furulya.hu

Furulyás fórum

Milyen furulyát? Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 10. 14:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok,

én már elég régen furulyázom amatőr szinten.
Van egy leharcolt jupiter c-szoprán, egy barna yamaha c-szoprán
és egy barna yamaha alt furulyám.

Azt tervezem, hogy leváltom a jupitert egy kellemes, szép hangú
nem feltétlenül a legolcsóbb fa c-szoprán furulyára.

Ehez szeretnék tippeket kérni, hogy milyet érdemes, mennyiért és hol (Budapest) venni? Van-e olyan hely, ahol ki lehet vásárlás előtt próbálni a hangszert és nem ciki-e?

Köszi
Attila
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 10. 20:51 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia!
Egyáltalán nem ciki kipróbálni egy hangszert, sőt, anélkül nem is érdemes megvenni! Van egy bolt a Nagymező utcában, a Bartók konzi mellett, a Corpus hangszerkereskedés. Van honlapjuk is, itt az árakat is "böngészheted": www.corpus.hu
Küng, Mollenhauer és Moeck hangszereket is árulnak (fahangszerekben ezek a legjobbak).
Üdv: bubó
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 11. 07:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

dr.bubó írta:
Szia!
Egyáltalán nem ciki kipróbálni egy hangszert, sőt, anélkül nem is érdemes megvenni! Van egy bolt a Nagymező utcában, a Bartók konzi mellett, a Corpus hangszerkereskedés. Van honlapjuk is, itt az árakat is "böngészheted": www.corpus.hu
Küng, Mollenhauer és Moeck hangszereket is árulnak (fahangszerekben ezek a legjobbak).
Üdv: bubó

Köszi!
A westendben kerek perec visszautasították, hogy megfújhassam a hangszert.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 11. 08:09 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ilyen helyen nem szabad hangszert venni...
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 11. 11:36 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Alfa_Hold írta:
Sziasztok,

Van-e olyan hely, ahol ki lehet vásárlás előtt próbálni a hangszert és nem ciki-e?

Attila

A baj csak az, hogy a fa hangszerek teljesen másként viselkednek befújás után, így a bolti szűz állapotban kiadott hangjuk alapján nehéz megitélni őket. Igazi zsákbamacskák. Nem tudom, hogy lehetne biztosabbra menni, talán ha az ember magával visz egy profi zenészt?
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 11. 13:55 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kalocsai István írta:
Alfa_Hold írta:
Sziasztok,

Van-e olyan hely, ahol ki lehet vásárlás előtt próbálni a hangszert és nem ciki-e?

Attila

A baj csak az, hogy a fa hangszerek teljesen másként viselkednek befújás után, így a bolti szűz állapotban kiadott hangjuk alapján nehéz megitélni őket. Igazi zsákbamacskák. Nem tudom, hogy lehetne biztosabbra menni, talán ha az ember magával visz egy profi zenészt?

Igen, ez is igaz.
És milyen a műanyag hangszerek megítélése?
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 11. 15:15 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A műanyag hangszerek általában megbízhatóbb minőségűek, nincsen hangszer és hangszer között olyan nagy különbség. Egy rossz fafurulyánál mindenképp jobbak.
De az igazi mégiscsak egy jó minőségű fafurulya! (Moeck, Küng vagy Mollenhauer - ezek elég jó, megbízható hangszerek, elérhető áron)
Kalocsai István
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 12. 10:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A műanyag - olcsóságánál fogva - a nagyobb méreteknél verhetetlen. Egy tenor vagy egy basszus fából: vastag pénztárcát igényelnek. Pláne ha a jobb fajtából valók. Mert a fa is nagy szórást mutat: a neves gyártóknak ugye van gyengébb modelljük is (pl. moeck rottengurgh), vagy igényesebb (pl moeck steenbergen), megfelelő különbséget mutatva az árban. Viszont nem garantált, hogy az adott példány tényleg összhangban van-e az árral, azaz hozza-e a beigért minőséget. Ehhez ismerni kéne a gyártást: vajon csak "sorozatgyártással", vagy egyedi utóhangolással készítették a darabot? Aztán ott van még a nyersanyag kérdése (európai vagy egzotikus?), az árkülönbség tetemesen mérhető érthetően pont a nagy hangszereknél. Szoprán (esetleg még alt is) megfizethető fából. Csak, mint a fentiekből is látszik, zsákbamacska. Igényes, bőséges próbálkozást engedő kiszolgálás hazánkban szerintem nincs. Keresni kell ahhoz valamely európai, kifejezetten erre a hangszerre szakosodott boltot.
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 14. 10:25 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok,

egy olcsóbb hangszer mellett döntöttem:
Küng Studio barokk duplalyuk.
Ki tudtam próbálni a boltban és a yamaha régi(karcos, lötyögős) műanyag után ég és föld volt. Így nem volt szükség további kutakodásra, nekem nagyon könnyen hozta a magasabb hangokat és a mélyeket is...szóval tetszik.

Köszi a tippet.
amatör
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 16. 14:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok. Amatőr zenekedvelő vagyok. Zenei múltamról: 8 évet zongoráztam, kicsit orgonáltam, keveset furulyáztam. Amiért jelentkeztem, az az, hogy 8 éves lányom zenei iskolába jár, és tanul furulyázni. Szorgalmas, és meg van a hajlandósága arra, hogy együtt zenéljünk (olykor szintivel kísérem). Tanulmányai elején tart (mint én is). Szeretném, ha közösen muzsikálnánk. Neki egy germán c-szopránfurulyája van. Én egy barokk f-furulyával szeretném kísérni. Kétségeim a következők: nem lesz-e disszonáns a hangzás, van-e elegendő (kezdetben kezdőknek való) hozzáférhető mű - kotta -, avagy transzponálni, átiratokat kell készíteni.
Kérem a szíves segítségeteket.
Üdv, és jó zenélést: Laci
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 16. 15:23 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

amatör írta:
Sziasztok. Amatőr zenekedvelő vagyok. Zenei múltamról: 8 évet zongoráztam, kicsit orgonáltam, keveset furulyáztam. Amiért jelentkeztem, az az, hogy 8 éves lányom zenei iskolába jár, és tanul furulyázni. Szorgalmas, és meg van a hajlandósága arra, hogy együtt zenéljünk (olykor szintivel kísérem). Tanulmányai elején tart (mint én is). Szeretném, ha közösen muzsikálnánk. Neki egy germán c-szopránfurulyája van. Én egy barokk f-furulyával szeretném kísérni. Kétségeim a következők: nem lesz-e disszonáns a hangzás, van-e elegendő (kezdetben kezdőknek való) hozzáférhető mű - kotta -, avagy transzponálni, átiratokat kell készíteni.
Kérem a szíves segítségeteket.
Üdv, és jó zenélést: Laci

Utánaolvasgatva a témának(én most kezdtem megvilágosodni, eddig germánt használtam), tudni kell, hogy a germán fogású hangszerek (eleve) hamisak a fisz és cisz hangoknál különösen.

ráadásul a germán fogás a történelem egyik nagy tévedése. érdemes lenne még a kezdetekkor a barokk fogásra ráállni....
Talán.

üdv
Attila
Újfalusi László
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 18. 18:52 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Bizony bizony. A germán hangszert mindenkébb le kell cserélni. Kezdetben furcsa lesz rajta játszani, de hozzá kell szokni, mert később nem tudja majd használni a segédfogásokat.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
gmk.fg
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. 00:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Aki ma német rendszerű furulyán tanít zeneiskolában, már egy őskövület lehet.
Csodálkozom, hogy zeneiskolába járó gyerek a második félév elején azon fúj. Vagy ének-zenei általános iskolába jár a csemete? Ott még előfordul, hogy azon tanulnak a gyerekek.
Minden esetre le kell cserélni a hangszert. A gyerekek 1 hét alatt könnyedén átszoknak a barokk fogásokra. Pláne a kezdeteknél, amikor módosított hangokat még nemigen játszanak! Majd később könnyebb lesz így a dolguk.
Nagyon tudom ajánlani a műanyag, Yamaha barokk szopránfurulyát, a 300-as sorozatból!
Könnyen szól, de a műanyag furulyák között ez egy jobb változat, mint az egyszerű tanuló modell. Ezen már kis dinamika is lehetséges, és tiszták, megbízhatóak!
Érdemes a Yamaha bemutatóteremben megvenni, ami az V., Alkotmány utca 5 szám alatt található. Itt jó árban megvehető.
Nagyon sok jó kotta van, szinte minden fellelhető már a boltokban.
A Kodály Zoltán Zeneműbolt a Múzeum körúton nagyon barátságos, szívesen segítenek az eladók, sőt, egy-két nap alatt berendelik az országban fellelhető, de éppen nem kapható kottákat is. Sőt, külföldről is lehet rajtuk keresztül kottákat rendelni.
De a választék, hangsúlyozom, igen bő. Biztosan találtok olyan kottát, amit tudtok használni.
Jó muzsikálást! Nagyon boldog

Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. 00:28 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

köszönöm segítségeteket! A mai napon vettem egy yamaha barokk f-furulyát, hozzá Altfurulya-iskolát. Már ki is próbáltam ... az f hang bizony még nehezen megy, de elég kitartó vagyok, hogy addig gyakoroljak, amíg élvezhető zenét nem csalok ki belőle. Remélem nem megyek a családom idegeire...
Mégegyszer jó zenélést kívánoook mindenkinek!
Szaiasztok! Laci
Vajda Szilárd
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. 12:15 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A műanyag hangszerek közül én az Aulost inkább ajánlanám, mint a Yamahát. Különösen a 700-as sorozatot, de az 500-ast is. Tapasztalatom szerint a gyerekek szeretik. Árban nem hiszem, hogy drágább lenne. Hogy miért érzem jobbnak, nem tudom megfogalmazni. Tudomásom szerint két helyen kaphatók. A Kiss József utcában, a Keleti Pu. közelében és a Nagymező utcában, a Bartók Konzi épületében lévő hangszerboltban. Ez utóbbi helyen vigyázni kell az eladó kislány furulyás "szakértelmével". A múltkor olyan határozottan állította egy altfurulyáról, hogy az szopraninó, hogy már majdnem magam is elhittem...
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. 12:28 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

amatör írta:
köszönöm segítségeteket! A mai napon vettem egy yamaha barokk f-furulyát, hozzá Altfurulya-iskolát. Már ki is próbáltam ... az f hang bizony még nehezen megy, de elég kitartó vagyok, hogy addig gyakoroljak, amíg élvezhető zenét nem csalok ki belőle. Remélem nem megyek a családom idegeire...
Mégegyszer jó zenélést kívánoook mindenkinek!
Szaiasztok! Laci

Szia,

hol vetted az iskola kottát?

Üdv
Attila
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. 22:34 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Vajda Szilárd írta:
A műanyag hangszerek közül én az Aulost inkább ajánlanám, mint a Yamahát. Különösen a 700-as sorozatot, de az 500-ast is. Tapasztalatom szerint a gyerekek szeretik. Árban nem hiszem, hogy drágább lenne. Hogy miért érzem jobbnak, nem tudom megfogalmazni. Tudomásom szerint két helyen kaphatók. A Kiss József utcában, a Keleti Pu. közelében és a Nagymező utcában, a Bartók Konzi épületében lévő hangszerboltban. Ez utóbbi helyen vigyázni kell az eladó kislány furulyás "szakértelmével". A múltkor olyan határozottan állította egy altfurulyáról, hogy az szopraninó, hogy már majdnem magam is elhittem...

Aulosból az 500-as sorozat szerintem jobb, a 700-asok kicsit hamiskásak! (a regiszterváltásnál, alton f''-g''-a'') Egyébként egy árban vannak, az 500-as széria úgynevezett "kórushangszer" azaz kamaramuzsikálásra készült, a 700-as sorozat pedig a "szólóhangszer".
"Szakértelemből" nincs hiány ebben az országban, az biztos!!!
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 23. 09:02 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

dr.bubó írta:
Vajda Szilárd írta:

Aulosból az 500-as sorozat szerintem jobb, a 700-asok kicsit hamiskásak! (a regiszterváltásnál, alton f''-g''-a'') Egyébként egy árban vannak, az 500-as széria úgynevezett "kórushangszer" azaz kamaramuzsikálásra készült, a 700-as sorozat pedig a "szólóhangszer".
"Szakértelemből" nincs hiány ebben az országban, az biztos!!!

Az 500-asnak is ívelt a "windkanal"-ja?
dr.bubó
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 23. 09:54 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Nem akarok hülyeséget mondani: nem tudom...
Alfa_Hold
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2006. Február 27. 10:13 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Pénteken boldog tulajdonosa lettem egy Aulos altnak. 500-as sorozat.
Ívelt a windkanal. szuperül szól ahhoz képest, hogy műanyag. Igaz a yamaha után kicsit szokni kell, de jobban szól szerintem, mint a yamaha alt.

Tök rendesek voltak a boltban (fon trade), ki lehett próbálni a hangszereket. Kaptam is az alkalmon, és kipróbáltam egy aulos tenort....nagyon jól szólt az is. Meg is lett a nyári beruházás tárgya... Pironkodó
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu