furulya.hu

Furulyás fórum

Üzenőfal Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 5. 15:47 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kis Dorottya írta:
halihó!
nem tudja valaki, hogy kik jutottak tovább a pesti válogatón az országos furulyaversenyre?
Lásd 5 hozzászólással feljebb
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 5. 15:48 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kis Dorottya írta:
Nem tudja valaki, hogy mikor lesz vmi info a furulyaversenyről? mármint programfüzet, meg hogy kik lesznek ott?

Itt van a program: http://furulya.hu/orszfurverseny.html
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 7. 13:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én tudom,
Jáki Fruzsina és Dolinszki Fanni
vendég
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 10. 10:17 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Jó, azt látom, hogy 45 ponttól, meg ilyenek, de hogy KIK lesznek bent az országos döntőben, azt lehet tudni?
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. 18:49 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

nem lehet még tudni
hornist
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2007. Május 6. 20:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Kollégák!
Valaki nálunk, a Rácz Aladár Zeneiskolában felejtett a Furulyaverseny budapesti válogatóján (illetve az után) egy gyári SCHOTT furulyakottát. Próbáltam nyomozni, hogy ki lehetett az, de nem jártam sikerrel. Ha valakinek hiányzik, kérem, hívjon a 30-2278334-es számon.
Üdvözlettel: Kovács ZSolt

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007. Május 11. 08:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

A Harmonia Consort Kamarazenei Egyesület és a Király-König Péter Zeneiskola szervezésében régizene kurzus lesz Szegeden május 25-26-án. A furulya kurzust Januj Anna tartja. További információk a harmoniaconsort.hu oldalon.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Vázsonyi Judit
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Július 22. 11:00 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A kis furulyás

Fújjad, fújjad muzsikásom
ujjad lyukra zárva,
rést engedve jön világra
a dalos madárka.

Nézlek, titokban, gyönyörrel,
míg a kottát lesed,
és a csavargó, kis huncut
hangokat keresed.

Néha, egy csibész Fisz, vagy Esz
bújócskázik veled,
füledbe jajdul kajánul,
ám mindjárt megleled.

Tercre tercet s prímbe érve
kvart és kvint a dallam,
szinkópa vagy nyújtott ritmus -
benned ott a hajlam.

Hogy megértsed, hogy érezzed,
kezdd előlről újra,
és a hangok most már hittel
röppennek, hol súgva,
hol derűs csilingeléssel
a lelkemre hullva.

...Boldog Ő is volt az országos válogatón...Szentendrén, a korcsoportjában hatodik lett és ez mégsem volt elég az országoshoz. ( 10 éves már a kis furulyásom. )
Vázsonyi Judit
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Július 22. 11:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

...és még ezt is szeretettel minden kis furulyásnak.

Tavasztrilla

Szólj furulyám tiszta hangon
Friss reggelnek párájában
szellő lovon felhőt kergess
csilingelj a harmaton!

Csengve-bongva fújogatom
kikeletet keltegetek,
Nap melegét én az égről
trillalázva lecsalom.

Szólj furulyám tiszta hangon,
Délidőnek verőfényén
csalogánydalt zengedezz és
visszhangozz a patakon!

Csiklandósan kacagtatom
rügyet bontó juhar ágán
bokor alján, cinkecsőrén
bújócskázik tavaszom.

Szólj furulyám tiszta hangon,
fuvallattal szálljon messze
alkonyatnak pirosában
balzsamírként szép dalom!

Lágy csendesen fújogatom,
elfáradt a Nap az égen,
szépen halkan, ne zavarjam,
altatómat zsongatom.
Vendég

HozzászólásElküldve: 2007. November 24. 16:13 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bali János: A FURULYA
Könyvbemutató és dedikálás november 28-án, szerdán este fél 7-kor a Zeneakadémia a X. termében!
Ádám Jenő Zeneiskola
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Március 27. 16:08 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Iskolánk 2008. május 9-én immár másodszor Ifjúsági Régi Zenei találkozót rendez Celldömölkön, zeneiskolás (alsófokú ) tanulók részére, furulya, furulyaegyüttes, vegyes kamaraegyüttes kategóriában. Mivel rendezvényünk nem verseny jellegű, szeretettel várunk kezdő produkciókat is

Célunk: szakmai, baráti kapcsolatok kialakítása, kamarazenélésre való ösztönzés, azoknak a csatornáknak a kialakítása fejlesztése, amelyek a hivatalos régizene oktatás hiányosságaiból fakadnak, kedvcsináló azoknak akik most ismerkednek a régi korok zenéjével, tánckultúrájával, kottacsere, tapasztalatcsere.

A konzultációra felkért szaktanárok:
Prehoffer Gábor furulyaművész, a szombathelyi Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanára
Tomcsányi Judit zenepedagógus, zeneterapeuta(tánc)
dr Handler Ákos, az Ómuzsika Együttes vezetője

Információ:
Ádám Jenő Zeneiskola és Műv. Alapiskola www.zenadam.eoldal.hu
Tel/Fax: 95/420077 zenadam[kukac]cellkabel.hu
Bejczi Károly: ig. 70/3191764 bejczi.karoly[kukac]cellkabel.hu
Bicsérdi Kinga barokkfurulya tanár 30/6991822
Vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Május 15. 10:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mindenkinek ajánlok egy (furulyás szempontból is) nagyon jó oldalt: www.kantoreiarchiv.de

Az archívum rovatban rengeteg kamara kotta található, a legkülönfélébb hangszerösszeállításban, ezek közt sok furulyás.

jó furulyázást!
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Június 9. 13:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Néé...egykezes furulya...még nem is láttam ilyet... megosztom veletek...

http://hu.wikipedia.org/wiki/Egykezes_furulya

Kép
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Takácsné Nagy Ágnes
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Október 12. 23:34 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 2 dologban is.
2 éve, 48 évesen kezdtem el furulyázni tanulni. Nagyon szeretek, sajnálom, hogy nem kezdtem előbb...Yamaha germán fogású alt és szoprán furulyát használok.
1./ Az a baj, hogy a cisz/C ill. a fisz/F hangok (tehát a legalsó lyukak) valahogy nem mindig jönnek ki tisztán. Mi lehet az oka? Fúváserősség, lefogás helytelensége? Mire kellene figyelnem?
2./ Vettem egy Heinrich fa furulyát, kb.25 éves. Szépen szól. Sajnos nem tudom pontosan a típusát, csak azt, hogy germán fogású és fekete színű, nagyon szép.
Szeretném megtudni,hogy használatba vétele előtt be kell-e olajoznom, és hogyan fújjam be, mennyi ideig bejáratós? (megnéztem a furulya karbantartása linket, de 404-es hibaüzenetet találtam ott)
Hogy tudnám "behangolni" ?

Segítő válaszotokat előre is köszönöm:Ágnes
Bánfi Balázs
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Október 13. 08:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A fafurulya karbantartása - ez adott hibaüzenetet??? Próbáld meg újra, az oldal ott van...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
rékuka
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. November 25. 21:17 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok. Tudna nekem valaki segiteni egy kotta kapcsán? Beethoven : Tango für Elise 4 furulyára. Nekem a szoprán szólamra lenne szukségem, nagyon surgos.
Elore is koszonom

Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. November 26. 08:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Itt a válasz:
http://forum.furulya.hu/viewtopic.php?p=699#699

Kérlek, máskor ne küldj két hozzászólást (két különböző fórumba), akármilyen fontos neked a kotta, mert csak zűrzavar lesz a fórumon.
rékuka
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. November 27. 08:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bocsi, uj vagyok a forumon, és nem tudtam melyik forumot látogatják tobben, ezért irtam ide is. Tobbet nem fordul elo, igerem Kacsint

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. November 27. 22:31 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok egy kis seítség kéne.Hol lehet venni furulya kottát?Bár milyen megoldás érdekelne az Email címem
formas[kukac]freemail.hu
Köszi
Évike1984
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 18. 10:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Eladnám Yamaha Alto YRA-27 germán típusú furulyámat (fehér színben). Újszerű állapotban van. Gyári tartozékok: (világoskék) tok, tisztítópálca. Ha valakit érdekel, írjon privátban. Az árban megegyezünk. Kacsint
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu