furulya.hu

Furulyás fórum

Amatőr furulyás Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 2. 03:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kipp - kopp, van itt valaki? Most még üres ez fórum, kíváncsi vagyok, kiterebélyesedik-e, mondjuk mint a német blockflöte.de.
Így, egyelőre lakatlanul, nem látszik még kiknek szánták: csak profiknak, vagy esetleg amatőröknek is?

Jómagam az utóbbi csoporthoz tartozom, 45 évem alatt soha nem láttam furulyatanárt, önsanyargatás útján fejlődök (toporgok) (és kínzódik a környezetem), ezért most igen megörültem, hogy itt ez a hazai fórum, megoszthatom majd a sok év kérdését sorstársakkal, esetleg szakértőkkel is: hogy kell kiválasztani egy jó hangszert, hol vannak jó boltok idehaza vagy a szomszédoknál, érdekel-e valakit kíséret CD, melyek a jó kotta-szkennelő programok, melyik márkát érdemes venni tenor illetve basszus furulyából (egyelőre csak műanyag), hogy is van ez a ti-ri meg te-ke, meg....

Persze ez a fórumozás nem a legjobb a technikai kérdések megvitatására. Olyan, mint amikor a rádióban elmesélnek egy képet. Hiába, csak tanárt kellene keresni... Tudtok ajánlani jó furulytanárt Érd közelében?

És ami talán még fontosabb: vannak idehaza kamarázási lehetőségek amatőrök számára? A német kollégák fórumából úgy tűnik, ők dúslakodnak a consort-okban, mindegyik legalább háromban játszik:)

egyelőre ennyit.
Sziasztok
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Bánfi Balázs
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 2. 08:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ez a honlap - remélem - mindenkinek szól, akit érdekel! Ezen belül nincs meghatározható célcsoport, diákok, tanárok, profik és amatőrök egyaránt örömmel látott vendégei (vagy inkább tagjai) a honlapnak és a fórumnak egyaránt.
A németeknél azért más a helyzet... (kb. 30 éves lemaradásban vagyunk!)
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 7. 17:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Helló. Én nyíregyházi vagyok, még diák, végülis ha van kérdésed, akor lehet, hogy tudok rá válaszolni, amíg nem jön valaki aki jobban ért a dolgokhoz.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 10. 19:42 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Egyébként Érdről egy Szabó János nevű tanárt ismerek. Elég jó fej. Egyszer a keszthelyi furulytáborban voltam vele egy szobában. Őt tudom ajánlani.
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 14. 10:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kadves László,

írtam egy privát üzenetet, de hiába nyomkodom a küldés gombot, nem jelenik meg az elküldött mappában. Így most nem tudom, megkaptad-e. Csak annyi volt az üzenetben, hogy tudnál-e valami elérhetőséget írni az érdi tanárhoz.

Kalocsai István
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 14. 14:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Megpróbálok szerezni egy telefonszámot, de nem kaptam semmiféle emilt.
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. 18:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Na, siker (bár kissé soká tarott). Elküldöm emilben.
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. 18:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ehh, ha publikus lenne. Add meg légyszives, mert ide fórumra azért nem tenném ki.
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. 23:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

láthatóvá tettem a profilomban.
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. 23:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

láthatóvá tettem a profilomban.
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 26. 21:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Elküldtem üzenetben. Megérkezett?
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Január 30. 20:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Igen, megérkezett, köszönöm szépen. Még nem tudtam beszélni vele.
Fruzsi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Június 28. 07:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

SZija!
Remélem, mindenki írhat ide!
Szerintem nem jó azt a szót használni, hogy amatőr....
Mert, mindenki hamarabb tanulja meg vagy később a dolgokat, és sztem.abban is más, hogy kihez képest vesszük...
Mindenkinek mást jelent az, hogy amatőr...
:):)

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Június 30. 00:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Furulya tanárt keresek Budapest területén, de ha lehet akkor inkább Budán vagy a belvárosban. Aki tud segítsen légyszi!
Előre is köszönöm!

Üdv. Kati
esztke
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 6. 19:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy köztetek van e valaki aki játszik Telemann Sonata-kat? Mert a nyárra megkaptam belőle kettőt...és az a "baj" hogy közte van az a bizonyos III.Sonate .Az lenne a kérésem,kérésem,ha valaki játszottaés esetleg tud valami olyan helyet ahol minnél hamarabb hallhatom az szóljon! Vagy ha esetleg a saját játékát felveszi és megbeszéljük a tarifákat meg minden...úgy is jó! Csak valaki segítsen ha tud!!!Nagyon szépen köszönöm előrre is!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. 00:13 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

Mi a gondod az f-moll szonátával? Szerintem ez az egyik legjobb szonátája Telemannak! Az is igaz, hogy nem a legkönnyebb...
Szilárd
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. 10:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Esztike!

Én úgy tudom, hogy az Országos Idegennyelvi Könyvtár zeneműtárában megvan bakelit lemezen, Frans Brüggen előadásában. másolni talán nem másolják át, mert törvény tiltja, de helyben hallgatható.

Üdv.: Szilárd
esztke
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 8. 14:26 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

köcce! Hogy mi bajom ezzel a szonátával?Nos még semmi,mert még egyedül tanulom...mondjuk az én esetembe eléggé baj márcsak ez is Nagyon boldog
de nem az,hogy nem szeretem,mert még tetszik is...csak nehéz! Nagyon nehéz! Pláne akkor ha még a csodába nem hallottad...És a hangok még megtanulhatók...nem is azzal van a "baj" hanem a ritmikával.Az borzasztóan nehéz! És így ahogy most hallom/látom magam kívülről hanganyag nélkül elég reménytelen esetnek tűnök :DSzóval ezért kértem a segítséget Nagyon boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Július 8. 21:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hát, ha ez az az f-moll szonáta, amire én gondolok, akkor nem kell nagyon megijedni. Kicsit talán sok a bé, de kézre áll nagyon. Jól van az megírva:)
esztke
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 10. 19:25 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Az mind szép és jó,hogy sok bé meg hasonlók...De egy 4.-es furulyásnak ilyet adni kicsit nem erős? De most őszintén! És én szívesen megtanulom meg hasonlók,de a környéken modhatni alig van tanár aki úgy tényleg a FURULYÁHOZ ért. Most nem azért mondtam hogy sajnáltassam magam...Eszembe sincs...csak kicsit nehéznek tartom a darabot egy 4.-esnek. Nem tudom...ti hányadikos korolytálynak ajánlanátok?
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu