furulya.hu

Furulyás fórum

furulyabölcsi Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
arahel
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 17. 18:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdvötlet!
Most vettem észre ezt a remek lapot, ahol,remélem, segítséget kaphatok.
Van két kicsi gyerekem, akiknek játszom, és akiket nagyon érdekel a furulyazene és egyelőre persze maga hangszer is mint tárgy. Mielőbb szeretném megtanítani őket játszani. Persze még kicsik, a nagyobbik is csak két és fél éves lesz, de már fújja, persze nem fog le semmit, de vadul nézi hozzá a kottát Nevető :lol
Hogyan taníthassam őket? Biztosan van módszertana, az ovikban igen kedvelt hangszer a furulya, úgy tudom. Tanár vagyok, de a középiskolai, a zenében pedig abszolút homo novus, vagyis nem épp ebben nőttem fel.
Egy kamaraegyüttesben játszottam alton anno domini...,most csak egy szopránom van, azt nyúzzuk hárman. Nagyon számítok hozzáértő segítségre!
Köszönöm!

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 17. 21:05 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Az én furulyatanárom pl tanít óvodásokat,de nagy csoportosokat.Egy 5 éves gyerek sztem már vmennyire be tudja fogni a lyukakat,tehát egy süss fel napot meg lehet neki tanítani,ha persze van kedve hozzá és ismeri meg el is tudja énekelni azt.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
arahel
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 17. 22:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!

Ilyen messzire még nem is gondolok, hogy "Süss fel, nap". Csak ritmusokra vagy, hogy megtanulja lefogni a bal kezével a lyukakat /megnéztem, gond nélkül be tudná, persze nem olyan könnyen, mint egy felnőtt, de mondjuk, mint én az altot/, vagy énekelne hozzá, vagy mit tudom, én, nem tudom, hogy csinálják ezt, azért kérdeztem. Tudom, hogy a zenei érzék fejlesztésére is használják, de nem tudom pontosan hogyan. Ez is érdekel. Mi most azt játsszuk, hogy népdalokat játszom neki, amiket felismer. Utána általában megkér, hogy énekeljem is el. Ő még nem énekel.

Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu