furulya.hu

Furulyás fórum

Furulyakészítés Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 25. 21:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

Nekem teljesen megfelel a honlapod címe is! A találkozóban én benne lennék, ha elérhető távolságban lenne. (max 200 km) Szívesen találkoznék pár elvetemülttel, és cserélnék velük tapasztalatot élőben. Boldog
Köszönöm a linket! Stubainak a cuccait én is nézegettem korábban, de igen drágának vélem, és ilyen árú eszközt nem szívesen hegesztenék Nagyon boldog Bolhapiacon max 1500 ftért kapok fúrót, bár azokat olykor élezni kell, de minőségben szerintem nincs velük baj.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 27. 08:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Halihó!

Megcsináltam a megfelelő oldalt a honlapon: http://sipmuhely.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1186690

A bolhapiacos furdancsokról sajnos nekem mások a tapasztalataim. Meglehetősen nagy kilengést mutatnak minőségben, némelyiket jóakaratú hozzá-nem-értők igyekeztek áruba bocsájtás előtt megélezni, s úgy elreszelték a profilját, hogy szinte semmit sem visz, csak repeszt - s a legjobb, hogy ezt szabad szemmel nem is igen lehet észrevenni. Csak kipróbálással. Ha neked sikerült eleddig jókat kifognod, hát hadd gratuláljak: vagy fene jó szemed van hozzá, vagy disznó nagy szerencséd... esetleg mindkettő. Boldog

Remélem, hasznosak lesznek a képek, s várom az esetleges kérdéseket!

seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 27. 13:50 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hali!

Már jártas vagyok valamennyire a fúróválasztásban Boldog Van olyan, amit én reszeltem el, de még használható szintre lehet hozni.
A képekhez annyit, hogy meglepődtem, hogy milyen pici lik van rá csinálva! Meg azon is kicsit elképedtem, hogy bodzából csinálod a dugót hozzá. Forrásokból, és itteni beszélgetésből is inkább az jött le, hogy elég kötött, hogy miből készülhet. Bár a dugó olajzása kapcsán is vannak ellenkező vélemények. Valaki szerint nem szabad beolajozni, hogy a nedvességet fel tudja szívni, valaki pedig pont azért olajozza, hogy ne szívja fel... Bár az olajozott dugó esetén érthető a faválasztás.
Én cédrusból csinálom. Drága, és nehezen beszerezhető, de van elegendő úgy hiszem. Boldog De lehet áttérek a gyümölcsfára én is.
Szépek a hangszereid, és már találkoztam is az oldaladdal, nem gondoltam, hogy a tied az. Boldog Úgy ajánlották a hosszú furulya miatt pont asszem.
Egy hasonló szakmai gyűjteményt én is szerettem volna létrehozni pont azért, hogy minél többen tudják magukévá tenni a hangszerészet ezen ágát. De még úgy érzem, ehhez fejlődnöm kell.
seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 27. 13:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hopp, kis javítás. Most olvastam el a dugó alatti szöveget, és látom, hogy az tiszafa. Hm... Abból jó íjat lehet csinálni Nagyon boldog
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 27. 18:01 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Idézet:
Most olvastam el a dugó alatti szöveget, és látom, hogy az tiszafa.

Hát, nagyon nem mindegy... Boldog
A tiszafa és a cédrus viszont elég közeli rokonok, s mindkettő keményfa. Ez pedig fontos. Mert ugyan minden fa megdagad a nedvességtől, de a keményfák jóval kevésbé. Ezért alkalmasak pl a gyümölcsfák is végdugónak.

Olajozás: néha a szélcsatornába kenek egy kicsit. Igazából "szélcsatornája" (mérete, típusa, sikerültsége) válogatja. Akad, aki viasszal húzza át a dugó érintett részét, impregnálási célzattal. Nehéz általános igazságokat mondani - ami működik, az jó. Boldog

Szakmai gyűjtemény: e téren nagyon nyitott vagyok. Szívesen összedolgozok mindenkivel, aki a téma elszánt híve... pláne, ha valamit már le is tett az asztalra. Hisz' ez egy műhely lenne... csak egyelőre igen kicsi, leterhelt, ám lelkes tagsággal. Boldog

Hódlik: nekem ez a méret bevált. Nemrég úgy hallottam, hogy ennél lehet egy picit nagyobb is... de sokkal semmiképp. A nagyobb méret az ablakos szélhasító "birodalma".

seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 27. 19:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Idézet:
A nagyobb méret az ablakos szélhasító "birodalma".

Így már oké. Mert én ablakosat csinálok, és jóval nagyobbat. Boldog
A szakmai gyűjteményre még nem érzem késznek magam, de eszemben tartom!
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 27. 19:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

szép napot mindenkinek . fujara készítéssel próbálkozom én is
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 28. 09:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv, Édermester!

Szerintem jónéhányan szívesen fogadnánk, ha megosztanád velünk, hol tartasz a dologban most, s milyenek a tapasztalataid. Én pl még sohasem csináltam teljes fujarát, csak szélhasítót reparálgattam egy barátomén. Viszont imádom a hangját ennek a szerszámnak is... Boldog

Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 29. 18:31 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

szép napot. kezdő vagyok a témában . kanász kürt és pár tilinkón kívül még semmit nem csináltam . fujarát pvcből próbálok majd csinálni.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 29. 18:33 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

tilinkó szélhasító részét faragó késsel csinálom. hiszen a pásztoroknál sem volt véső. egyre jobban sikerül Boldog
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 29. 18:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

ma próbálkoztam 19mm cigányfúróval mogyorófát fúrni . szépen haladt , de túl türelmetlen voltam sikerült elrepesztenem Bánatos
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 30. 00:32 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Édermester írta:
ma próbálkoztam 19mm cigányfúróval mogyorófát fúrni . szépen haladt , de túl türelmetlen voltam sikerült elrepesztenem Bánatos

Üdv!
Édermester, talán érdemes lenne a furdancsot bodzán is kipróbálni. A középen futó szivacsos bél elég jól megvezeti a műszert, haladósabb is (ha türelmetlen vagy, ez előny lehet Kacsint ) - nem szólva arról, hogy a bodza az efféle hangszerek klasszikus alapanyaga.

Amúgy a mogyoró száraz volt?

Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 30. 18:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

bodzám sajnos elfogyott . kicsit túrázni kellene Boldog a mogyoró nedves volt . de sejtettem hogy nem lesz jó mert a fúró elég lestapált . egy próbát megért.
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 30. 18:27 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

a bodzát menetes szárral szoktam kimacerálni . csak a furat kicsi 10-12 menetes amit még át lehet küzdeni . viszont szépen szól az is .
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 30. 18:29 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

ma a kollégák és a családom örömére 15ös bermancsőböl csináltam Nagyon boldog
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 30. 22:08 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv!
Édermester írta:
ma a kollégák és a családom örömére 15ös bermancsőböl csináltam Nagyon boldog

És ebből is tilinkó lett? Mit használtál végdugónak? És persze az is érdekelne, hogy milyen hosszúra hagytad a hangszert.

Amúgy ahogy itt azt már mások is megállapították, műanyag csőből elég "hálás" hangszereket lehet rögtönözni. Egyik ismerősöm egyszerűen csak "budicső furulyának" hívja ezeket, de használja rendületlenül... Boldog

seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 31. 16:09 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Hali!

Budicső furulya... Nagyon boldog Ez tetszik! Nagyon boldog
Egyébként nekem is szárad fujarának való fa. Fúrót még alkotni kell hozzá.
sípműhely
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 31. 19:24 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Halihó!

Seclusion;
hányas "kaliberűre" kívánod kifúrni? (Tulajdonképp az érdekelne, mekkorára, milyen hangolásúra tervezed... )

seclusion
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 31. 20:33 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sípműhely!

Amit a fa kiad. Még nem jártam utána nagyon a dolognak.

A hozzászólást legutóbb seclusion szerkesztette 2014. November 3. 10:35-kor. [1]
Édermester
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2014. November 2. 19:56 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Műanyag cső tilinkó lyukak furva , de semmi nem változott Boldog lett egy lyukas tilinkóm . Nagyon boldog
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2020 furulya.hu