furulya.hu

Furulyás fórum

kezdő moldvai furulyás Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése
Új téma nyitásaHozzászólás a témához
Szerző Üzenet
HERBAN SITU
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 25. 20:00 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szevasztok!
Kezdő furulyás vagyok.Tilinkón kezdtem az érdeklődést a népzene iránt.
De most nagy fába vágtam a fejszémet és elhatároztam hogy megtanulok
furulyázni.Régen gitároztam és az egyszerűbb volt mert tele van tabulatúrával a net,itt viszont nem volt ilyen sikerem.Segítséget szeretnék kérni tőletek,ha van tippetek hol találok olyan oldalt ahol elkezdhetem az alapozást.Most egy a-s modvai 6 lyukú furulyám van.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldéseEmail küldése
HERBAN SITU
Fórumozó tag

HozzászólásElküldve: 2010. Január 25. 20:41 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Amúgy Herban Situ egy öreg román pásztor a retezat hegységben akik kenyeret kért tőlünk majd késöbb összebarátkoztunk és furulyázott nekünk.
Ott abban a pillanatban éreztem a hegyek között hogy meg kell tanulnom furulyázni Nagyon boldog
nandor
Haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010. Január 27. 08:47 Hozzászólás az előzmény idézésévelUgrás az oldal tetejére

Szeva!
Tulajdonképpen én se túl régen kezdtem népi furulyán játszani (kb. 4 éve). Én "Juhász Zoltán: Furulyaiskola II. - Székelyföld" c. könyvől tanultam, elég jó, és van hozzá CD melléklet, így meg is tudod hallgatni a dalokat. Ha moldvait akarsz tanulni, akkor van egy "Balogh Sándor - Moldvai hangszeres dallamok" c. könyv, bár ez kezdőknek elég bonyolult, szerintem. Az interneten szerintem nem sok anyag van, igaz mostanában nem is kerestem. Esetleg: http://ro.netlog.com/segerczferi/blog
Hozzászólások megtekintése:
Új téma nyitásaHozzászólás a témához

Ugrás:

Következő téma megtekintése
Előző téma megtekintése

Nem készíthet új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhat egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatja hozzászólásait a fórumban.
Nem törölheti hozzászólásait a fórumban.
Nem szavazhat ebben a fórumban.

© 2005-2020 furulya.hu