe" Pironkodó lépegetett, de még tartjuk a kapcsolatot. Boldog

Egyébként pont ez az érdekes, hogy sok-sok féle zenekarban hallani néha furulyát, harántfuvolát, vonósokat...
itt-ott meghallani, felfedezni akár egy "nem épp komolyzenét" népszerűsítő, játszó zenekar koncertjén, vagy stúdiófelvételein komoly létszámú "filharmonikus" zenekart.
LÁsd a QUEEN több felvételén is... nem lehetett volna olyan a hangzás, ha nem sok-sok zenészre hangszerelik a művet.
Tehát igenis, szerintem van helye nagyon különböző dallamoknak is a furulyán.
Bár én végképp kis pont vagyok a zenében. De nekem eddigi életem során, eddigi tapasztalatom alapján az a véleményem, hogy ami "a csövön kifér", azaz ami kijátszható a blockflötén, azt mért ne??
ha van, aki meg bírja hallgatni, akkor meg pláne!
Mert vannak dallamok, amiket a környezet ugye nehezen visel eme aranyos kis hangszeren Boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 28. 23:22 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Hozzászólók!

Köszönök minden írást, örülök, hogy tetszik a téma. Gyakran figyelem az oldalt, ezt a kérdést, "Miért éppen furulyás vagy?" évekkel ezelőtt tettem fel a fórumban, és jó látni, hogy mindig van, aki szívesen megválaszolja. Őszintén szólva - bár én hosszú évek óta a "szakmában" vagyok, mégis sokszor felteszem magamnak is ezt a kérdést Boldog

Szóval így tovább, várom a további válaszokat is, mindenkinek köszi az eddigi hizzászólásokat!

Remélem lesz valamikor alkalmunk személyesen is beszélgetni erröl...

Üdv,
Benedek

Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 3. 10:51 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Kopepe!

"A hozzászólók véleményéből is ez a "mert megérintett" jön elő. De miért éppen a furulya?! És miért, miért?"

Az én miért-emet lényegében meg is válaszoltad Boldog :
"És ez a hangszer kezelési technikáját tekintve viszonylag egyszerű. És viszonylag olcsó."

Magyarul nálam ennél áll együtt leginkább a "megérintettség", a "kezelhetőség elsajátítása 40 fölött, zenei előképzettség nélkül", a "csak hobbi", a "tehetségem szintje", az ár és a praktikum.
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2012. Január 7. 19:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

... és még ilyesmiért is:

http://soundcloud.com/peterb9/my-beginner-experiment-1
( http://media.soundcloud.com/stream/3C6jQintb1lV )

Kacsint
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu