furulya.hu

Furulyás fórum

Kották Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Fodor Csaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 23. 11:55 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Én azt ajánlanám ha nem tudtok kitől kölcsönkérni egy könyvet, hogy vagy egy hangszerboltban, vagy egy webshopban rendeljetek egyet. Kb. 2100-2300 Ft körül mozog a Czidra féle Furulya ABC ára, és csak egyszer kell megvenni. Boldog Egyébként intereten beszkennelve még nem találtam ilyet pedig rákerestem nektek. Szóval ennyi ötletem van Nagyon boldog
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 23. 19:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Köszönöm. Én is keresgéltem, és csak ilyen webshopos dolgokat találtam..
Alighanem az lesz, megvesszük.
Ahogy mondtad is: egyszer kell csak megvenni. Aztán meglesz. Akár "félre is tehetjük egy digitális, scannelt, biztonsági másolatát, ha már megvettük....
Nevető

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 27. 20:00 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok! Valaki esetleg nem tudja hol lehet ezeket meghallgatni, netán ingyen letölteni a kottát... ?
Frans Brüggen: 5 Etűden für Fingersicherheit
Megijedt
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 7. 08:45 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Fodor Csaba írta:
... rendeljetek egyet. Kb. 2100-2300 Ft körül mozog a Czidra féle Furulya ABC ára... Nagyon boldog

MEGVAN a Czidra-féle! Ráadásul dedikált. Igaz, hogy kölcsönbe sikerült, de megvan!
köszi. Csak egy kitartás kellett.
Amint tudom, scannelem is.. főleg az első oldalt, ahol a Mester saját kezű írása van....

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 3. 18:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

sziasztok!

Nincs meg valakinek véletlenül Handel F-dúr triószonátája? Nagyon megköszönném...

S
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseMSN Messenger
Puszedly
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 9. 08:51 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok.
En uj vagyok meg,de megtalaltam ezt az oldalt es remenykedek,hogy ti tudtok segiteni.
Most kezdtem tanulni furulyan de onszantambol gyakorolgatok,viszont kottam nincsen es a hangokat sem ismerem meg annyira . Ha esetleg tudna valaki segiteni es kuldene nekem kezjeles kottat , hogy az alapokat tanuljam meg,ugy ertem a hangjegyeket legalabb aztan mar menni fog rendesen is a kottaolvasas remelem .
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. 18:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szai Puszedly!

Én egy fogástáblázattal tudlak kisegíteni, remélem ez is jó kezdetnek Boldog Másrészről ajánlom, hogy keresgélj népzenei kottákat, azokat neten lehet találni, abból kiindulhatsz.

Kép

A táblázat.
Ez persze C hangolású blockflötéhez van. (én legalábbis ahhoz használom XD)

Sok sikert, és jó gyakorlást!
Fodor Csaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. 20:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Amit Seclusion rakott fel fogástáblázatot, az német fogásrendszerű furulyához való. Szóval először nézd meg Puszedly hogy milyen furulyád van, ez egyszerű, gondolom műanyag furulyáról van szó és akkor a hüvelyujj lyuk alatt egy G betű van akkor német, ha B akkor barokk. Szóval ha barokk akkor használd az itt a furulya.hu-n lévő fogástáblázatot.

Minden jót!
Puszedly
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. 20:10 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

B betu van alatta szoval barokk,ugyhogy most keresem a fogastablazatot amit mondtal es koszonom szepen a segitseget mindkettotoknek.
Fodor Csaba
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 11. 09:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

http://www.recorder-fingerings.com/hu/index.php

ez az oldal. Bal oldalon Angol rendszerű fogás - mert a barokk fogást így is nevezik - aztán kiválasztod milyen furulyán játszol.

Sok sikert!
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 11. 18:27 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ez még jóljön Boldog Én is köszönöm!
Puszedly
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 11. 19:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ez egy szuper oldal.Koszi
Szabó Árpád Zoltán
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Október 27. 17:55 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

"Progressive daily studies by Fritz Kroepsch", 319 darab kottácska, amit egy Paolo Cortelli nevű úriember készített úgy, hogy az eredetileg klarinétra írt gyakorlatokat alkalmazta a furulya hangterjedelmére.

Két pdf fájl, bezippelve, elérhető ezeken a linkeken:

http://www.flautodolce.it/dblog/files/kr1.zip
http://www.flautodolce.it/dblog/files/kr2.zip

A kották szabadon terjeszthetők.

Ezen a linken pedig skálák és arpeggio-k érhetők el, szoprán és alt furulyához is:
http://www.pjb.com.au/mus/arr.html#rec_exercises

Ugyanitt néhány mű is megtalálható furulyához:
http://www.pjb.com.au/mus/instruments.html#recorder

Üdv.Árpád
Petyus
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 30. 14:07 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sciona írta:

Nincs meg valakinek véletlenül Handel F-dúr triószonátája? Nagyon megköszönném...
S

Rég nem jártam erre, látom, ez sem új kérdés.
Ha még mindig kell, akkor itt:
http://www.terrasoft.hu/kultura/consort/kotta/handel01.gif
és a folytatólagos számozású fájlokban megvan.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Bogcsikah97
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Március 12. 15:31 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nem tudná valaki elküldeni nekem a Titanic-bol a My Heart Will Go On cimu kottát?? Negyon köszönöm elöre is!!
ha valakinek meg van erre az E-mail cimre kuldje:
bognarcintia97[kukac]freemail.hu Nagyon boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Március 17. 20:14 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bogcsikah97 írta:
Nem tudná valaki elküldeni nekem a Titanic-bol a My Heart Will Go On cimu kottát??

Szia! a GOOGLE kidobott egy csomó találatot.. elvileg e-mailben a megadott címre küldtem közülük egyet Boldog

Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Március 19. 18:42 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

TomNewman írta:
Bogcsikah97 írta:
Nem tudná valaki elküldeni nekem a Titanic-bol a My Heart Will Go On cimu kottát??

Szia! a GOOGLE kidobott egy csomó találatot.. elvileg e-mailben a megadott címre küldtem közülük egyet Boldog

Syaa....nagyon koszonom szepen!!Nagyon boldog

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Március 26. 12:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Talán nem a kotta fórumhoz tartozik szorosan, de itt láttam nagyobb mozgást, ezért ide írom le a "furulya válogatásomat".
EDDIG NEM HITTEM EL!!!
A kislányom (10) furulyázik, a barátom zongorista, én hegedűs vagyok - most már furulyás is:).
Alt furulyát mentem vásárolni a zongorista barátommal. Tudom, nem egy "életveszélyes" beruházás, de jó ha ott van a muzsikus fül.
Yamaha volt a célcsoport.
Alap, hogy mindenkinek van egy Yamaha szoprán, sima fehér.
Kipróbáltunk 9 Yamaha altfurulyát, és 3 csoportba tudtuk osztani a hangmagasságuk(!) alapján azokat (inkább azt mondanám őket).
Megdöbbentett, hogy ilyen, sorozatgyártásban készülő termékek esetében hogyan lehet ilyen különbség.
Tényleg nem "szőrszálhasogattunk".
A lényeg: ha furulyát vásárolsz, akkor vigyél valakit, aki valamelyest zenész és legaláb 3-5 furulyát próbálj ki!
GARANTÁLOM, HOGY MEG FOGOD ÉREZNI, HOGY MELYIK A TIÉD!!!
Üdv mindenki!

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Március 31. 21:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
Segítséget kérnék: Szokolay Sándor kottákat keresek.Természetesen egyzserűekt, amit furulyán is el lehet játszani...
Előre is köszönöm a segítséget:)
Sciona
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Április 23. 19:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Estetleg nincs meg valakinek Rognoni Vestiva i Colli című darabja? Nagyon hálás lennék érte.

S
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu