furulya.hu

Furulyás fórum

Virtuozitás - muzikalitás Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
labanc
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Április 20. 20:55 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Alfa Hold!

Megnyugtatásodra: semmilyen szakmai szempontból nem irigykedem a Red Priestre, sem Piers Adamsre (azért a havi fizetésével kiegyeznék...). Lehet, hogy világhírű előadóművész, de BRÜGGEN, Giovanni Antonini, Dan Laurin, Han Tol, Kees Boeke, Pedro Memelsdorff (stb...) és CZIDRA úgy tettek szert világszerte elismerésre és hírnévre, hogy efféle gusztustalan és tökéletesen kificamodott ízlést tükröző dolgokat soha életükben sem műveltek. Aki tényleg tud valamit, az nem szorul rá az ilyen bohóckodásra.
Egyébként fenntartom: technikailag a kezüket elnézve semmi különösebb ördöngösséget nem művelnek. Csak éppen össze-vissza váltogatják a tempót, általában a "minél gyorsabban, minél hangosabban" elvet követve (nehogy véletlen valami összefüggés-érzetféleség kialakuljon a hallgatóban).
A barokk kor kottaképében kb. Monteverdi óta minden lényeges dolgot rögzíteni tudtak, amit fontosnak tartottak. Hogy lehet, hogy ennek a Red Priest-féle káosznak a kottában semmi, de semmi nyoma?
Kaotikus és nyughatatlan zene persze akkoriban is volt, már Frescobaldi óta. Ő viszont megpróbált mindent a lehető legpontosabban a kottában rögzíteni. A tendencia egyértelmű: minél inkább áttekinthetetlennek tűnik egy mű, annál több segítséget ad meg a szerző a játékosnak. Hogy lehet, hogy Vivaldi még csak egy halvány utalást sem tesz arra, hogy: ezt a részt hetvenszeres tempóban, itt most két perc hatásszünetet kérnék, ezt itt érthetetlenre, stb...???
Javaslom Brüggen ezelőtt legalább 30 évvel készült Tengeri vihar-felvételét, de Dan Lauriné is nagyon jó! Látszik, hogy rend van a fejekben...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 21. 08:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én elfogadom a szabad interpretáció lehetőségét is.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 21. 13:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szerintem -ahpgy már írtam is- ez egy poén, semmi több. Közben még a közönség is nevet, ha jól emlékszem.
Viszont, ha ezt komolynak szánták, akkor én sem nagyon tudom tolerálni ezt a fajta "szabadságot", mivel nem ez a darab "az" a darab, ahol ennek helye van.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 21. 14:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Újfalusi László írta:
Szerintem -ahpgy már írtam is- ez egy poén, semmi több. Közben még a közönség is nevet, ha jól emlékszem.
Viszont, ha ezt komolynak szánták, akkor én sem nagyon tudom tolerálni ezt a fajta "szabadságot", mivel nem ez a darab "az" a darab, ahol ennek helye van.

Én szeretem az angol humort... Nagyon boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
beliicha
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Április 26. 22:22 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ez nem szakmai irigység, hanem értékelés, mert bármennyire is szubjektív az előadóművészet, akkor is lehetnek objektív kategoriák, például: kifejezőképesség, stílusjegyek használata, technika, muzikalitás, kiállás, hangulatteremtés - bár utóbbi kettő videon keresztül nem igazán jön át.
Van, aki a tanárként és egyben előadóművészként ismeri e kategóriákat, érdemes rá odafigyelni rá..

Valószínűleg nem Magyarország a régi zene fellegvára, sajnos zeneiskolás szinten a magasabb szintű az oktatás, a közép- és felsőoktatásban - eddigi tapasztalataim szerint.
A mostani országos konzis verseny nem hozott konzervatruimi nívót..
labanc
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Május 9. 19:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Alfa_Hold írta:
Újfalusi László írta:

Tudom ajánlani Pedro Memelsdorff Delight in Disorder c. CD-jét, ahol az angol humor egészen más szintjével ismerkedhet meg a hallgatóság.

Kedves Alfa Hold!

Ismered a Trio Accordone nevű együttest? Pont ilyesmit csinálnak, mint a Piers Adams, csak egy tenorista és 2 continuojátékos a felállás. Biztos tetszeni fog!
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Május 30. 14:17 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

labanc írta:
Alfa_Hold írta:
Újfalusi László írta:

Tudom ajánlani Pedro Memelsdorff Delight in Disorder c. CD-jét, ahol az angol humor egészen más szintjével ismerkedhet meg a hallgatóság.

Kedves Alfa Hold!

Ismered a Trio Accordone nevű együttest? Pont ilyesmit csinálnak, mint a Piers Adams, csak egy tenorista és 2 continuojátékos a felállás. Biztos tetszeni fog!

Köszi, majd megnézem.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Május 30. 14:18 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

labanc írta:
Alfa_Hold írta:
Újfalusi László írta:

Kedves Alfa Hold!

Köszi, majd megnézem.
Beghdadi Younes
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. Március 24. 13:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én nem értek egyet senkivel !!! Szerintem csak az kössön bele ebbe a videóba aki ilyen jól tud furulyázni
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
furioso
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 30. 20:58 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Beghdadi Younes írta:
Én nem értek egyet senkivel !!! Szerintem csak az kössön bele ebbe a videóba aki ilyen jól tud furulyázni

Én egy elég finnyás zenehallgató vagyok. Időhiány miatt csak az engem legjobban megmozgató hanghordozókat szoktam elővenni. Az igazság az, hogy kb. 5 éve kizárólag jazzt és népzenét. Ha ritkán egyéb kerül az utamba, azt nagyon megnézem.

De! Mindenki azt és úgy játszik, ahogy akar. Legfeljebb én nem megyek el (mégegyszer), vagy nem veszem meg a lemezt. Így vagyok pl. Varnus Xavérral. Az a majomkodás, sznoboknak való felszínes filozopterkedés nálam "nem jön be". Játéka a szememben nem üti meg a konzis szintet. A számítógépemen egy midi fájl artikuláltabban játszik. Ha orgonazenét szeretnék hallgatni, akkor Szekendi Tamás lemezeit veszem elő (az most nem számít, hogy magam is közreműködtem a hangfelvétel elkészítésében, csak annyit, hogy hangról-hangra ismerem). Tamás játéka miatt Ton Koopman is eltörpült kicsit. De Jean Gillout bármikor, szívesen.

Viszont ettől Xavér haver azt csinál, amit akar. Ha tud magának közönséget verbuválni (márpedig tud), akkor lelke rajta.

És szerintem így kell a többiekhez is állni. Viszont abban nincs igaza Beghdadinak, hogy csak az kössön bele... Ha építesz majd házat és a kőműves trapéz alakú ablakrést csinál, akor abba bele fogsz kötni, pedig magad nem vagyol kőműves, kicsit sem...

Kritizálni, véleményt mondani szabad, főleg a közönségnek. Ha kolléga kritizál, ott már sok sajátos szempont is képbe jön (saját elvárások, személyes dolgok...), de ez meg műfaji sajátosság.

Na, ennyit gondoltam erről. Mindenkit üdvözöl: molnárpali
eve
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Június 22. 10:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok!
Valaki azt írta, hogy egy midi fájl szebben hangzik, mint a Xavér játéka. Én nem akarok senkit minősíteni, csak annyit fűznék hozzá, hogy én gyakran szertnék olyan PONTOSAN játszani, mint egy midi. Az ember nem gép, az előadásában mindig van valami saját "hiba", ami lehet hogy másoknak nem tetszik, de ez annyira szubjektív dolog.
A vitát elindító felvételről pedig azt gondolom, hogy a zene nagyon közel áll az érzelmekhez. Talán az is a lényeg, hogy a szerző és az előadó érzéseit tükrözze. Ebbe nagyon bele illik, hogy megnevettesse a közönséget. Ha az előadó szerint ez a részlet ilyen féktelen és talán jókedvű, engem meggyőzött róla!
Köszi, sziasztok!
Eve
Anita
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Március 6. 21:22 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nekem tetszik a furulyajátéka. Ugyanis volt egy osztálytársam, aki egy mókamester, s kb. ilyen stílusban gitározik, mint Piers Adams furulyázik. Tudom, kicsit fura hasonlat, de a stílus tényleg nagyon hasonló. Én nem tudom, hogy Adams máskor máshol hogyan furulyál, de ez a vidám előadásmód nekem tetszik.
Sokaknak talán az a baja, hogy túl komolyan veszik az életet, a zenét, a furulyát... Adams ezen a klippen láthatóan és hallhatóan játszik. A játéknak pedig nem kell komolynak lennie.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Beghdadi Younes
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. 22:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Egyet értek a ,ez az egész csak egy nagy szórakozáás nem kell komolyan venni.Ő is tud komolyan furulyázni.
EGYÉBKÉNT IS a furulyát eredetileg "szórakoztatásra" találták ki.
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 26. 20:22 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ezeket a videokat a jutubon találtam.

Boldog

(valaki kérdezte is a furulya és a jazz kapcsolatát...talán ilyen lehet?)
M.Jackson sláger:
http://www.youtube.com/watch?v=KpiCI22b5II&feature=related

ez akár paródia is lehetne (Wild Things)
http://www.youtube.com/watch?v=ag0CgXD64FU&feature=related

Born to be Wild
http://www.youtube.com/watch?v=pSz66-hIQIs&feature=related

stb.stb.stb.
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu