furulya.hu

Furulyás fórum

Milyen furulyát? Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
zoltansz
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 2. 15:14 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Pistyy írta:
Köszi szépen ... Háát végülis nem Tenort vettem hanem Altot ... szerintem ez a legolcsóbb amit csak lehet venni YRA-28B III ,de Yamaha és jó lessz ez nekem amíg megtanulok egyébként ha sikerülne eladnom az elektromos gitáromat akkor klarinétozni szeretnék de ha ezzel is el leszek akkor lehet hogy maradok a furulyánál mindenesetre miből gyakoroljak először / mivel kezdjek ?Altfurulya ABC - Czidra László ?? ... és az oldalt nekem nem hozza be ... pedig érdekelne Meglepett

A fiam zenetanára szerint alt furulyát a Perényi-féle "Alt furulya iskolá"-ból érdemes gyakorolni.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 27. 23:40 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mit gondoltok, melyiket érdemesebb megvenni?
-Aulos 503 vagy 703
-Yamaha Yrs 314 B III

Mindhárom 6ezer forint körül van, sajnos sokkal többet nem tudok rá költeni.
Ha esetleg tudnátok ajánlani még mást is, megköszönném Boldog

Előre is köszönet!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009. December 29. 00:38 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Mi a véleményetek a Mollenhauer félig műanyag, félig fa furulyákról?
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. December 29. 08:03 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdvözlet!

Nekem egy Aulos szoprán furulyám van, és nagyon elégedett vagyok a hangjával.
Milyen a szájuk, ívelt, vagy egyenes?
Érdemesebb az íveltet választani. Kacsint

Yamaha barokk, altom is van....és inkább játszom egy Schneider fa altfurulyán (egyszerű, vaterás olcsó, de új állapotban volt, mondjuk cigifüstös, de az azóta eltűnt)...bár a Yamaha mély hangjai szebbek. A válasz érdekes: a műanyag nekem nagyon bepárásodik. A magas hangjai pedig sokkal szebbek a fa furulyának.

A félig fa, félig műanyag furulyákat nem ismerem...de szerintem jobb, ha egységes az anyaguk, nem?
Vindex
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 30. 17:35 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv!

Lehetséges, hogy az alábbi kérdés feltétele nem teljesen releváns a fórum ezen témájában, de úgy érzem felmenti tettemet az a tény, hogy a többibe még kevésbé illett volna:D

http://www.youtube.com/watch?v=YOMRnuW02yQ

A cilinderes úr miféle hangszeren játszik??? Ha jól néztem "kétágú" az ipse....:O Ilyet utoljára görög vázákon láttam:D

Előre is köszönöm a felvilágosítást!
Saphira
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 7. 19:39 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Nóri!Szerintem mindenképp aulost vegyél,és ha a szebben szóló pár ezerrel drágább ne sajnáld rá,vagy gyűjts még hozzá.Én 503-as altot használok és szerintem jó.A boltban próbáld ki hogy a mellékfogások is szépen,tisztán szólnak,mert én így jártam pórul egy ócska szopránnal.
nimrocco
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 10. 19:30 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Rockzenekarban játszok és hegedűről most szándékozok (szoprán)furulyára váltani. Milyen furulyát ajánlatok ilyen zenéhez?
Vaterán láttam Moeck meg Heinrich Alexander fafurulyákat. Ezekről mi a véleményetek?
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Január 10. 19:42 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Üdv!
Én biztosan nem mernék ilyen helyen furulyát venni, főleg nem fafurulyát (ki tudja milyen állapotban van igazából). Esetleg a műanyag még nem akkora lutri de sosem nem lehet tudni. Mindenképp barokk fogásút vegyél!
nimrocco
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 11. 09:19 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Ok. Fa/műanyagfurulyából milyet ajánlatok, ami még megfizethető is (max. 15-20 000 Ft) és alkalmas az együttesben való zenéléshez? Egyáltalán melyik típus lenne alkalmasabb? Megfordult a fejemben, hogy esetleg a fa berezeg attól az iszonyatos hangerőtől, ami a színpadon szokott lenni..
Megnéztem a furulyakönyvem (Lőricz- Paragi: Furulya ABC), amiből anno tanítottak és az barokk fogású furulyákhoz van én meg germán fogásún tanultam Kinevet Most nem igazán értem ezeket a fogásokat. Ilyet lehet? Barokk könyvből germánon tanulni?
Zizi
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 11. 11:16 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Rock zenéhez szeretnél furulyát?
De érdekes!
Fafurulyát ne is álmodj...(de patkány vagyok!) olcsón...viszont nekem nagyon bejött a vatera. Fa altfurulyát vettem onnan 18 ezerért, nagyon cigiszagú volt, de teljesen kiszellőzött azóta.
Ha "iszonyatos" a hangerő, akkor egyáltalán érdemes e furulyával próbálkozni? Akkor már ütősebb egy oboa...
(de tényleg csak úgy szerintem, tehát ezt ti tudjátok)
Viszont keverni a kettőt végképp nem érdemes.
Barokk kottából barokk fogással.
Germánból germánnal.
A hangzásuk is eltér!

A barokk fogások között többször van villás ujjtartás.

Amúgy bíztatlak, én is germánon tanultam, de simán ment az új barokk fogás.
zoltansz
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Január 12. 18:26 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok! Milyen az a barokk és germán kotta? Eddig úgy tudtam, h a kotta egyféle, max. szoprán vagy alt furulyának megfelelő a fekvése (C és F), amit persze lehet transzponálni.

Köszi, Z
Nóri
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Január 12. 21:23 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

A furulyaiskolákról van szó (gondolom én), van ami a germán és van ami a barokk fogást tanítja. Különben nem hinném hogy lenne bármi külömbség.

Zizi! A hangzás azért tér el mert a germánt már készítésnél sem lehet tisztára belőni. (Mire erre rájöttek, már annyira népszrű lett hogy azóta is van rá igény és gyártják.)
Kiszty Nóra
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 13. 08:34 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Rock zenéhez furulya, jól hangzik. Szerintem erösítöt kéne használnod, mert különben semmi esélyed nincs a többiekkel szemben. čn már többször játszottam elektronikával és elég jó dolgokat lehet csinálni, fa vagy akár müanyag hangszeren is. Próbáld ki, jól hangzik!
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
orien
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 27. 15:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, a sopranino-nál kisebb furulyát keresek...
A neve: garklein - de nem tudom hogy írják helyesen... -
Bánatos
És semmit sem tudok róla...
Milyen hangolású?
és hol lenne érdemes utána nézni?

Köszönettel. Barbi!

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. Október 27. 20:44 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szia

Garkleint láttam az AULOS családban biztos, hogy lehet rendelni vagy beszerezni - főleg, ha pesti vagy. (nem tudom ott vagy e)

Az Aulosnak még olyan furulyája is van, ami mozgássérülteknek terveztek! szóval ott biztos találsz minifurulyácskát is.
Majd megnézem a kódját két hét múlva a tanárnőnél...de biztos van honlapjuk...! Kacsint
Pistyy
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011. Október 29. 14:43 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szervusz Barbi!

Yamaha nem nagyon gyárt Garkleint
de ahogy mondta Zizi is Aulosban van
Én a Fontrade hangszerboltot ajánlom ott majdnem biztos hogy van
http://www.fontrademusic.hu/hu/fafuvos-hangszerek/furulya.html
ha jól tudom c hangolásúak

-----------------------------------------------------------------------------------
orien írta:
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, a sopranino-nál kisebb furulyát keresek...
A neve: garklein - de nem tudom hogy írják helyesen... -
Bánatos
És semmit sem tudok róla...
Milyen hangolású?
és hol lenne érdemes utána nézni?

Köszönettel. Barbi!
R_Dalma
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. November 7. 18:46 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Nemrégiben kezembe akadt egy Alexander Heinrich fa furulya és úgy döntöttem, szeretnék megtanulni rajta játszani. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Meg tudna valaki mondani, hogy milyen típusú furulya is ez? Illetve, hogy hol tudnék hozzá fogástáblázatot találni? A
Az alábbi linkre kattintva látható a hangszerem:

http://kepfeltoltes.hu/view/111107/PB070056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Dalma
Petyus
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2011. November 7. 19:01 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

R_Dalma írta:
Meg tudna valaki mondani, hogy milyen típusú furulya is ez? Illetve, hogy hol tudnék hozzá fogástáblázatot találni?

Ez egy német fogásrendszerű C-szoprán furulya.

http://www.terrasoft.hu/kultura/kaboca/bali/
http://www.terrasoft.hu/kultura/kaboca/zf1/hangsz.htm
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
R_Dalma
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2011. November 7. 19:41 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Petyus írta:
R_Dalma írta:
Meg tudna valaki mondani, hogy milyen típusú furulya is ez? Illetve, hogy hol tudnék hozzá fogástáblázatot találni?

Ez egy német fogásrendszerű C-szoprán furulya.

http://www.terrasoft.hu/kultura/kaboca/bali/
http://www.terrasoft.hu/kultura/kaboca/zf1/hangsz.htm

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Sokat segítettél!
Charlie
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2012. Január 1. 17:55 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Sziasztok!

Sokatokhoz hasonlóan én is felnőtt fejjel kezdtem el zenét tanulni.

(Nem is tudom miért maradt ki gyerekkoromban. Talán azért az Öcsém kezdett el zongorázni, mert neki az óvónéni javasolta a zene tanulást, mivel, olyan szépen "néénóó"-zott az asztal alatt. )

Fél éve járok furulya tanárhoz és azon gondolkozom, hogy a szoprán furulya mellett az alton is elkezdek tanulni.

Mielőtt azonban kiadnék egy jelentősebb összeget egy ívelt windkanalos alt példányra, szeretném tudni, melyik típusnak milyen a hangfekvése, könnyű -e átszokni a C hangolásról az F hangolásúra, az alton lefogott c' ugyanúgy szól, mint a szopránon, vagy más (mondjuk teltebb) a hangszíne, stb...
Ahhoz, hogy valami képem legyen melyik típus milyen (alt, tenor, basszus, stb...) gondoltam az eBay-ról rendelek egy furulya settet:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=recorder+set&_sacat=See-All-Categories

Szerintetek ezek alkalmasak arra, hogy általános képet kapjon a furulyás a furulya típusokról, vagy csak pénzkidobás?

Köszi a válaszokat
Charlie
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2018 furulya.hu