furulya.hu

Furulyás fórum

Ír furulya Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Pistyy
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Június 3. 19:25 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Iggen véletlenül "válasz"gombon küldtem Nagyon boldog de Londonba biztosan sok jó hangszerbolt google a barátod Boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
lysithea
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 4. 20:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Peterb írta:
Szia!
Szerintem mindegyik csomagban ugyanaz van, más színű síppal, esetleg más színű csővel.

hű, szia Nagyon boldog köszönöm a választ! a csomag nekem azért kéne, mert skót cd/könyv van hozzá Nagyon boldog Nagyon boldog És igen, sejtettem, hogy a furulyákkal ez a helyzet... *sóhaj*

Akkor utána járok ennek a Feadog-kérdésnek, azt hiszem Nagyon boldog Meglátjuk... Boldog

köszi még egyszer!
fleetcommand
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 4. 21:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én az enyimet a Feadóg honlapjáról rendeltem (feadog.ie). Ha véletlenül lehet nálunk kapni, az bizonyára egy postaköltségnyivel olcsóbb lenne, de ezt leszámítva amúgy postáznak mifelénk is, ami pozitív. És a Waltonst nem mertem megpróbálni az itt olvasottak miatt. A Feadóghoz elég kevés levegő kell, így elég könnyű túlfújni, de ez csak a technikai része. Ha régebb óta furulyáznék, akkor mernék feltölteni valami videót megmutatni, de így azért még nem akarok nagyon Boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Pistyy
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Június 6. 01:21 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

szerintem ez hasznos lehet , szép kis repertoár Nagyon boldog

http://isohunt.com/torrent_details/116943705/Irish+Trad+Music+Foinn+Seisiun?tab=summary
lysithea
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 6. 20:42 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ezt nézzétek, mit leltem: http://www.teszvesz.hu/film_zene/hangszer/fuvos_es_tartozekai/ritka_dupla_faragott_fa_iker_furulya_1460339223.html#product-images

hmmm....

vélemények?
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 9. 12:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok!

Hosszú furulyát használ valaki közületek? Tony Dixont nézegettem, talán rendelni is lehetne tőlük. Gondolom nem lehet nagyon mellélőni, de ha valakinek van tapasztalata annak nagyon örülnék. A legolcsóbb az egyrészes, 50 font, de azt nem lehet ugye hangolni, ez baj, illetve nem bővíthető fuvolafejjel ami viszont klassz lenne.....Ha ismeri valaki, kérdés, pontos a hangolás???
Feadóg csak D szopránt gyárt, ugye?

Üdv, Bogi
fleetcommand
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 21. 19:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

belka írta:
sziasztok!

Hosszú furulyát használ valaki közületek?...

Egyelőre erős pénzhiány miatt nem, de egy Shaw-t nézegettem, ha rámszakad a bank, egyet veszek (ilyen a hangja).
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Június 22. 00:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

kössszzzz
Elendir
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 10. 10:21 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

olvasgattam itt a hozzászólásokat az ír furulyáról, és eléggé elbizonytalanodtam hogy akkor vegyek e vagy még sem, mert minden vágyam lenne egy ír D furulya. mindenképpen Magyarországról akarok rendelni, egyenlőre olyat amin lehet tanulgatni, de még sem szörnyű a hangja, azért is bizonytalanodtam el mert találtam már párat neten de az itt leírtak alapján lehet nem jók. milyen márkát ajánlotok?
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 10. 11:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Megvan a hosszú furulya, Tony Dixon, klassz Boldog A rendeléstől számítva kb egy héten belül a kezemben tartottam, korrektek nagyon! Rengetegféle termékük van, szerintem gyorsabban megérkezik bármi, mint egy magyarországi rendelés esetén, szóval tudom ajánlani...mindenféle árkategóriában!
Peterb
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 10. 12:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

http://www.youtube.com/watch?v=DHyJTpDFgc8
Érdekes, hogy egy ilyen kaliberű koncerten egy műanyag fröccsöntött fejű furulyát használnak, ami mintha ez a filléres darab lenne:
http://www.goodwinsmusic.ie/generation_tin_whistles_/generation_brass_c_tin_whstle_
Ezek szerint ilyenből is kell lenni szép hangúnak. Boldog
Tűzvirág
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 12. 20:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Erősen gondolkodom egy Tony Dixon low D furulyán, viszont egy valamiben tudatlan vagyok: az világos, hogy bizonyos típusok esetén a síp cserélhető és ugyanazt a test használható fuvola és furulya -ként is. A fuvola technikai szempontból ugye kicsit más. Hangzásában is van vajon különbség? Tulajdonképpen miért jó ez a "kettő az egyben" megoldás?

Fuvolával kapcsolatban eddig semmi tapasztalatom nincs, és semelyik gyártónál nem láttam idáig ilyesmit. (Shaw esetén pl.)

Másik kérdésem, hogy Mo.-ra eBay-en keresztül érdemes rendelni vagy a gyártó oldaláról?
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 13. 17:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Helló!

Nekem épp az van, T. D. hosszúfurulya, D-s, polimer (vagy ABS? nem tudom, ezt meg kellene néznem, ha érdekel nézek cikkszámot) gondolkodom, hogy eladom.....Nagyon klassz, zsír új, de meggondoltam magam, már nem zenélek annyit, és a furulyák meg a klasszikus fuvola talán elég.....
Egyébként valóban így van, a cserélhető síp/fúvóka rész a Tony Dixon sajátja, ők találták ki azt hiszem. A hangszer hangolható, tehát együttesben is tök jól használható és kellemes a hangja. A kétféle technika másféle hangzást eredményez. Ha kérdésed van a "fejcserélgetéssel" kapcsolatban kérdezz bátran! (Tőlem vagy Tony Dixontól Boldog
Ebayn szerintem nem érdemes, bár persze lehetséges, de ahogy néztem nem olcsóbb úgy sem. Egyébként szerintem a cég nagyon korrekt, kb. 2-3000 Ft-ért ideszállítják pár nap alatt, biztonságos csomagolásban.

üdv
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 13. 17:14 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Elendir, szerintem ha ebay-ről rendelsz olcsóbban jutsz szép hangszerhez, mintha itthon vásárolnál, a helyedben körülnéznék! Nekem Feadog van és nagyon tuti!
fleetcommand
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 22. 19:41 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mondjuk a gyártók honlapjáról is lehet rendelni, rendeltem már a http://feadog.ie -ről is és a http://www.justflutes.com -ról is (igaz, az utóbbiról hangszert még nem, csak kottát, de mindegy.. ). Mindkét helyről gyorsan és megbízhatóan megérkeztek a dolgok.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 28. 08:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

belka írta:
Helló!

Nekem épp az van, T. D. hosszúfurulya, D-s, polimer (vagy ABS? nem tudom, ezt meg kellene néznem, ha érdekel nézek cikkszámot) gondolkodom, hogy eladom.....Nagyon klassz, zsír új, de meggondoltam magam, már nem zenélek annyit, és a furulyák meg a klasszikus fuvola talán elég.....
Egyébként valóban így van, a cserélhető síp/fúvóka rész a Tony Dixon sajátja, ők találták ki azt hiszem. A hangszer hangolható, tehát együttesben is tök jól használható és kellemes a hangja. A kétféle technika másféle hangzást eredményez. Ha kérdésed van a "fejcserélgetéssel" kapcsolatban kérdezz bátran! (Tőlem vagy Tony Dixontól Boldog
Ebayn szerintem nem érdemes, bár persze lehetséges, de ahogy néztem nem olcsóbb úgy sem. Egyébként szerintem a cég nagyon korrekt, kb. 2-3000 Ft-ért ideszállítják pár nap alatt, biztonságos csomagolásban.

üdv

Sziasztok, megint...

épp én is a Tony Dixon low D furulyáját vettem meg, ugyanígy műanyag fejjel, alu testtel.
Sajnos hangológéppel nézve beigazolódott a fülem, iszonyat alacsony rajta a cisz!
Egyszerűen borzalmasan hamis...VOLT.
Megreszeltem az első lyukat, óvatosan, és mostmár fülre elfogadható, a hangológépen azért még látszik, hogy nem 100-as, de jobban nem mertem nyújtani a lyukat...

szóval az Aulos tenor után elég nagy csalódás volt egy majd 90 fontos hangszertől...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 28. 15:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hahó!

Hát, ez pech....Az enyém nem került 90-be, merthogy a teste is polimer. Nekem is Aulosom van, és még sok más. Szóval, viszonyítási alapom nekem is van. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de én nem tapasztaltam ilyesmit, pedig általában negyed hangnyi eltérés is zavar. Szóval, én nem ezért adnám el az enyémet, szerintem szép a hangja. Számomra csak egyetlen csalódás volt a vásárlásban. Csupán túl pici a kezem hozzá, ami meglepett, mert ez például az alt- vagy tenor furulyáknál nem okozott problémát.

Bogi
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 28. 15:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A túl kicsi kéz "ellen próbáltad a "piper's" kéztartást??
figyeld meg a legtöbb videón!
Nem ujbeggyel történik a fogás, hanem sokkal beljebb.

http://www.thewhistleshop.com/beginners/lowd/lowd.htm

belka írta:
Hahó!

Hát, ez pech....Az enyém nem került 90-be, merthogy a teste is polimer. Nekem is Aulosom van, és még sok más. Szóval, viszonyítási alapom nekem is van. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de én nem tapasztaltam ilyesmit, pedig általában negyed hangnyi eltérés is zavar. Szóval, én nem ezért adnám el az enyémet, szerintem szép a hangja. Számomra csak egyetlen csalódás volt a vásárlásban. Csupán túl pici a kezem hozzá, ami meglepett, mert ez például az alt- vagy tenor furulyáknál nem okozott problémát.

Bogi
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
belka
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 28. 19:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

peeersze! De egyrészt nem tetszik, másrészt nem ehhez szoktam, harmadrészt ami kicsi az kicsi.... Azért olyan is előfordul, hogy bizony a méret a lényeg Nagyon boldog
De azért köszi!
B
Elendir
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. November 25. 15:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

köszi belka Boldog
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu