furulya.hu

Furulyás fórum

Nem kívánt oktávváltás Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
Kovil
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2008. Augusztus 20. 10:04 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kedves Forumtagok!

Alt furulyám van (a basszusnál eggyel kisebb, a harmadik a szoprántól), és az a gondom, hogy nagyon rövid játék után nem tudom megtartani a természetes hangján, a mélyebb tartományokban játszva rögtön "átrezeg" egy oktávval feljebb. A hangszer nem új. Mi lehet az oka? Átnedvesedés (meg kellene olajoznom), vagy laza lehet a cérnázás? Ebben járatos kolléga tanács.t kérném. Köszönöm, Kövi László.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
TomNewman
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 10. 21:18 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szép Estét!
Új vagyok itt, nagyon is.
Mégis, ma este kutattam kicsit a netet..
és arra a következtetésre jutottam, hogy vagy én tudok valamit rosszul (mivel új vagyok, ez teljesen rendben is lenne), vagy valami más gubanc van itt...
Ami a basszusnál egy mérettel kisebb, az mifelénk a tenor, nem az alt.

A nem kívánt hangokat szerintem simán a párásodás, nedvesedés okozhatja (játék közben a kifújt levegő párája lecsapódik a testhőmérsékletnél kicsivel hűvösebb hangszer belsejében). Ha így van, akkor ki lehet fújni (sípot befogom, mély levegő, és izomból fújom).
Vagy néhány emberkénél láttam olyat is, hogy megszívta a hangszert...
Olajozással kapcsolatban még járatlan vagyok.
Nagyom nagy marhaságot mondtam volna???

a cérnáról még nem hallottam, eddig szinte csak műanyag furulyák voltak a kezemben.

Törzstag

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 22. 19:59 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Kovil írta:
Kedves Forumtagok!

Alt furulyám van (a basszusnál eggyel kisebb, a harmadik a szoprántól), és az a gondom, hogy nagyon rövid játék után nem tudom megtartani a természetes hangján, a mélyebb tartományokban játszva rögtön "átrezeg" egy oktávval feljebb. A hangszer nem új. Mi lehet az oka? Átnedvesedés (meg kellene olajoznom), vagy laza lehet a cérnázás? Ebben járatos kolléga tanács.t kérném. Köszönöm, Kövi László.

Ha kb. 65 cm hosszú, akkor az tenor furulya. Egy alt furulya kb. 46 cm hosszú.
A tenorral kell némi gyakorlat az alsó regiszter hangjaihoz. Próbálj tágasabb szájüreggel fújni, és figyelj az egyenletes légáramra!
A cérnázás lazaságát észreveszed arról, hogy túl könnyen szétcsúszik a hangszer. Ilyenkor újra kell cérnázni. Használj viaszos cérnát!
Olajozni csak teljesen kiszáradt állapotban, és vigyázva, hogy a dugó ne kapjon olajat. Mandulaolaj jó hozzá.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldéseFelhasználó weblapjának megtekintéseMSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2019 furulya.hu