furulya.hu

Furulyás fórum

Kották Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Ody
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. 12:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok

ha jól láttam még nincs ilyen téma...nem tudnátok , hol lehet megszerezni, letölteni a magyar népmesék kottáját vagy más mesékét....

köszi
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Május 8. 19:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én is kerestem egy csomót,de nem találtam.Aztán annyiszor meghallgattam,úgyhogy sikerült leírnom,de csak az elejét amíg kiírjak a címet stb,amit a mesék közben játszanak az már nincs meg.De sztem alt furulyával szép,meg ott is úgy játszák.A hangnem,amit én írtam az nem ugyanaz sztem.
Ody
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Május 9. 07:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia sajnos én nem találtam meg , hogy hol lehet meghallgatni pedig szinte minden variációban beírtam a keresőmbe, le tudnád irni Nekem legalább az abc-s kottáját... nagyon köszi
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Május 20. 18:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Íme:
c" a' c" b' a' g' a' f' g' c' f' g' a' b' c" c" d" c" c"
tá tá ,ti ti ti ti, tátá,tátá,ti ti ti ti, tá ti ti,táá,tá szünet

c" a' c" b' a' g' a' f' g' c' f' g' a' b' a' g' f' f'
tá tá ,ti ti ti ti, tátá,tátá,ti ti ti ti,tátá,táá,tá szünet

g' e' g' f' e' d' e' c' d' g c' d' e' f' g' g' a' g' g'
tá tá,ti ti ti ti,tá tá,tátá,ti ti ti ti,tá ti ti,táá,tá szünet

g' e' g' f' e' d' e' c' d' g c' d' e' f' e' d' c' c'
tá tá,ti ti ti ti,tá tá,tátá,ti ti ti ti,tátá,táá,tá szünet

Remélem ebből érthető.Ha lekottázod 2/4 sztem.A vessző az ütemvonalakat jelöli.A szünetnél meg negyed szünetre gondoltam,de nem tudtam máshogy leírni.Ja és ahol hosszú hang van tegyél bele díszítést.
Ody
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Május 21. 07:37 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nagyon nagyon köszönöm !!!!!!! Nevető
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Május 21. 14:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szívesen.Eljátszottad már?
Ody
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. Május 21. 17:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia nem rég értem haza és persze ,hogy ezzel kezdtem ! nagyon köszi még kell gyakorolnom, de nagyon érthetően leírtad meg a fülemben is van a dallam - csakhát teljesen kezdő vagyok ,de godolom rájöttél ,/ mivel én nem tudtam magamtól lejegyezni/....

köszönöm Nevető
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 25. 12:06 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Sürgősen szükségem lenne valami jó gitár-furulya kottára a reneszánsz határain belül. Nagyon fontos lenne, igaziból vannak ötletek, csak nehéz lenne megvalósítani határidőn belül... légyszi segítsetek, ha tudtok!

Előre is köszi!
F
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
rékuka
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. November 25. 21:00 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok. nagy szukségem lenne a segitségetekre egy kotta kapcsán, amit már mindenhol kerestem, de nem találom. Beethoven: Tango für Elise 4 furulyára. Ha bárkinek megvan és eljuttatná nekem a szoprán szólamot NAGYON - NAGYON hálás lennek. KÖSZI Nagyon boldog

Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. November 26. 08:34 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Beethoven biztosan nem írt ilyen művet (kiváltképp nem furulyára), amit keresel, az valószínűleg Paul Leenhouts: Tango for Elise című műve. Kottával sajnos nem tudok segíteni, de a pontos szerző és cím ismeretében könnyebb kutakodni. (pl: google)
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
rékuka
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. November 27. 08:49 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

nagyon koszi az infot, bár h. nem eredti Beethoven , azt sejtettem, de nagy segitseg hogy tudom az igazi szerzo nevet Nagyon boldog rástartolok a keresésre az uj névvel. KÖSZÖNÖM Boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. December 23. 21:27 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia Réka!
Siekrült megtalálni a Tango für Elise-t? Szívesen elküldöm postán, mélben, ha még aktuális..
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
rékuka
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008. December 23. 21:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia beliicha Felkiáltás
nagyon koszi, de már megszereztem egy német kottauzletbol Nagyon boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. December 24. 12:09 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Rendben. Boldog
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. December 25. 15:11 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

szia!

Ha nem gond, én nagyon örülnék, ha át tudnád küldeni!
Előre is köszi:
Sciona
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
beliicha
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. December 25. 22:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Rendben, de csak januárban tudom küldeni, mert a suliban van a kottája.
Milyen e-mailre tehetem?
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2008. December 26. 16:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Köszi, az is nagyon jó!

csibecske[kukac]gmail.com

Tényleg nagyon köszi!

S
Fanni
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 7. 16:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy vki esetleg nem tudna nekem küldeni magyar népzenei kottákat vagy a magyar népmesék kottáját. Felkiáltás
Nagyon nagy szükségem lenne rá mert most megyek hagyományörzö rendezvényre és játszanom kéne furulyán de nicnsen ehez hasonlo kottám.és ha esetleg vki tud segiten hatlyuku paraszt(népi)furulya beszerzésében vagy hasonlo akkkor az irjon lécci e-mailt
és ha vkit érdekel nekem meg a Titanic zenéje (my heart will go on)zongora kisérettel.És a keresztapa cimü film zenéje(speak softly love).és ha vkinke kell kotta írjon és ha tudok nagyon szivesen segitek.
elöre is köszi Nagyon boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 9. 09:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Schickardt Concerto II d minor 4 furulyára ezt a kottát keresem, tudja valaki hol találom meg a neten vagy valakinek meg van talán? Köszi
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 23. 10:01 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok! Keresgéltem itt is, ott is, de Alt furulyához oktató füzetet (mint a Perényi-féle Altfurulyaiskola, vagy a Czidra-féle Altfurulya ABC), a környéken nem találtam.
Van esetleg valakinek kéznél? a párommal most nagyon ráhangolódtunk az altfurulyára, és kimondottan ilyen oktatóanyagot ajánlottak ugyan már néhányan, de az ígérettel már tele a padlás...

Félreértés ne essék, nem az a bajunk, hogy nem tudunk mit kezdeni a hangszerrel (egyszerűbb műveket eljátszunk rajta), de, mint itt az oldalon már többször felmerült, játék és játék között komoly különbségek lehetnek. megszólaltatni tudjuk, játszunk is, de az CSAK játék. Szeretnénk komolyabb, "művészi magasságokat" elérni, az viszont vagy egy virtuóz tanárral, vagy egy ilyen, kimondottan erre a hangszerre megírt "iskolával" lehetséges.
Tanárhoz járni több okból bajos lenne, így marad az itthoni, "csináld magad" módszer, ehhez viszont egy vezérfonalra van szükség.
Ötleteket, segítségeket előre is köszönöm.

Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu