furulya.hu

Furulyás fórum

Ír furulya Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Kapolcs
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 12. 15:20 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szeretnék venni egy ír furulyát. A hangszerüzletben kétfélét láttam -különböző hangolásokban. Mindkettő fémből volt, az egyiknek a "feje"
műanyagból készült, a másik fekete színű volt és a dugója fából.
Ti melyiket ajánljátok?
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Február 15. 22:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

Mit értesz azon, hogy a "dugója"?
Háromféle márkát ismerek, de egyiknek sem tetszik igazán a hangja. (Lemértem hangológéppel, egyik sem volt pontos...sőt) Te mit találtál és hol?
Szóval én is keresem az igazit! Szerintem dönts amellett, amelyiknek tetszik a hangja. Célszerű "D" hangolásút választani, mert legtöbb kottát is D-ben fogod megtalálni.

üdv,

belka
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 3. 10:23 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én ilyent vettem tavaly interneten (a 4-est):
http://www.waltonsmusic.com/tinwhistles.html
Szerintem kifejezetten nem szép, levegős hangja van és pontatlan. Ryan Duns YouTube videóival próbáltam tanulgatni, aki azt mondja, hogy bármilyen olcsó típus megfelel, hááát ahogy az övé szól, ahhoz ennek köze sincs. Bánatos Nem tudom, hogy csak én fogtam-e ki selejtes darabot, de a szélhasító éle legalább fél mm vastag volt, ami számomra elég furcsa egy furulyától. Olcsó volt, így minden mindegy alapon tűreszelővel szépen megigazítottam, de nem lett számottevően jobb. Lehet, hogy nem véletlen, hogy a csermak.hu -n az ajándéktárgyak között árulnak ilyeneket...
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 4. 12:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Köszi a választ!
Igen, nekem is van ilyenem, D-s. A kivitelt szépnek találom, de az egész hangsor kb. negyed hanggal magasabb a hangológépnél, és a hangzása is béna...Flageoletet nézegettem a neten...Próbálok tanácsot kérni aktív felhasználóval, ha jutok valamire értesítelek!
Van nálam most pár Generation, és van egy C-s Sweeton (lehet, hogy nem jól írtam...) Mind a 6 furulyám következetesen negyed-fél hanggal eltér a hangológéptől, és ez együttesben elég nagy gond... Viszont a Sweetonnak szép a hangja!!!
Ha megtudok valamit írok!

Üdv, Bogi
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 4. 22:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bocs, félreérthetően fogalmaztam: a "nem szépet" is a hangjára értettem, a kivitele szerintem is rendben van.
A hangoláshoz esetleg nézd meg ezt:
http://www.thewhistleshop.com/beginners/maketunable/makeit.htm
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 5. 21:12 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Értettem, hogy mire érted, hogy nem szép, különösen, mivel szerintem sem az...
Köszi az oldalcímet! Nem merek kísérletezni, de értem a dolgot, végülis a hangszerkészítők is ezzel a módszerrel (is) variálnak, nem? Nem tudom, nem értek hozzá. Szoktak még olyat is csinálni, hogy a sípot kihúzzák, de szeintem úgy bizonytalanok és pontatlanok lesznek a hangok. Egyébként te próbálkoztál ilyesmivel?
Mindenesetre a legjobb megoldás egy szép és pontos hangszer lenne...Boldog

szia!
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 7. 12:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

A Waltons nem ragasztott, így szét lehet húzni. Ha megpróbálod, elsőre lehet, hogy kicsit bele kell kapaszkodni Boldog , de óvatosan csavargatva megindul. Igen, próbáltam, és amennyire emlékszem, azt a kb. negyed hangot el lehetett hangolni, de ez mit sem segített szegényen. Boldog
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 8. 10:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Húúú, köszi, lehet, hogy megpróbálom a többit is, de a W-t mindenképp, azt hiszem alrontani azt már nem lehet...Boldog Együttesben játszom, és nagyon nyúznak, hogy ne blockflötén fújjam, hanem ír furulyán... Te melyiken kezdted?
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 14. 14:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hahó!

Megpróbáltam a Waltons furulyát "hangolgatni" (az enyém "Guinnes", láttam többféle van, fekete). Tényleg ki lehet húzni, abban is igazad volt, hogy neki kell kapaszkodni. Eddig azt hittem ragasztott és féltem, ha nagyon erőszakos vagyok eltöröm a sípot. Azóta fújkálom, hát elég sokat kell tökörészni a fújáserősséggel, de ha megszokja az ember egész tűrhető hangot lehet vele fújni! Nagyon fontos a hangszer tartása, még jobban kihallatszik, ha nem tartod elég magasra, mint a blockflötén.
Holnap vetem be zenekari próbán, levizsgáztatom:) de asszem elsőre nem kérek mikorfont...Boldog

Flageoletről hallottál már?

üdv, B
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 18. 00:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

"Te melyiken kezdted?"

Én blockflötén, de én csak egy túlkoros, kezdő, kísérletező hobbista vagyok. Nagyon boldog
Örülök, ha sikerült beállítanod, és majd én is próbálgatom még, ha ennyire számít a fújás, tartás.

"Flageoletről hallottál már?"

Ismerős a név, ez a Google szerint Generation, ami viszont a korábban küldött link szerint ragasztott, így nem állítható.
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Március 19. 16:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hahó!

Igen, azóta én is rájöttem, hogy a "Flageolet" szó maga jelenti a furulyát, és a márka nem más, mint a Generation... Tényleg ragsztott, a hangja viszont tűrhető. Érdekes, hogy a "D-s" és a "C-s" nem valami szép, viszont van egy "F-es" és egy "B-s", amik tetszenek! Próbálkozni kell!
Utánakérdeztem egy nagyon nem amatőrtől, és ő is azt mondta, nem a mi fülünkkel van a baj, a Waltons tényleg elég béna, inkább amolyan játékkategória Bánatos....háááát, tényleg, az sem segített sokat, hogy "hangolhatóvá" vált:)
Én is blockflötén játszom alapvetően. Szoprán? Azért nem adom fel az ír furulyát sem:)

üdv
Pistyy
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Április 15. 19:21 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hello
nekem D-s (Flageolet) Generationom van és majdnem negyedhanggal mélyebb 1-2 hang, pedig fémet nem olyan nehéz pontosan megmunkálni és 3500forint volt ..de ha csak magadban játszol kíséret nélkül akkor meglehet szokni egyébként nagyjából ugyanezt lehet kapni mindenhol ..Ethnoban fontrade-ben is ... Az eldorádóban vannak még másak is ..de azok ennél olcsóbbak
youtube-os vidiken is azt mondják hogy gyakran a profik is olcsón játszanak .... szerintem is kétlem Nagyon boldog vagy behnagolják rendesen

egyébként több helyen is azt modnják hogy alapvetően vagy jó hangja van de picit nehezebb rajta játszani (mint pl a Clarke)
vagy könnyü rjata játszani nagyon de sima müanyag furulya hangja van (mint pl Sweet tone,sustaro vagy hogy kell írni Boldog )
de azt hiszem a tényleg profi hangszerek fa testű müanyag síposok talán azt hiszem a titanic betét dalát is ilyenen játszották ebben nem vagyok biztos de ezek jó drágák is .. 10ezer<

énszerintem akit tényleg érdekel az ír zene furulyára de nem mer ebay-ról kipróbálás nélkül rendelni az nézzen utánna hátha van D-s hangolású pásztorfurulya mondjuk az Ethnosoundban vagy ilyen népi boltban, van rá esély hogy találtok
de egyébként 1 hanggal letranszponálva se szólnak olyan rettenetesen az ír nóták szóval c-s hangszer is jó lehet
kavalka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Május 16. 21:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

nekem is van waltons D-s de tényleg egy kicsit levegősen fúj, meg olyan pléh hangja van. Asszem fogok csinálni hozzá gyümifából egy rendes sípot. A csövét időnként puha ronggyal át kell csiszolni. Sokat javít a hangminőségen.
fleetcommand
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Május 27. 20:58 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Olvasgattam a furulyás fórumot, aztán kedvet kaptam az ír furulyához. Ennek alkalmából nemrégiben vettem egy Feadóg Pro D ír furulyát. Ugyan nem hangolható, de ezt az apróságot leszámítva meg vagyok elégedve Boldog

Amibe szerelmes vagyok még, az egy Shaw low D furulya, csak az már 80 font lenne plusz a rizikó, hogy nem biztos, hogy ideér Bánatos
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
lysithea
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Május 28. 12:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok! most találtam rá erre a fórumra, és nagyon örülök, hogy megleltem! Régebben fuvoláztam, és így picit túlkorosan most úgy tanulnék valami hangszeren, amit könnyű hordozni, és a többi - és mivel imádom az ír furulyát, mellette döntöttem. Skócia kapcsán érdekel elsősorban, ezért nagyon megörültem az Eldorádóban kapható kis packnak, biztosan ismeritek: http://www.eldoradomusic.hu/?termek_kereso&listaz=nagykep&pdid=10597 - de most nincs raktáron. Elkenődtem, jónak tűnt, épp ilyesmi kellett volna. Aztán jöttem ide, és megrémültem picit azoktól, amit a hangzásról írtatok Nagyon boldog Most aztán tanácstalan vagyok. Megnéztem egy olyan videót youtube-on, amiben egy srác különböző furulyák hangját mutatja be - sok különbség (így) nem hallatszik, ha jól rémlik, van közöttük egy ilyen Waltons is. Viszont vannak ugye a zenei videók - óriási a különbség azok hangja és emezek között. Eleinte úgy gondoltam, ez a pack jó lesz ahhoz, hogy megismerkedjek vele, fogása, meg az alapok tekintetében - vagyis begyakorolni magam a témába, pár egyszerű kis tune-nal, amikhez remek "kották" vannak neten, de most tanácstalan vagyok. Mennyire határoz meg egy tanulási élményt a nem megfelelő hangszerrel való indulás? Vagy tényleg "játszani" jó ez is, míg nem tud az ember jól?
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 1. 21:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!
Nekem - erősen túlkoros nagyon amatőrként Boldog - elég nagy csalódást okozott a Waltons hangja, ahogy írtam is korábban. Szerintem mindegyik csomagban ugyanaz van, más színű síppal, esetleg más színű csővel.
Próbálkoztam azóta egyszerű, "10 perces" Boldog PVC furulyát készíteni és ha pontatlan is lett elsőre, könnyebben fújható volt és a hangja nem volt rosszabb, mint ennek. Boldog
Én félretettem, mert úgy vagyok vele, hogy ha nem inspirál a hangja, akkor tanulni sem jó. A többiek ajánlottak néhány más márkát, azok talán jobbak.
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 2. 00:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

FEÁDOG!!!
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 3. 17:48 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Ismer valaki klassz londoni hangszerboltot? Ír furulya, fuvola, hosszú furulya céljából...

Köszi!

Bogi
Pistyy
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Június 3. 18:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

tegnap volt időm hogy benézzek az Ethnosoundba kipróbáltam egy-két pásztorfurulyát van több féle hangolásban A ,F,G ,C de a lényeg hogy van D-s és szerintem elég pontosak szép hangjuk is van esetleg annyiba lehet belekötni hogy kicsit erősebben kell fújni a magas regisztert és annyira nem is olcsó 4500-6000 Ft-ba kerülnek .... de szerintem ennyit megérhet sokkal jobb mint a Generation

megjegyzem itt lehet kapni szopranínó furulyát is van ébenfából készült is
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 3. 19:08 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ethnosound gondolom Budapest...ugye?
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu