furulya.hu

Furulyás fórum

Mesterhangszerek Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2007. December 27. 22:28 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Érdekelne, hogy kinek milyen mesterhangszere van és ezeknek a hangszereknek milyen erényei és hátrányai vannak. Elsősorban az egyedileg készített mesterhangszerekre gondolok, de talán a komolyabb szériahangszerekről (Moeck, Küng, stb.) is érdekesek lehetnek a vélemények!
Szóval: kinek milyen tapasztalata van a saját hangszerével kapcsolatban?
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
dogi
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Január 1. 23:53 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia, nekem van egy Rohmer 415 Bressan altom, de boldogtalan vagyok vele, nem tul rugalmas. Van meg egy szinten Rohmer 415 Ganassi C-szoprán, az jobb, de sok baj van az intonációval. Rohmer hangszert venni elég rizikós, vannak nagyon jók, de elég bénák is, és ez nem derül ki abban az egy órában, amit a kipróbálásra rá lehet szánni.
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Január 2. 17:22 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nekem is van egy Rohmer Bressan (415) altom, és hasonló problémáim vannak vele. Tényleg nem rugalmas, a felső oktáv hangjai magasak. Kiváltképp az esz''' nagyon magas, 012 567 fogással tiszta (kicsit kényelmetlen). Érdekes, hogy amikor vettem, órákig fújkáltam, hangológéppel is megnéztem és nem tűnt fel. (a rugalmatlanság igen, de a Rohmer hangszerek mind olyanok...)
Mindazonáltal szép hangja van és nagyon megbízható hangszer.
Bogi
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Február 7. 23:00 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nekem van egy Rohmer Bressan altfurulyám, amivel még tíz év után is nagyon elégedett vagyok, gyönyörü a hangja és nagyon érzékenyen reagál mindenre. Szóval összeszoktunk. Aztán van egy Rohmer Bressan voiceom, ami szintén nagyon szép hangon szól, különösen tetszenek a magas és mély hangok hangszínkülönbségei, mert a segítségével a latens két és többszólamúságot pl. a Telemann Fantáziákban nagyon szépen ki lehet emelni. Még nincs egy éve, hogy vettem és egyenlöre vannak dolgok, amiket még szoknom kell. Aztán van egy g altom Adriana Breukinktól. Gyönyörü hangja van, imádom. Összel jön egy Ganassi szoprán, ami valószinüleg Blezinger modell lesz.
A növendékeimnek általában a Küng cégtöl szoktam szoprán furulyát venni, abszolút tuti tippnek tartom a 1301-es szopránfurulyamodellt, ami az árkategóriájában (66 Euró) gyönyörüen szól, de azért érdemes többet is kipróbálni ugyanabból a típusból vásárlás elött. A Küngnek van még magasabb árkategóriában, kb. 250 eurótól nagyon jó barokk szopránfurulyája 440 Hzen.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
beliicha
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Április 19. 13:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én is Rohmernél kezdtem, 415-ös Bressan voiceflute-tal. Egy év után észrevettem rajta egy hajszálrepedést, amit aztán kijavított. 2-3 hete visszakaptam, de a felső oktávnak egyszerűen elment a hangszíne. Osztálytársaimnak rohmeres altjuk van, a hangképzés ezeken is nehéz. Néha van lehetőségem szintén rohmeres g-altra, de sokkal kevésbé térül meg a befektett energia, mint a Monika Musch-féle korabarokk szopránomon. Ezt idén januárban vettem, 2 hónap alatt is rengeteget fejlődött a már akkor is extrajó hangja. 2 aljam van hozzá, egy 415-ös és 440-es.
Még ez előtt, 3 évre kaptam kölcsön egy von Huene által készített korabarokk, 440-es szopránt. Az egyetlen hibája, hogy egy darabból van. Intónációban, hangképzésben extraérzékeny, bár nincs akkora hangja, mint a Monika Musch hangszereinek.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu